Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PUP w Gnieźnie dotacje na podjecie dzialalnosci gospodarczej
Autor Wiadomość
Bezrobotny 

Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 16:45   PUP w Gnieźnie dotacje na podjecie dzialalnosci gospodarczej

Witam, nie znalazłem na forum tematu dotyczącego tejże dotacji a chciałem się spytać osobom którym udało się ją uzyskać czy również spotkały się z podobnym czasem oczekiwania za decyzja o przyznaniu tej dotacji.
Mianowicie chodzi o to że Urząd Pracy w Gnieźnie informuje na swojej stronie że taka decyzja powinna być podjęta w ciągu 30 dni od daty złożenia wszystkich dokumentów tzn sam wniosek 30 stron plus wszystkie zaświadczenia, poręczenia, umowy itp to następne 10 - 15 stron, no ale już nawet pomijając stos papierów które trzeba wypełnić to w moim przypadku wniosek złożyłem 1 lutego czyli teoretycznie decyzja powinna być najpóźniej 1 marca no ale tutaj zaczynają się schody bo faktycznie pod koniec lutego dostałem pismo ale z informacją że mam błąd formalny. Zjawiłem się w urzędzie aby to wyjaśnić i okazało się że w pytaniach które mnie nie dotyczyły np czy mam współmałżonka, jakie są jego dochody itp napisałem "brak" lub robiłem przysłowiową kreskę okazało się jednak że powinienem napisać słownie "nie dotyczy". Poprawiłem wszystko na miejscu przy pracowniku PUP co zajęło mi około 3min i co się teraz okazuje od tego momentu liczą sobie oni następne 30 dni bo potraktowali to jako uzupełnienie dokumentów i teraz licznik bije od nowa. Poczekałem cierpliwie następne 30 dni i w kwietniu zostałem wezwany na komisje która rozpatruje wnioski, komisja trwała jakieś 4-5min mój wniosek został rozpatrzony przychylnie i myślałem ze zaraz podpiszemy umowę i będę mogło otworzyć w końcu działalność. Niestety myliłem się ponieważ po komisji zostałem poinformowany ze nie skończyłem studiów na kierunku zarządzanie lub ekonomia to jeszcze przed podpisaniem umowy muszę przejść szkolenie z zakresu przedsiębiorczości i teraz uwaga termin szkolenia początek maja.
Przyznaje że ręce już mi opadają i proszę o odpowiedz czy ktoś tez przez to przechodził i czy miał podobny okres oczekiwania oraz pytam się gdzie są te 30 dni o których mówi Urząd Pracy w Gnieźnie. W skrócie wniosek złożyłem 1 lutego a na początek maja mam przewidziane szkolenie a po nim nie wiem co jeszcze wymyśla. Dla tych którzy nie wiedzą zaznaczę ze jednym z warunków tej dotacji jest to aby osoba w dniu składania wniosku była bezrobotna oraz miała podpisana przynajmniej przedwstępna umowę najmu lokalu oraz w żadnym wypadku nie możne rozpocząć działalności przed podpisaniem umowy. Czyli reasumując od stycznia jestem bezrobotny, wynająłem lokal za który płace czynsz a na dodatek nie mogę w nim jeszcze nic legalnie otworzyć przynajmniej do maja.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 17:29   

Różne rzeczy się wyprawia w tym urzędzie. Life. Poczekaj jeszcze trochę a potem zapraszam do kontaktu z naszą redakcją :)

kozioł 

Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 22:45   

Z punktu widzenia prawa jest to niedopuszczalne. Osoba przyjmująca wniosek powinna zaraz prowadzić jego weryfikację. Myślę że redakcja powinna tą sprawą się zająć. Wypowiedź urzędnika, będzie podstawą do dalszego sprawdzania prawidłowości lub nieprowidłowości w tym urzędzie. Proszę pamiętać że niedopuszczalne jest z punktu widzenia prawa lekceważenie, wprowadzanie petenta w błąd zarówno formalny jak i merytoryczny :papa:

Bezrobotny 

Wysłany: Sro Kwi 11, 2012 23:10   

No to powiem tylko że w Urzędzie Pracy w Gnieźnie wnioski o dotacje składa się u Pani w recepcji która to schowała go do szuflady i poinformowała że przekaże go do właściwej osoby, następny kontakt był właśnie po 30 dniach z informacją że mam błąd formalny i muszę go poprawić. Po za rzeczami które napisałem wcześniej było jeszcze więcej dziwnych sytuacji ale już nie chciałem się rozpisywać żeby nie zanudzać. Diabeł jak cała sprawa się zakończy to chętnie udzielę informacji a jak ktoś będzie miał problem z wypełnieniem tych stert papieru również mogę służyć pomocą. Mnie po prostu najbardziej dziwi to że rozpatrzenie takiego wniosku będzie w sumie trwało 4 miesiące, zakładając oczywiście że uda mi się wszystko zakończyć do końca maja a w tym czasie muszę być bezrobotny, nie mogę rozpocząć działalności, muszę za to płacić czynsz za lokal. Przyjmując że z dotacji łaskawie dostane 15tys z tego 6tys już mi odpada na sam czynsz wiec zostaje 7tys a nie liczę pieniędzy które mógłbym już zarobić przez te 4 miesiące. Gdybym wiedział od razu ile czasu będzie to wszystko trwało to darowałbym sobie tę dotacje.

Bezrobotny 

Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 03:37   

Do powyższych obliczeń z nerwów zapomniałem dopisać 2tys kaucji za lokal :ups: :p Czyli dotacja 15tys minus 6tys czynszu za 4 miesiące minus kaucja 2tys równa się 7tys dotacji minus ewentualne straty poniesione z tytułu braku możliwości otwarcia legalnie działalności przez 4 miesiące. :o

Real Betis 

Wysłany: Sob Kwi 21, 2012 20:22   Re: PUP w Gnieźnie dotacje na podjecie dzialalnosci gospodar

Bezrobotny napisał/a:
. Zjawiłem się w urzędzie aby to wyjaśnić i okazało się że w pytaniach które mnie nie dotyczyły np czy mam współmałżonka, jakie są jego dochody itp napisałem "brak" lub robiłem przysłowiową kreskę okazało się jednak że powinienem napisać słownie "nie dotyczy".

pewnie chodzi o załącznik numer 5. U góry jest wszystko napisane jak należy wypełnić wniosek, a nie walić przysłowiowe kreski ;)

http://www.pup-gniezno.pl...01203281517.pdf

Odpowiedz do tematu