Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobieraczek.pl
Autor Wiadomość
Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 11:33   Pobieraczek.pl

Znajomy dostał maila od tej strony: co z tym zrobić? Zignorować, odpowiedzieć? Głupio się czuję, bo nie wiem, co mu poradzić...
Głupio pewnie kliknął, ale co dalej...
Cytat:
Szanowny Panie xxx,

Serdecznie dziękujemy za złożone w dniu 21.12.2011 zamówienie na stronie Pobieraczek.pl. Bardzo cieszymy się, że spodobał się Panu nasz serwis w 10-cio dniowym okresie Bezpłatnego Testowania i dziękujemy, że zdecydował się Pan pozostać z nami na dłużej. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby Pobieraczek umożliwiał wszystkim pobieranie dowolnych plików w bezpieczny, szybki oraz łatwy sposób. Nasz serwis jest na bieżąco rozwijany i ulepszany.

Informujemy, iż zgodnie z warunkami zawartej umowy z dnia 21.12.2011 zostanie uaktywniony dla Pana najtańszy dostępny pakiet - Pobieraczek5 - o miesięcznym limicie 5.0 GB. Przypominamy, że dalsze korzystanie z usług naszego serwisu będzie możliwe dopiero po opłaceniu wyżej wskazanego pakietu.

Pakiet ten posiada 12-to miesięczny okres ważności oraz miesięczny limit 5.0 GB. Zgodnie z warunkami umowy kwota za wymieniony pakiet musi zostać uiszczona za cały rok z góry.

Niniejszym prosimy o opłacenie pakietu Pobieraczek5 z 12 miesięcznym okresem ważności oraz o miesięcznym limicie 5.0 GB w cenie 94.80 PLN za cały okres świadczenia usługi poza okresem Bezpłatnego Testowania.

Należność należy opłacić w terminie 7 dni od zakończenia Pana okresu próbnego, czyli do dnia 06.01.2012. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: xxx
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - xxx
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/xxx
W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Kończąc, życzymy Panu miłej zabawy oraz owocnego pobierania z Pobieraczkiem.

Z pozdrowieniami,
Zespół Pobieraczek.pl

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 11:38   

Niby w sieci są takie informacje...:
http://www.dodajoszusta.p...przeczytaj.html

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 11:51   

Ja bym zignorował. Po pobieżnej analizie i zerknięciu na ten serwis wygląda to chyba tak, że bazują na nieświadomej rejestracji użytkowników, którzy nagle dowiadują się, ze trzeba zapłacić. Podał prawdziwe dane teleadresowe?

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:13   

Nie, jakieś wzięte z kosmosu.
Mam podobne zdanie, czytałem orzeczenie o wyroku, które gdzieś tam jest umieszczone stronie.
Swoją drogą przeraża mnie, ile osób im zapłaciło...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:44   

To olać.

No mnie też to przeraża. Ogólnie to firm stosujących podobne praktyki jest bardzo wiele...

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:46   

A widzisz, ja nie miałem do czynienia, jeszcze podawanie IP itp. Koszmar, zwłaszcza dla niewtajemniczonych.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:49   

Echhh nie wiem czy nie miałeś bo może nie do końca identyczne ale podobne praktyki stosowała tepsa z neostradą. Kończyłą sie promocja i jak nie wypowiedziałeś albo nie przedłużyłeś to cena wzrastała do "normalnej", czyli trzy lub czterokrotnie wyższej. Ludzie nie byli zorientowani i bulili. A Tepsa to nie jakaś firma krzak tylko potężny moloch, który z klientami się nie patyczkował a długi przejowały firmy windykacyjne.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 14:56   

Najlepsze jest to, że pobieraczek.pl pomimo decyzji UOKKiK o zaprzestanie tych praktyk i słonej kary nadal te praktyki stosuje :)

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 15:08   

Dlatego pytam właśnie, czy może coś się zmieniło, bo to obłęd, że jest wyrok, prawo stanowi, a oni swoje...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 19:31   

Heh - Polska :)

krychu90 

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 20:23   

No niestety to jest ****, jakiś rok, albo trochę dalej zarejestrowałem się czytając że DARMOWE LOGOWANIE I POBIERANIE, wiem ze jest to nielegalne, ale każdy coś w życiu na pewno pobierał. Mniejsza z tym. No i też dostałem takiego maila, nie wiem na ile kasy ale na pewno po wyżej 90zł było trzeba zapłacić. Olałem to, ale niestety po jakimś czasie zaczęli straszyć sądem i windykacją itp., a wiemy że do rejestracji było trzeba podać swoje dane, więc tak na prawde mogli ciebie znaleźć. Zapłaciłem bo uznałem że szkoda nerwów na debi**li i więcej na tej stronie się nie pojawiłem, bo czuje że więcej takich haczyków bym odszukał. Jak nie zapłacisz to może być tak że zgłoszą to do skarbówki i po prostu z rozliczenia rocznego tobie to odciągną tak jak mandaty odzyskiwane. Takie jest moje zdanie, może się myle.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 21:42   

Mi nie, bo się tym nie bawiłem, a kumpel podał dane fałszywe... no to jak niby mają go tak ścigać?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 22:43   

Po IP - teretycznie mogą i jeszcze zafundować sprawę karną za podanie fałszywych danych przy umowie, ale w świetle decyzji UOKiK watpię by się odważyli.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Wto Sty 17, 2012 23:10   

Zwłaszcza że IP nie przypisane do jednego abonenta... To jest czad, jest wyrok, a oni niczym niczego nieświadomi działają...

adamixx 

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 00:26   

ja też dałem się na to złapać jakieś 2/3 lata temu, bo kto czyta dokładnie te regulaminy które drobnym maczkiem mają ze 3 strony? Przynajmniej ja nie czytałem :/ ale to i tak była dla mnie nauczka, że jeśli gdzieś mam tyle do czytania i po prostu mi się nie chce to nie rejestruje się. A co do e-maili przesłanych przez pobieraczka, to zignorowałem je, bo gdzieś w internecie doszedłem do takiego artykułu z poradami prawników, którzy zajęli się tą sprawą dla jakiejś gazety czy coś. Generalnie wielki pic na wodę.

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 00:33   

Dzięki Adamixx, jak tak czytam, to po prostu temat dla mnie nowa okazuje się... powszechnie znany. A propo ile emaili było po wezwaniu, bo jak czytam niektórzy im coś tam pisali, ale nie wiem po co w ogóle reagować na listy od złodziei...

adamixx 

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 00:58   

Dostałem wezwanie do zapłaty i później jedno ponaglenie. Wyczytałem wcześniej też gdzieś w związku z tą sprawą, że można zerwać umowę w ciągu 40 dni. Nie wiem czy to prawda, czy nie, i czy zaliczało się to akurat do tej sprawy z pobieraczkiem, ale wysłałem im takiego maila, że wypowiadam im umowę bla bla bla (nie wiem nawet czy już nie przekroczyłem tych 40dni). Po tym jeszcze dostałem wiadomość, że niby przysłałem maila w złe miejsce(chociaż wysłany był do działu reklamacji czy coś w tym stylu) wkurzyłem się już im nie odpisałem i nie dostałem nic więcej od nich.

hugo178 

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 19:20   

Witam

Kilka lat temu miałem to samo wymuszenia zapłaty oczywiście potraktowałem ten temat do kosza,strona pobieraczek to jeden wielki syf
PS: Polecam używać jakiegoś chińskiego proxy ;) wtedy jesteśmy w sieci pełno anonimowi

Portal działa bezprawnie i nie musicie się bać, że wystąpi na drogę sądową aby walczyć o te pieniądze.
Przestańcie się przejmować i wracajcie do codzienny spraw. Nieistotne jest to czy coś pobraliście, czy nie, czy podaliście prawdziwe czy zmyślone dane oraz to ile macie lat.

Portal ten nie założył i nie założy żadnej sprawy sądowej, jest to jedynie straszenie w celu wyłudzenia od was pieniędzy.

Więc na koniec powtórzę co trzeba zrobić:
ZIGNOROWAĆ CAŁKOWICIE TO CO DO WAS PISZĄ

Pozdrawiam

Zsamot 
Zsamot

Wysłany: Sro Sty 18, 2012 19:25   

Dzięki za głos, aż dziwne, ze dopiero teraz to wpłynęło na forum...

Odpowiedz do tematu