Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekstraliga 2013
Autor Wiadomość
radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Wrz 17, 2012 21:42   Ekstraliga 2013

Kol @z_trybuny zainicjował nowy temat, myślę że pierwszy ale nie ostatni...sezon dla Startu w Ekstralidze...
Zarząd także zaczął pracę w operacji pt:"Eksrtaliga".
Więc spokojnie możemy pomóc dając upust naszym oczekiwaniom :mruga:

speedhub 
speedhub

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 06:58   Re: Ekstraliga 2013

Tak jak zostało to wspomniane w pierwszej kolejności nalezy dosypać nawierzchni, aby móc ją robić typowo pod siebie i stosować przeróżne warianty ustawiania ścieżek. Niestety na tym na czym jeździmy jest zbyt czytelene dla drużyn przyjazdnych.

Co do składu to mimo wszystko zostawiłbym Scotta i Pedersena.

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 07:44   

- dokończyć oświetlenie (oczywista oczywistość)
- dosypać nawierzchni aby mieć atut własnego toru
- zostawić antonio, scotta i bjarne a dokoptować dwóch sensownych polaków i spokojna walka o utrzymanie.
- trzeba wziąść pod uwagę ze w gnieźnie jest głód extraligi wiec spokojnie frekwencja będzie bardzo wysoka na takich meczach jak falubaz, unia, stal czy apator wiec kasiury też dużo wiecej wpłynie, szansa jest też na wiekszych sponsorów, milion z enei wiec jest nad czym mysleć budując skład.

szyna6 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 07:52   

widzę że przedmówcy myślą podobnie jak większość kibiców z którymi rozmawiałem....
- oświetlenie;
- szybkie dostosowanie do wymogów ekstraligi ;
- zostawić antonio, scotta i bjarne a dokoptować dwóch sensownych polaków (np.Gapińśki,Baliński) i spokojna walka o utrzymanie.
- znaleźć solidnego sponsora - jak widać kibiców będzie dużo:)..z ENEA dojdzie 'bańka', dotychczasowi sponsorzy zostaną...

Wierzę że będzie dobrze...

ginodevango 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:03   

szyna6 napisał/a:
widzę że przedmówcy myślą podobnie jak większość kibiców z którymi rozmawiałem....
- oświetlenie;
- zostawić antonio, scotta i bjarne a dokoptować dwóch sensownych polaków (np.Gapińśki,Baliński) i spokojna walka o utrzymanie.
- znaleźć solidnego sponsora - jak widać kibiców będzie dużo:)..z ENEA dojdzie 'bańka', dotychczasowi sponsorzy zostaną...

jaka banka z enei jak enea daje 3 mln na cala extra na rok ,nie piszcie bzdur.zostawic antona,scota,nicki,okon,stachyra,bracia jabl,oscar,kacper

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:10   

ginodevango napisał/a:
szyna6 napisał/a:
- oświetlenie;

jaka banka z enei jak enea daje 3 mln na cala extra na rok ,nie piszcie bzdur.zostawic antona,scota,nicki,okon,stachyra,bracia jabl,oscar,kacper

o żeś popłynął... jabłonscy, nicki co jeszcze świętego mikołaja, temat jabłońskich juz jest dawno zakończony ale widze ze niektórzy usilnie próbują coś wskurać...

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:10   

Dla przypomnienia:
Zmiany w Regulaminie DMP Ekstraligi 2013
1.Pod numerami 6 i 7 oraz 14 i 15 będą mogli startować wyłącznie polscy zawodnicy młodzieżowi z KSM do 4,00
2.Do XIV biegu włącznie, zawodników z numerami 6-7 i 14-15 może zastąpić rezerwa taktyczna tylko odpowiednio z numerami startowymi 6-7 i 14-15.
3.Zniesiony zostanie jednak limit zawodników z Grand Prix, którzy będą mogli startować w jednej drużynie.
4.Zastąpionym będzie mógł być zawodnik, który startuje w zawodach ligowych w terminie kalendarzowym opublikowanym w Kalendarzu Lig Międzynarodowych.
5.Listy zawodników kadry klubu z trzema z najwyższymi indywidualnymi KSM będą publikowane w komunikatach, każdorazowo, gdy kadra klubu ulegnie zmianie. W przypadku równości indywidualnych KSM, o tym, który zawodnik będzie w komunikacie wśród trzech zawodników z najwyższymi KSM, zadecyduje klub.
6.Po IV, VII, XI i XIV serii startów wprowadzono przerwę techniczną, która jest przeznaczona na równanie toru. Przerwa po VII biegu jest określana jako długa przerwa techniczna i obowiązkowo trwa 10 minut. Może zostać skrócona przez sędziego, jeżeli uzna, że zawody opóźniają się lub warunki pogodowe stwarzają zagrożenie niemożności rozegrania całości meczu.
7.Jeżeli zawodnik będzie wpisany w zgłoszeniu do zawodów, lecz będzie nieobecny w parku maszyn o godzinie rozpoczęcia zawodów, do chwili jego przybycia, w jego miejsce może być użyta tylko rezerwa zwykła.
8.Tylko bieg 15 będzie biegiem nominowanym. Wprowadzone zostaną natomiast dwa biegi juniorskie ( 2 i 8 ). W biegu nominowanym będą mogli wziąć udział jedynie zawodnicy spod numerów 1-5 oraz 9-13 sklasyfikowani wg sumy zdobytych punktów. Start zawodników młodzieżowych w biegu nominowanym będzie możliwy, jeżeli spośród zawodników z numerami 1-5 oraz 9-13 sklasyfikowany będzie tylko jeden zawodnik (pozostali będą niezdolni do dalszej jazdy). Wówczas drugim zgłoszonym do biegu nominowanego zawodnikiem może być ten, który wcześniej był niezdolny decyzją lekarza do dalszej jazdy. Zawodnik młodzieżowy może go zastąpić, jeżeli nie wyczerpał swojego limitu startów.
9.W przypadku nadzwyczajnych okoliczności, sędzia lub Jury Zawodów mają prawo konsultacji z SE. Przerwany mecz powtarza się chyba, że dotyczy to meczu rundy zasadniczej, w którym odjechano przynajmniej 8 biegów i może zostać zaliczony wynik.
10.Na wszystkie mecze rundy finałowej powołane zostanie Jury Zawodów
11.Zgromadzenie Wspólników zarekomendowało jednak zmianę i od sezonu 2013 KSM zespołów będzie musiał się mieścić w przedziale 31-39.

Trochę tego jest...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:13   

Powiem tak. Rozmowy z zawodnikami rozpoczną sie na dniach. Najpierw dojdzie do zbilansowania sezonu 2012. Jeśli chodzi o wzmocnienia to jest już pewna koncepcja. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zarządu to będziemy mieć bardzo dobrą drużynę. Możecie byc o to spokojni :)

Jak ktoś jest kumaty i ma duże ucho będzie wiedział jaki skład sie szykuje :)

godziu 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:18   

Takna luzie...
...a kto pamięta (jeśli chodził wówczas) ostatnią "ekstraligę"....
... było to 13 lat temu...
Pamietam mecz z dream t =] eam z Gdańska....prowadzonego przez Rikardsona...
...pierwsza ich porażka... i to gdzie... na Wrzesińskiej.... :peace:
...oj działo się...
No i właśnie nawiązuje....
- Atmosfera zespołu
- Trener
- odpowiedni jeźdzcy( rozważyć gwiazdy-i ambitnych)
- sprzęt
- stan toru "betonik nie bardzo :peace: "
- oczywiście sponsor :mruga:
- odpowiednia cena biletów :ups:
Reszta wyjdzie w praniu... albo się dopisze...

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:20   

Mój podobny głos do Waszego:
Antonio, Bjarne, Scott; zastanowiłbym się nad Drymlem.
Natomiast szczerze nie jestem pewien czy ktoś z powyżej wymienionych będzie liderem i tak naprawdę nie wiem czy lider drużyny (punktowy) jest potrzebny, czy lepiej mieć drużynę bez lidera ale równą jako całość...

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:26   

Ramenedes napisał/a:
Powiem tak. Rozmowy z zawodnikami rozpoczną sie na dniach. Najpierw dojdzie do zbilansowania sezonu 2012. Jeśli chodzi o wzmocnienia to jest już pewna koncepcja. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zarządu to będziemy mieć bardzo dobrą drużynę. Możecie byc o to spokojni :)

Jak ktoś jest kumaty i ma duże ucho będzie wiedział jaki skład sie szykuje :)

no to Ramenedes zasiałes teraz ziarno... :)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 08:31   

Ciekawe tylko czy wykiełkuje :)

Koniu 
Koniu

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 09:05   

radkoski napisał/a:
Dla przypomnienia:
Zmiany w Regulaminie DMP Ekstraligi 2013

Trochę tego jest...

...ja sie pytam, kto to wszystko wymyśla?! Potem dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji ze nawet sędziowie się gubią i robią babole:
- zeszły rok baraże z juniorem CKM w roli głównej
- w tym roku na początku zabronienie wchodzenie na tor
- no i oczywiście sytuacja z niedzieli z Torunia

jakiś niespełniony biurokrata to tworzy? Kto ma się w tym połapać? Bo na pewno nie kibice. Zasady powinny być zrozumiałe, dla oglądającego. Dojdzie do tego, że jak w skokach, nie wygra ten kto skoczy najdalej tylko ten komu elektronika zmierzy mikro podmuchy... kretynizm.

...a tak na marginesie, oglądaliście wczoraj ligę angielską?
Płakałem ze śmiechu jak sie Barker wyłożył i się nadmuchał jak balonik :)
śmiesznie to wygląda, ale może zawodnicy powinni obligatoryjnie to nosić?

spelkort 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 09:36   

Na moje to bjarne nie nadaje się na ekstraligę. Waleczny scott i anton jak najbardziej, juniorzy także będą ok a potem.... coś mi się wydaje że zostanie skóra ale będzie przy takim układzie i lider w postaci... CRUMP:)No i jeszcze jedno miejsce dla jakiegoś średnika ekstraligowego. Wiele drużyn nie utrzymie swoich zawodników ze względu na ksm wiec szukajmy naszego wśród najlepszych klubów ekstraligi.
Mój typ:
1.Anton
2.Adam
3.Scott
4. vaculik:)
5.Jason
6.Wojtek
7.Oskar

r1 
69

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 10:23   

Myślę, że jeśli w przyszłym roku chcemy się utrzymać spokojnie to do:
Antonia, Bjarne, Scotta, Adama (jeśli Lechama zostanie to Adam też), Oskara muszą dojść
solidny krajowy senior np. Hampel (to takie moje marzenie) lub Buczkowski, ale wtedy wymiana np. Scotta lub Bjarne na Emila (to takie moje drugie marzenie). Junior albo Lisek lub Kacper. Moim zdaniem taki Crump jest nie warty tych pieniędzy które chce i tyle. Ale się rozmarzyłem. :mruga:

krav11 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:02   

Panowie z uwagi na to, ze Polonia moze nie przystapic do rozgrywek w przyszlym roku ze wzgledu na olbrzymie dlugi wobec zawodnikow, a jesli wystapi to na pewno pojdzie po kosztach, w każdym badź razie Ja widze w Gnieźnie taki skład:

1. Lindbeack
2. B. Pedersen
3. Buczkowski
4. Nicholls
5. Sajfutdinov
6. Fajfer
7. Adamczewski
Uważam, że taki skład gwarantuje spokojne utrzymanie, a może nawet coś wiecej? Pozdro

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:08   

krav11 napisał/a:
Panowie z uwagi na to, ze Polonia moze nie przystapic do rozgrywek w przyszlym roku ze wzgledu na olbrzymie dlugi wobec zawodnikow, a jesli wystapi to na pewno pojdzie po kosztach, w każdym badź razie Ja widze w Gnieźnie taki skład:

1. Lindbeack
2. B. Pedersen
3. Buczkowski
4. Nicholls
5. Sajfutdinov
6. Fajfer
7. Adamczewski
Uważam, że taki skład gwarantuje spokojne utrzymanie, a może nawet coś wiecej? Pozdro

stary ja mysle ze coś wiecej! :) tym bardziej że emilowi zawsze nasz tor leżał...

JOKER PGN 
Start Gniezno

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:19   

Według mnie podstawą powinno być zamknięcie tegorocznego budżetu "na zero", aby nie było problemu z uzyskaniem licencji na sezon 2013 i ewentualnymi ujemnymi punktami na starcie rozgrywek. Następnie budowa oświetlenia, montaż monitoringu na terenie całego stadionu i zejścia ewakuacyjne z korony stadionu. W dalszej kolejności dosypanie nowej nawierzchni tak aby móc przygotowywać tor pod siebie, a nie tak jak jest w tej chwili "jak się da".
Jeśli chodzi o zmiany personalne to rozpocząłbym od sztabu szkoleniowego. Poszedłbym za przykładem m.in. Torunia i pierwszy skład oddałbym pod opiekę menedżera, który odpowiadałby za ustawienie składu. Na tym stanowisku widziałbym dobrze znanego w Gnieźnie Roberta Sawinę. Natomiast szkolenie młodzieży powierzyłbym uznanemu trenerowi, który "wychował" wielu solidnych zawodników pracując swego czasu w Pile oraz Gorzowie - Stanisławowi Chomskiemu.
Natomiast skład chciałbym, aby był w miarę równy,np.:
1. Antonio Lindback
2. Robert Miśkowiak
3. Fredrik Lindgren
4. Tomasz Gapiński
5. Emil Sajfutdinow
6. Oskar Fajfer
7. Kacper Gomólski
W rezerwie pozostawiłbym: Scotta Nichollsa, Piotra Świderskiego, Wojtka Lisieckiego i Adriana Gałę.

:start_1:

szpadyzornia 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:20   

Ludzie czytać tego się nie da......jedni Hampela, drudzy Crumpa,następni Nickiego...a w maju bieda,bieda,bieda w Gnieźnie !!

Rozumiem ze nie którym alkoholowa euforia niedzielna dała niezłe tornado w głowie ale czas zejść na ziemie!!!

Na początek to uporządkować wszystko pod względem regulaminowym!

A co do składu to myślę ze najpierw kluby tzw.z "grubym sianem" zbudują składy a my będziemy się przyglądać!

Jedyne co można "szybko" to dojść do porozumienia z "dobrymi" zawodnikami z naszego obecnego składu:

moim zdaniem Anton i scott plus juniorzy to jest to co należałoby na szybko zrobić z reszta można poczekać!

Jeśli ktoś widzi adam S w podstawowym składzie no to brak mi słów ,adam jest w porządku,spoko gość wykonał swoja robotę w tym roku ale na Elige???Nie da rady!!I pisanie jak Lechma zostanie to... tak się bawić nie można!

Co do składu jeszcze to mam nadzieje ze jest nauczka za ten rok jeśli chodzi o wiekowych już zawodników można powiedzie emerytów!(zorro)

I wielkich nazwisk za wielkie pieniądze nic nie gwarantujących !

krav11 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:22   

Poza tym, majac takiego zawodnika w składzie jak Lindbeack musimy cos zrobić z torem! Ten czlowiek się ewidentnie u Nas męczy i uważam, że Kędziora popełnił wielki bład próbując z betonu zrobić kopę, tak sie nie da panie Kędziora!

Zresztą z pewnego źródła wiem, od osoby która wozi Lindbeacka z lotniska i spowrtoem, że bardzo narzeka na nasz tor, że nie może sie spasować bo za każdym razem jest inaczej. W tym sezonie ewidentnie byliśmy sklabsi u siebie i to chyba kazdy z kibiców może potwierdzić. Jeśli pojawi sie takie nazwisko jak Sajfutdinov to musi byc przyczepniej wtedy i Lindbeack nie bedzie do złapania, więc Panowie do roboty!

Przywoluje juz po raz kolejny to nazwisko , Sajfutdinov, ale spójrzcie co ten czlowiek wyprawia na Koronie u nas, jest poza zasięgiem! Ja nie widze innej możliwości niż tylko bitwa o niego! Myśle, że to jest klucz do wygrywania meczów na własnym obiekcie.

Jest w Nas sporo emocji i naprawdę, było już wszystko radość, łzy szczęscia i wielka feta. Ale mi brakuje jeszcze jednego, podziekowania dla Naszego prezesa, dzięki Jego determinacji tchnał oddech świeżego powietrza w Gnieźnieński żużel

Dzięki Arek i prosimy o jeszcze!

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:24   

mam tylko wrażenie że nasz Antonio bedzie chciał prysnąć gdzieś indziej, takie mam wrażenie...

t_m 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 11:26   

Adamczewski nie będzie już juniorem

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 12:00   

Prezes jak to czyta to chyba bierze relanium :-)
Co niektórzy mają tu pojęcie kogo możemy zakontraktować ale to nie 1 liga, tu o kontrakty jestm wiele trudniej, wystarczy że ktoś rzuci więcej kasy na stół i po ptokach. Nasz priorytet to zatrzymanie w klubie liderów z tego sezonu i dokooptowanie do nich solidnych jeźdźców z ekstraligi.
Tyle. Dajmy pracować zarządowi, a na pewno skład jaki zbudują zapewni emocje. Nie po to tyle lat walczyliśmy o awans żeby teraz po roku spaść !!

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 12:37   

t_m napisał/a:
Adamczewski nie będzie już juniorem

krav11 napisał/a:

1. Lindbeack
2. B. Pedersen
3. Buczkowski
4. Nicholls
5. Sajfutdinov
6. Fajfer
7. Adamczewski

Panowie, mam wrażenie, że po mylicie Adamczaka z Adamczewskim. Sądząc z bydgoskiego kontekstu - krav11 chce Adamczaka, który jest z Bydzi, a super robotę dla Orła Łódź w tym roku zrobił. Tylko omyłkowo napisał, że chce Adamczewskiego.
Bo Adamczewski to chopok z Leszna.
Adamczak w przyszłym sezonie będzie seniorem, nie Adamczewski.

Funias 
Życie to jazda :)

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 12:43   

spelkort napisał/a:
się wydaje że zostanie skóra ale będzie przy takim układzie i lider w postaci... CRUMP:)

Całe szczęscie to nie Ty decydujesz o składzie :D Crump... Zawodnik, który zarabia chyba najwięcej (a już na pewno jest w czołówce) w calej ekstralidze, a w tym sezonie nie raz miał problemy ze zrobieniem dwucyfrowego wyniku! O czym świadczy jego średnia... dom 1,988 wyjazd 1,837. Ten zawodnik to już nie ten Crump co kilka lat temu jesli chodz o ligę. Zostało mu nazwisko i rude włosy. Także dziękuje za takiego lidera. Pomijam już fakt, że nie ma co dywagować jeszcze na temat składu na przysżły sezon.

Ale zgodzę się z tym co już tutaj napisano na temat sztabu... Okej niby zadanie wykonane, ale ekstraliga przyszła nie tak łatwo jak się spodziewaliśmy. Uważam, że najwyższa klasa rozgrywkowa to już za duże progi dla Kędziory...

wojcieszka 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 13:08   

O Emila może być ciężko , ale gdyby się udało to by było super!

godziu 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 13:23   

Tak tylko pisze...
...zasłyszane z tegorocznych kontraktów...
Z tego co mi się obiło o uszy Hot Scott składał podpis na 2latka... :ups:

Bartas0513 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 14:03   

radkoski napisał/a:
od sezonu 2013 KSM zespołów będzie musiał się mieścić w przedziale 31-39.

To jest chyba najgorsze...
Po co oni to tak obniżyli... Gdyby u nas zostali Anton, Scott i Bjarne to juz mamy gdzies ok. 20 pkt zabrane... Podstawą bedzie załatwienie dość dobrego polskiego jeźdźca seniora i nie oszukujmy się nie bedzie to łatwe... Nie licze na Macieja (sorry). Fajnie by bylo gdyby KG wrócił i razem z Oskarem by ciągneli juniorke. Co do reszty marzeń =]

Koniu 
Koniu

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 14:22   

W zeszłym roku rozpocząłem temat ogórkowy no i trochę nazwisk mi weszło ;)
Więc pobawmy się raz jeszcze.

Przede wszystkim po pierwsze primo: DOWIEZIENIE TOWARU NA TOR
Przede wszystkim po drugie primo: TOROMISTRZ!!!

Trenejro?! - Lechu zrobił swoje, ale nie wiem czy Żyto nie był by ciekawsza propozycją. Dogada się po angielsku, prowadzi zespół w Szwecji...

Wiem, że zwycięstwa się liczą, ale ja nie mam ochoty już oglądać betonu. Przy takim potencjale zespołu jaki mieliśmy w tym roku to było tylko zarzynanie naszych możliwości. I niech nikt nie mówi, że wynik przede wszystkim. Guzik i tak nie mam nic do stracenia, bo w tej chwili jesteśmy w oczach całej Polski kandydatem "kometą" do spadku. Przyjadą tu takie firmy, że jako kibice będziemy mieli pełne porty ;)

Moje zestawienie (nie wiem ilu PL musi być w składzie)
Chciałbym zachować trzon drużyny

Antonio Lindback
Scott Nicholls
Bjarne Pedersen (on nie lubi Eligi) / Buczkowski / Gapiński / Miśkowiak
Adam Skórnicki / Zengota / M.Fajfer (kogoś na rezerwie tez musimy mieć)

i tutaj moje marzenie na jednego asa
Emill Sajfudinow lub Andreas Jonsson

Oskar Fajfer
Wojtek Lisiecki
Adrian Gała

z_trybuny 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2012 15:11   

najbardziej rozsądnie mówi koniu...

Odpowiedz do tematu