Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najwybitniejsi piłkarze w historii światowej piłki
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:29   

Marcineek napisał/a:
To wytłumacz mi proszę dlaczego taki Łukasz Sosin, regularnie zdobywający tytuły króla strzelców w lidze cypryjskiej nigdy na poważnie nie zaistniał w reprezentacji Polski? Przecież gole strzela.. w piłkę umie grać.. więc o co chodzi?
(Zauważ że podaję przykład reprezentacji, której ambicją jest awans do ME... W przypadku Beksia jest to reprezentacja będąca jednym z faworytów do zdobycia ME!)
widocznie Janas miał koncepcje zeby go powołac a Leo niekoniecznie. Akurat Leo podchodzi inaczej... nie zawsze graja najskuteczniejsi (np Wichniarek) tylko tacy którzy mu pasują do składu.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:39   

Ukasz napisał/a:
widocznie Janas miał koncepcje zeby go powołac

Powołać na 3 mecze! Trzy bodajże tylko towarzyskie mecze! Trzykrotnego króla strzelców ligi cypryjskiej!
Nie wydaje Ci się to dziwne? Przecież to, w jakiej lidze zawodnik występuje nie ma znaczenia, czyż nie Ukaszu?

Tak już bez udowadniania mi czegokolwiek... Czy tak logicznie myśląc.. uważasz Ukaszu że jakikolwiek trener powołałby Beksia grającego na "piłkarskiej emeryturze" w Katarze? Trener będący pod niespotykanym nigdzie indziej obstrzałem mediów, z ogromnym parciem na wynik.. ryzykowałby powołanie kogokolwiek z tak egzotycznej, nie liczącej się praktycznie nigdzie ligi?

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 10:48   

Marcineek napisał/a:
Powołać na 3 mecze! Trzy bodajże tylko towarzyskie mecze! Trzykrotnego króla strzelców ligi cypryjskiej!
Nie wydaje Ci się to dziwne? Przecież to, w jakiej lidze zawodnik występuje nie ma znaczenia, czyż nie Ukaszu?
no i powołał... co dalej ??

Cytat:
Tak już bez udowadniania mi czegokolwiek... Czy tak logicznie myśląc.. uważasz Ukaszu że jakikolwiek trener powołałby Beksia grającego na "piłkarskiej emeryturze" w Katarze? Trener będący pod niespotykanym nigdzie indziej obstrzałem mediów, z ogromnym parciem na wynik.. ryzykowałby powołanie kogokolwiek z tak egzotycznej, nie liczącej się praktycznie nigdzie ligi?

Pisałem już to... są zgrupowania kadry na których zapada klamka czy dany zawodnik jest przydatny w danym momencie do zespołu czy niekoniecznie...

FaFik 

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:18   

Czytając te posty większość z was próbuje udowodnić przeciwnej stronie że typ, który podała nie nadaje sie do tego tematu, to może stworzyć nowy temat np. Największe nie wypały piłkarskie w Polsce i na Świecie?

Pozdro.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 11:22   

FaFik napisał/a:
Największe nie wypały piłkarskie w Polsce

za duzo typow :D

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 09:43   

Ukasz napisał/a:
Na piłkarską emeryture wybrał się do USA zeby promowac tam sport i siebie (tego drugiego nie da sie pominąc) a mogł równie dobrze grac w Katarze i miec wiecej kasy.

No chyba Davidowi się znudziło to promowanie piłki w USA... już negocjuje wypożyczenie do ligi angielskiej... Co Ty na to Ukaszku? :hahaha:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:17   

Marcineek napisał/a:
No chyba Davidowi się znudziło to promowanie piłki w USA... już negocjuje wypożyczenie do ligi angielskiej... Co Ty na to Ukaszku? :hahaha:
zrobił swoje ??

Polecam Tobie ksiązke "O sobie" ;)

Ciekawa lektura, pokazująca Davida jako ojca, męza itd... troche w innym swietle niz robia to media.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 19:34   

Ukasz napisał/a:
Marcineek napisał/a:
zrobił swoje ??

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Taa.. wypromował kopaną i może wrócić..

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 00:53   

Nie ma jak to rzeczowa odpowiedz !! :yes:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 08:21   

Jakie pytanie taka odpowiedź =]

SeBs 

Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 14:59   

Po co sie klucic... dla jednego Beckham jest najlepszy a dla drugiego Totti albo jeszcze ktos inny... mialy byc nasze typy a nie czy ktos ma racje czy sie myli... Moim zdaniem najwybitniejszym pilkarzem w historii byl Marco van Basten :)

eredivision 

Wysłany: Pon Lis 26, 2007 19:44   

A ja na złość wrócę do rzutów wolnych :whoeva:
Jak dla mnie magikiem rzutów wolnych nie jest ani Bechkam ani Mihajlovic.
Jest dwóch zawodników.
Jeden to Ugur Yildirim.
W konkursie rzutów wolnych to on wygrał. Były tam też inne gwiazdy takie jak właśnie Beckham lub Zidane. Zabrakło innej gwiazdy stałych fragmentów gry, który odszedł już od futbolu. Pierra van Hooijdonka. Dla mnie ten zawodnik czynił cuda... Niesamowicie bił rzuty wolne. Niestety ani on ani Yildirim nie sprzedali sie zbyt dobrze.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Lut 17, 2008 10:20   

Odgrzewajac nieco temat. Polecam ta galerie -> KLIK

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Lut 18, 2008 15:54   

Jak dla mnie :ok:
To moze jedynie swiadczyc o jego klasie. :yes:
Czyli troszke rozmył ten wizerunek gentelmena ktory nie lubi sie brudzic i w ogole. :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 21:29   

Tak tylko dodałem.. po odejsciu Becksa z Realu.

Kaczy 

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 21:38   

Ukasz napisał/a:
Tak tylko dodałem.. po odejsciu Becksa z Realu.

David zrobił dużo dla Realu. co prawda najwięcej w kwestii marketingowej ale w sportowej też :P bez niego by nie było w ubiegłym sezonie mistrzostwa. z drugiej strony to był jedyny tytuł z nim w składzie :/

natomiast David, mimo że dla mnie jest piłkarzem niemal kompletnym, nigdy nie był tym najlepszym. zawsze był gdzieś tam w tym TOP 3 albo TOP 5 w danym momencie (oczywiście kiedy był w formie) ale nigdy nie był TOP 1. dlaczego? za dużo chyba szumu medialnego robi wokół siebie, poza tym jednak np. do Zidane'a trudno go przyrównać.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 21:47   

Kaczy napisał/a:
mimo że dla mnie jest piłkarzem niemal kompletnym

Poza wrzutami, strzałami i wolnymi nie ma nic chodzi mi o technikę.
Beckham był dobry jak grał w United, pewnie nie jestem obiektywny, ale myśle, że sąosoby które mi racje przyznają, wtedy miał swoje najlepsze lata piłkarskie...

Koza 

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 23:32   

Adigno napisał/a:
Kaczy napisał/a:
mimo że dla mnie jest piłkarzem niemal kompletnym

Poza wrzutami, strzałami i wolnymi nie ma nic chodzi mi o technikę.
Beckham był dobry jak grał w United, pewnie nie jestem obiektywny, ale myśle, że sąosoby które mi racje przyznają, wtedy miał swoje najlepsze lata piłkarskie...

Uwazam podobnie, poniewaz dla mnie pilkarz kompletny to taki ktory oprocz ww wrzutek, strzalow i podan posiada takze takie cechy jak szybkosc, wytrzymalosc, dobra gra glowa, dobry odbior pilki, umiejetnosc gry cialem, walecznosc, przebojowosc czy tzw playmaking ;] wg mnie David w wiekszosci tych elementow wcale nie bryluje, a dla mnie jest sredniakiem...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Lut 19, 2008 23:32   

No to może magic Zurawski jest ideałem co ?? :ups:

Koza 

Wysłany: Sro Lut 20, 2008 00:33   

Ukasz napisał/a:
No to może magic Zurawski jest ideałem co ?? :ups:

Oczywiscie ze nie jest. Ale wydaje mi ze twoj post (czysto osobisty notabene ;] ) jest nie na temat poniewaz dyskutujemy o wybitnych zawodnikach swiatowej pilki, a Maciej jest co najwyzej gwiazda naszego rodzimego futbolu (przez wzglad na caloksztalt kariery). Natomiast wracajac do dyskusji o pilkarzach "kompletnych", to wlasnie za takiego uwazam Żurawskiego za czasow gry w wisle i pierwszego sezonu w celticu, oczywiscie jak na warunki tych lig a nie calosci srodowiska futobolowego w tym okresie.

Adigno 
Red Army

Wysłany: Sro Lut 20, 2008 16:46   

Koza napisał/a:
David w wiekszosci tych elementow wcale nie bryluje, a dla mnie jest sredniakiem...

Dokładnie mam takie same zdanie ;) I tyle odnośnie DB

slamer 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:42   

Dla mnie najwybitniejszy piłkarz to taki, który poza swoimi umiejętnościami,ma charyzmę i potrafi wpłynąć na zespół,zmotywować do lepszej gry.Najwybitniejszy piłkarz powinien też się wyróżniać w najbardziej prestiżowych imprezach(nie w lidze) bo mecze w MŚ czy ME mają największy ciężar gatunkowy.Dlatego uważam że we współczesnych czasach takim piłkarzem jest Zinedine Zidane.Beckham bryluje w reklamówkach i innych pozasportowych "umilaczach".Zidane osiągnął wszystko jako piłkarz klubowy i reprezentacyjn.Dlatego dla mnie jest najwybitniejszym piłkarzem czasów współczesnych i nie tylko.

piotrek92gno 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:59   

A dla mnie Gennaro Gattuso :P ten to ma zapał :D

Koza 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 12:41   

piotrek92gno napisał/a:
ten to ma zapał :D

I nic po za tym ;]

piotrek92gno 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 12:49   

Jakby nie miał nic po za tym to by nie grał w pierwszym skladzie mistrzów świata :P i do wczoraj obrońcach LM.

Koza 

Wysłany: Czw Maj 22, 2008 14:33   

Jest defensywnym pomocnikiem i ma walczyć i robi to świetnie i za to gra.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Gru 13, 2008 15:30   

Cytat:
Francesco Totti od kilkunastu lat pokazuje swoją niepodważalną lojalność do drużyny AS Roma. Według James'a Doyle, istny obłęd kapitana Giallorossi do zespołu obecnego pracodawcy pokrzyżował jego sportowe ambicje.

Jak powszechnie wiadomo, tegoroczny finał Champions League rozegrany zostanie na Stadio Olimpico - obiekcie, na którym siedemnasty sezon występuje "Bóg Rzymu". Jak podkreśla sam Totti, może to być jego ostatnia szansa w wywalczeniu najbardziej prestiżowego trofeum w rozgrywkach klubowych.

Jednak najbardziej zagorzali fani zespołu ze stolicy Italii z przymrużeniem oka traktują zapowiedzi swoich pupili, o ewentualnej grze w finale Ligi Mistrzów.

Można zadać sobie pytanie, czy niepowodzenia w tegorocznych rozgrywkach Champions League będzie dowodem na to, iż Francesco Totti, jako żywa legenda AS Roma "zmarnował" piłkarską karierę dla pierwszej miłości swojego życia ?

Er Pupone - obok Alexa Del Piero oraz Paulo Maldini'ego w jedenastce wszech czasów reprezentacji Italii jest konsekwentnie pomijany w ustalaniu listy, na najlepszego piłkarza globu. Doszło nawet kuriozalnej sytuacji, kiedy to Totti, jako najlepszy strzelec Europy, nie został uwzględniony we wcześniej wspomnianym plebiscycie.

Generacja Totti'ego to Thierry Henry oraz Raul, jedni z najbardziej rozpoznawalnych i komercyjnych piłkarzy świata. Czy jednak lepszych od kapitana Giallorossi ?

Na niekorzyść gracza Romy przemawia fakt, iż jego były klubowy kolega - Gabriel Batistuta spędzając niemal całą karierę we Florencji, jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

Czy zatem fani rzymian nie przeceniają umiejętności Totti'ego ? Popularny Batigol był gwiazdą zarówno Fiorentiny jak i reprezentacji Argentyny. Możliwe, iż przeciętne występy w reprezentacji narodowej są głównym czynnikiem słabej rozpoznawalności Il Capitano.

Obłęd oraz lojalność w stosunku do Romy spowodowały, że najlepszy piłkarz w historii Rzymu nie pokazał całemu Światu swoich prawdziwych umiejętności, co było główną intencją samego Boga...

Śmiało można powiedzieć, że Francesco Totti jest wyjątkowym piłkarzem. Porównania jego osoby do Paulo Maldini'ego czy Raul'a są pod względem przynależności do klubu ujmą dla kapitana rzymian. Wymienieni wyżej Panowie, w swoich klubach z sezonu na sezon liczyli się w wyścigu o najwyższe trofea, liczyć mogli na transfery z najwyższej półki. Nigdy nie walczyli o utrzymanie...Totti tak. Co więcej, Er Pupone prawdziwej walki w Lidze Mistrzów zasmakował dopiero po trzydziestym roku życia.

Pan Doyle nie wziął pod uwagę faktu, iż dla niektórych piłkarzy nie liczą się tylko i wyłącznie sukcesy. Są one jedynie dodatkiem do gry w ukochanym klubie. Ważniejszą rzeczą jest zapisanie się w kartach historii swojej drużyny, transparenty, flagi ze swoją podobizną, które przez dziesiątki, setki lat przynoszone będą przez fanów na Curva Sud. Który piłkarz, oprócz Totti'ego, na tatuażach swoich najzagorzalszych kibiców może dostrzec swoją osobę ?

Autor tekstu, wspominając o reprezentacyjnym dokonaniach Francesco zapomniał dodać, iż po nabawianiu się przez Totti'ego ciężkiej kontuzji kostki cała Italia wstrzymała oddech. Najważniejsi, najbardziej wpływowi ludzie Włoch, mówiąc kolokwialnie, "wydzwaniali" codziennie do kapitana rzymian z zapytaniem o samopoczucie. Pan Doyle zapomniał także o wydarzeniu, kiedy to w meczu z Australią kibice Azzurri na stojąco przywitali Totti'ego. Ten odwdzięczył się im golem na wagę awansu. Nikt nie wierzył w wyleczenie się na czas kapitana Giallorossi. Niektórzy mówili, że zakończy karierę. Najdobitniej sytuajcę Francesco podsumował Grzegorz Mielcarski: "Normalny śmiertelnik leżałby w szpitalu. Totti biega i gra w piłkę."

Można zadać sobie pytania, czy to Totti jest mało rozpoznawalnym i niedocenianym piłkarzem globu, czy też włoska Serie A, w walce z amerykańskim czy rosyjskim kapitałem, który pochłonął Premiership, przegrywa walkę o miano najmocniejszej ligi ? Czy "Grand Derby", o których mówi się tylko i wyłącznie w trakcie ich trwania, są rzeczywiście ciekawsze od meczów Juventusu z Milanem, Romą i Interem, które przeżywa się na długo przed i po ich zakończeniu ?

Wydaje się, iż problem tkwi nie w osobie Totti'ego, a w jego pochodzeniu.

I tu sie w calej rozciagłosci zgodze, taki pilkarz narodzil sie w historii tylko raz, do tego narodzil sie w Rzymie...

Gibbs 

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 09:26   

Mam nadzieję, że nie zapomnieliście wszyscy o Ryanie Giggsie.Wiem,że nie każdy lubi Manchester United-ok, nie ma sprawy. Wierzę jednak, że obiektywny kibic zawsze będzie go szanował za to jaki jest.Tak jak ja sam nie kibicowałem Juve, to szanuję Del Piero, nie lubiłem Realu, ale podziwiam Raula. Za co?Chociażby za wierność.
Nigdy nie oddychał sławą, nie pojawiał się w świetle reflektorów, jak choćby CR7. Po prostu skupiał się na grze. O jego zagraniach, bramkach, dryblingach można by mówić bardzo dużo. Nie chciałbym tego wszystkiego wymieniać, bo kto chce, to znajdzie stosowne materiały w internecie.
Poza tym warto dodać, że Ryan nigdy nie dostał czerwonej kartki dla MU. W barwach Walii raz mu się to zdarzyło (przeciwko Norwegii). Inni wielcy piłkarze, jak Zidane, dostawali i to nierzadko. Oczywiście nie zamierzam krytykować Francuza, bo to geniusz piłki.
Ryan nie osiągnął wiele w ME czy MŚ. Powodem była reprezentacja, w jakiej grał.Należy to jednak uszanować. Choć po ojcu mógł grać dla Anglii, tego nie zrobił.
21 maja na Łużnikach przeszedł do historiii. Przeskoczył bowiem w liczbie występów samego Sir Bobby Charltona i wciąż śrubuje ten rekord.
Dzięki za przeczytanie posta. Pozdrawiam z krzyżackiego Torunia!

frbenzema2014
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 20, 2014 10:07   

Osobiście lubię Leo Messiego;

Więc wybrałem Leo Messiego :gool:

Jedynym zawodnikiem w historii, aby wygrać cztery kolejne Ballon d'Or: 2009, 2010, 2011, 2012.

marian543 

Wysłany: Sro Lut 15, 2017 09:35   

to zależy jaki zawodnik to jest

click Page

Odpowiedz do tematu