Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadużywanie władzy na forum
Autor Wiadomość
z_trybuny 

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 08:59   Nadużywanie władzy na forum

Moderatorzy nadużywają władzy na forum usuwając posty które zwyczajnie im sie nie podobają. Usuwanie postów i bany powinny być za wulgaryzmy, idiotyzmy a nie za to kto co myśli na dany temat. Niech szanowni moderatorzy wytłumaczą mi co to znaczy - posty do usunięcia które pisane są bez głębszej analizy - co to znaczy napisanie posta po głebszej analizie?? posty do usunięcia które nie mają potwierdzenia w rzeczywistości?? pytam sie kto takie chore zasady ustala?

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 09:48   

Jeśli dla Ciebie post o treści "Takze znamy juz sklad gniezna: anton,bjarne,stachyra,ulamek,zagar,oskar, wojtek " jest merytoryczny to gratuluję. Dla moderatorów nie jest, dlatego podpada pod pkt 13. regulaminu. Fakt pisania z małych liter imion, nazwisk oraz nazw własnych (że już nie wspomnę o braku polskich znaków) podpada pod pkt 14. regulaminu!

Chcesz sobie pisać takie "kumate" teksty - na SportowychFaktach, pod artykułami jest cała masa podobnych, odnajdziesz się na pewno. Tutaj trzeba trzymać troszeczkę wyższy poziom.

Hyziu 

Wysłany: Pią Gru 07, 2012 09:51   

Witam,

niestety ale również jestem podobnego zdania że Pan moderator trochę popłynął, ale ocenę jego pracy pozostawiam tym którzy są nad nim o ile są. Mniejsza z tym, ja chciałbym się natomiast dowiedzieć za co dostałem ostrzeżenia. Opis ostrzeżenia "Post nic nie wnoszacy do tematu" (w dodatku z błędem ortograficznym :P ) nic mi nie mówi, może wiele na forum się nie udzielam ale nie pamiętam wszystkich swoich wypowiedzi i chciałbym wiedzieć które to moje posty Pana moderatora tak bardzo zdenerwowały i dlaczego je usunął, a jeżeli już je usunął, to dlaczego na PW nie dostałem informacji. W taki sposób to może wpaść na forum i wystrzelać wszystkich, bo podejrzewam 90% osób jak nie więcej nie pamięta swoich wszystkich wypowiedzi.

Druga sprawa to kolejne ostrzeżenie które otrzymałem za:
Tu link do posta

Odpowiadając na adnotację Pana moderatora. Nie nie jestem ślepy, w każdym bądź razie jeszcze lekarz nie zalecił mi noszenia okularów. Odpowiadając w podobnym tonie jak Pan Moderator, to może Pan jest ślepy i nie widzi że wszystkie 3 posty zostały zatwierdzone o tej samej godzinie, widać wszyscy 3 ( w tym dwoje wkleiło linka) nacisnęliśmy wyślij w tym samym momencie. Dalej już nie śledziłem forum więc nawet nie zauważyłem tego faktu, a jeśliby zauważyłbym to i tak nie ma możliwości na tym forum usunięcia swojego posta !!

Podsumowując, "Forum dyskusyjne służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach."
Specjalnie zaznaczyłem słowo "poglądów" dlatego też że Pan, Panie moderatorze zabiera nam możliwość ich wymiany wprowadzając nie wiadomo po co i dla czego jakąś chorą dyscyplinę. Według mnie to Pan nie wie do czego służy forum, a chce się Pan tylko wykazać, pokazać, zabłysnąć, może pokazać swoją siłę, a może po prostu ktoś Panu wczoraj na odcisk nadepnął i musiał się Pan na kimś wyżyć, naprawdę nie wiem co Panem kierowało, jednak takie traktowanie użytkowników jest nie na miejscu. Zrozumiałbym i uznał za zasadną Pana reakcję, gdyby w każdym z postów były wulgaryzmy, bądź wyzwiska, ale zabronić ludziom się wypowiadać, bo ma do napisania tylko jedno zdanie, no ludzie kochani, na jakim świecie my żyjemy.

To tyle ode mnie :)

P.s.
Oczywiście ostrzeżenia przyjmuję na klatę, jako odpowiedzialny forumowicz następnym razem swoją wypowiedź rozwinę przynajmniej do 10 zdań i zawrę w niej same rzeczowe argumenty ;)
Czekam na wyjaśnienie zapytania z pierwszego akapitu przez Pana Moderatora :)

daras30 
speedway

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 01:32   

Hyziu napisał/a:
Odpowiadając w podobnym tonie jak Pan Moderator, to może Pan jest ślepy i nie widzi że wszystkie 3 posty zostały zatwierdzone o tej samej godzinie, widać wszyscy 3 ( w tym dwoje wkleiło linka) nacisnęliśmy wyślij w tym samym momencie.
Po wysłaniu tekstu nalegam aby sprawdzić go na forum , jeżeli już ktoś wcześniej zapodał tego samego linka wówczas posta można edytować i napisac "do usunięcia"- taką praktykę stosuje wielu userów.
Hyziu napisał/a:
Dalej już nie śledziłem forum więc nawet nie zauważyłem tego faktu, a jeśliby zauważyłbym to i tak nie ma możliwości na tym forum usunięcia swojego posta
Wyżej podpowiedziałem co należy w takiej sytuacji zrobić . Poza tym wielokrotnie zwracaliśmy uwagę abyście w swoich postach troszkę bardziej sie rozpisywali . Forum to nie czat a post o treści "Buczek już podpisał w Polonii + link" sam musisz przyznać, najwyższych lotów nie jest.
Hyziu napisał/a:
Podsumowując, "Forum dyskusyjne służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach."
Zgadza się ,polega na wymianie poglądów a nie na wklejaniu tego samego linka co poprzednicy bez wyrażenia własnej, nawet krótkiej opinni na ten temat.
Hyziu napisał/a:
a chce się Pan tylko wykazać, pokazać, zabłysnąć, może pokazać swoją siłę
Jasne hehe , bo zależy mi na tym zeby użerać się z uzytkownikami i błyszczeć ... tylko nie bardzo wiem przed kim i po co :)
Powtarzam , forum to nie czat - im szybciej to zrozumiecie tym lepiej będzie nam się żyło :) Nam nie zależy na tym aby Was na okrągło strofować czego dowodem jest właśnie temat o ekstralidze , niestety wielu z Was stwierdziło ze palec nie wystarczy co poskutkowało ostrzeżeniami.

ps: Żaden Twój post najwyraźniej nie został usunięty, gdyby tak było w Twojej skrzynce mailowej winna być informacja na ten temat.

Hyziu 

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 09:03   

Czyli rozumiem że za jeden post dostałem 3 ostrzeżenia ?? Zgodzę się z tym że było to powielenie linka mój bląd nie sprawdziłem , ale jeżeli już za to zostaje raz ukarany to dlaczego za tego samego posta dostaje 2 kolejne ostrzeżenia za post nic nie wnoszący do tematu. Trochę to chore i prowadzi tylko do szybkiego wybijania użytkowników. Nie uważasz, że to jest nie w porządku ??

daras30 
speedway

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 15:54   

Ostrzegaliśmy o takiej ewentualności więc miej pretensje sam do siebie.

Hyziu 

Wysłany: Sob Gru 08, 2012 19:24   

Zawartość merytoryczna wstawionego linku była odpowiedzią na przemyślenia innego usera więc nie możesz zarzucić że był to post nie wnoszący nic do tematu, a to że był powielony to się zgadzam i potrafię zrozumieć że za to mogłem otrzymać ostrzeżenie.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Gru 10, 2012 12:41   

Daras- bardzo mi przykro ale nie piszesz prawdy :
Cytat:
ps: Żaden Twój post najwyraźniej nie został usunięty, gdyby tak było w Twojej skrzynce mailowej winna być informacja na ten temat.
- niestety takie rzeczy się nie dzieją :peace: Sam miałem skasowany post i info na maila nie otrzymałem :PPP

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Gru 11, 2012 19:27   

diabolo, w przypadku kasacji posta, automatycznie forum wysyła maila. Nie ma innej opcji. Sprawdź w spamie.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Gru 12, 2012 14:59   

Diable- jeśli wiadomość była w spamie to być może nie zauważyłem ale na mailu nie miałem informacji. To było z 2 lata temu. Mogło też się tak zdarzyć, że mail gdzieś przepadł w czeluści kodu zero-jedynkowego.

Zwracam honor Darasowi ( mam nadzieję, że wybaczysz koledze :mruga: ) bo skasowano mi dzisiaj post i info na maila dostałem ( nie w spamie ).

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 14:25   

diabolo, może już tak poza sprawami technicznymi. Stań czasem z drugiej strony... Moderator to też człowiek, działa subiektywnie, choć stara sie obiektywnie, działa w emocjach,choć stara się na zimno ale swoje zdanie wypełnia. Nigdy jego praca nie zadowoli wszystkich, ale wystraczy szczypta empatii a punkt widzenia na tę sprawe sie zmienia.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 21:19   

Diable- doskonale to wiem. Chciałbym tylko zaznaczyć, że nie chciałem robić problemu ani negować Waszej pracy :) Zdaję sobie sprawę, że ogarnięcie forum to ciężka praca ( uwzględniając charaktery forumowiczów ). Sam mam do czynienia z tym na co dzień ( ujarzmianie ludzi i ich zapędów ).

Co do Waszego subiektywnego/obiektywnego podejścia- nigdy go nie podważałem i nie podważę...chyba, że ktoś będzie pisał już totalne bzdury.

Od Darka reprymendę dostałem :jupi: obiecuję poprawę i postaram się by mój nick nigdy Was nie zmusił do reakcji :mruga:

daras30 
speedway

Wysłany: Czw Gru 13, 2012 22:04   

diabolo napisał/a:
Od Darka reprymendę dostałem
Nie przesadzaj hehehe ;)

Odpowiedz do tematu