Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KARNETY EKSTRALIGA 2013
Autor Wiadomość
DarooM 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 13:00   KARNETY EKSTRALIGA 2013

Wiadomo coś w temacie karnetów?od kiedy w sprzedaży i jakie ceny??
wiem,ze to wcześnie ale w Rzeszowie już wszystko jasne.podali ceny karnetów i nawet biletow na pojedyńcze spotkania.Normalny-30zl,Ulgowy-20zł.Jestem ciekaw jak to będzie u nas.Takie ceny mieliśmy w 1 lidze... :mruga:

krychu90 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 13:17   

Na takie ceny nie masz co liczyć, tak myślę. Wszystko zależy od sponsora, jak będzie bardzo hojny sponsor to ceny nie muszą się zmieniać :) , a jak nie to będzie trzeba za coś utrzymać drużynę więc i ceny pójdą do góry. O ile dobrze pamiętam karnety były zawsze na święta, tak by było można kupić lub dostać całkiem fajny prezent pod choinkę :)

Branch 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 17:26   

40zł i 30zł a karnety 320zł i 230zł(i wchodzisz na wszystkie młodzieżowe,lige juniorów itp)
takie sobie moje przypuszczenia...extra jednak nie jest(nie bedzie)taka tania

B=hindTh=Wh==l 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 17:35   

4 dyszki bilet razy 9 spotkań = 360 zł.
Tak więc karnet normalny plus jakieś sparingi, turnieje młodzieżowe (nie mówię tutaj o Turnieju Chrobrego) powinien moim zdaniem kosztować 300 zł - nie więcej...

DarooM 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 17:48   

Moim zdaniem 40zł to troche jednak dużo jak na Gniezno.tak jak pisałem Rzeszów z całą pewnością będzie miał silniejszy skład od nas a bilety będą mieli po 30zł...

Branch 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 18:05   

DarooM napisał/a:
Moim zdaniem 40zł to troche jednak dużo jak na Gniezno.tak jak pisałem Rzeszów z całą pewnością będzie miał silniejszy skład od nas a bilety będą mieli po 30zł...

no pewnie że za dużo ale my nie mamy pani Marty(jej pieniędzy) na stanowisku prezesa

z_trybuny 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 18:35   

40 zł jest do przebolenia, na Lecha bilety kosztują wiecej....

DarooM 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 18:41   

z_trybuny napisał/a:
40 zł jest do przebolenia, na Lecha bilety kosztują wiecej....

więcej??no nie.na każdy mecz z wyjątkiem Legii bilety są po 25zł na kocioł np.widocznośc elegancka.więc jakie drożej?

CEBUL 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 18:45   

40 zł to optymalna cena za bilet normalny. Karnet powinien kosztować 300 zł na ligę i 350 zł na ligę + wszystkie inne imprezy organizowane w sezonie 2013.

DarooM 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 19:04   

CEBUL napisał/a:
40 zł to optymalna cena za bilet normalny. Karnet powinien kosztować 300 zł na ligę i 350 zł na ligę + wszystkie inne imprezy organizowane w sezonie 2013.

jasne.optymalna cena heh.jakoś w Bydgoszczy mogły byc bilety po 25zl,w Toruniu i Rzeszowie po 30zl.więc jakie optymalnie?w Gnieznie jest duze bezrobocie i nie każdego stac na placenie 40zl na mecz.może ty nie masz z tym problemu,inni napewno mają.a nie daj Boże,niech przegrają na początku sezonu z 3-4 mecze i stadion będzie świecił pustkami,nawet w ekstralidze

Nicky 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 19:13   

Chcieliście Ekstraligi to macie!!
Bilety od dawna są znane 40zl i 30zl.
To i tak bardzo dobra cena.

krychu90 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 19:16   

DarooM napisał/a:
jasne.optymalna cena heh.jakoś w Bydgoszczy mogły byc bilety po 25zl,w Toruniu i Rzeszowie po 30zl

Może i masz racje, ale spójrz z innej strony. Tak jak pisałem wcześniej bilety mogą być tanie ok 25zł, ale wtedy musimy mieć sponsora który uciągnie finansowanie drużyny. Podajesz przykład Bydgoszczy że tam takie ceny mogły być, ale popatrz jak oni skończyli z ogromnymi długami. Pokazujesz przykład Torunia i Rzeszowa, ale tam są firmy Unibax i PGE. Jak takich sponsorów nie będzie to musimy się spodziewać karnetów po 320zł,a bilety po 40zł

CEBUL 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 19:24   

DarooM napisał/a:
w Gnieznie jest duze bezrobocie

Bezrobotny i tak nie przyjdzie na mecz czy bilet będzie po 20 czy po 50 zł.

Nicky napisał/a:
To i tak bardzo dobra cena

Zgadzam się z Nicky'm. Tyle lat czekaliśmy na awans, więc nie narzekajmy.

DarooM napisał/a:
w Toruniu i Rzeszowie po 30zl

Jak będziemy mieli sponsora w osobie Pani Półtorak lub Pana Karkosika to cena może byłaby 30 zł, ale mamy to co mamy i to my jesteśmy głównym sponsorem tego klubu. A gdyby był Kulczyk to wjazd za piątkę.

ubot90 

Wysłany: Pią Lis 16, 2012 19:39   

DarooM napisał/a:
na kocioł

Na mecze Lecha to chodzimy DO KOTŁA, na kotle to sobie można co najwyżej pipkę spalić, ale te atrakcje to już nie na Bułgarskiej.

Kaspi 

Wysłany: Sob Lis 17, 2012 11:01   

co spalić ? pipkę ? :D nie czaje xD

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 10:06   

CEBUL napisał/a:

Optymalna? Na malutkie Gniezno 40zł za bilet to bardzo dużo, wręcz za dużo.
Inna sprawa, że nie ma to jak doić kibiców. To nie wina kibiców, że sponsorów brak.
Jak ktoś chce dawać się doić w ten sposób, to proszę bardzo.
Gdybym mógł całą zarobioną kasę mieć tylko dla siebie (nie płacić za mój skromny buduar :-) ) i na inne przyjemności, to pewnie pisałbym inaczej.

Ludziom w naszym kraju żyje się coraz gorzej, forsy starczy na coraz mniej rzeczy, a tu nie brakuje zadowolonych z podwyżki ceny biletu o jedną trzecią. Gniezno.

Postscriptum. Skoro 40zł normalny, to ile na trybunę główną? 60zł?

CEBUL 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 10:32   

Pyskaty napisał/a:
Ludziom w naszym kraju żyje się coraz gorzej, forsy starczy na coraz mniej rzeczy, a tu nie brakuje zadowolonych z podwyżki ceny biletu o jedną trzecią. Gniezno.

Pyskaty napisał/a:
Optymalna? Na malutkie Gniezno 40zł za bilet to bardzo dużo, wręcz za dużo.

Kolego Pyskaty. Jeśli Kolega nie pamięta, to przypominam, że 16 września uzyskaliśmy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, do klasy, którą dzieli przepaść od I ligi. Przepaść sportowa, finansowa, marketingowa, infrastrukturalna itd. Za produkt jakim jest Ekstraliga należy zapłacić według mnie więcej niż za mecze z Łodzią czy Ostrowem. Nie twierdzę, że cieszę sięz podwyżki, ale takie są realia rynku. Wymieniamy tu na forum Golloba, Pedersena, Hancocka i innych znakomitych żużlowców, których chcielibyśmy widzieć w naszych barwach. Oni za czapkę śliwek nie jeżdżą, dlatego jeśli chcemy oglądać na W25 zawodników GP i innych klasowych jeźdzców zamiast Barana, Szczepaniaka czy Kościucha to wydaje mi się, że ceny biletów powinny wzrosnąć naturalnie. Nie zapominajmy także o podniesionym standardzie oglądania najlepszych zawodników świata przy sztucznym oświetleniu. Za taki komfort warto zapłacić więcej. Reasumując. Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo cena biletu będzie za wysoka. Żużel jest drogim sportem i nie wszystkie wydatki da pokryć sięod sponsorów czy praw telewizyjnych. Również my, kibice, powinniśmy wesprzeć klub w tym trudnym sezonie 2013, gdzie jak wiemy spadają 3 drużyny. Łatwo jest napisać skład Startu z Gollobem czy Pedersenem na tym forum. O wiele trudniej jest pozyskać pieniądze na tych zawodników.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 11:38   

Ja to wszystko rozumiem, ale nie podoba mi się przerzucanie wszelkich kosztów na kibica "bo on i tak przyjdzie, i tak zapłaci". Do czasu. Jak taki jeden z drugim dostanie nowy rachunek za gaz, a do tego jego dzieci zaczną dorastać, to zastanowi się trzykrotnie, czy obejrzeć mecz na żywo. Wtedy trzeba będzie ściągać dzieci z powiatu Września, by jakoś frekwencję zawyżyć :-)
Ktoś tam zawsze przyjdzie, kilka tysięcy będzie, ale regres jest widoczny coraz bardziej.
Dodając do tego prawa TVP Sport do transmisji (b. dobrych zresztą), to raz po raz jeden z drugim pomyśli "Cztery Harnasie i paczka Laysów plus kumpel obok w pokoju przed TV"- wyjdzie taniej". :-)

Jeśli już Ekstraliga generuje większe koszty, to od tego są sponsorzy (powinni być), by pokryć niezbyt taniego Herbiego, a nie kibice. Wszystko to potwierdza (póki co) moją myśl, że na Eligę to my kasy nie mamy (stąd tak chętnie popieramy złodziejską instytucję KSM-em zwaną :-) wymyśloną przez absolwentów technikum odzieżowego :-) )

raiden 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 15:41   

Zaczeło się... Jeszcze nie ma cen biletów, a już stękają.
Koledzy - to przepraszam ile chcieliście płacić za ekstralige? 15 zł? 20 zł?

Bartas0513 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 16:05   

Normalny po 40, ulgowy po 30, młodzieżowy z 15 (niech młodzi mają). Programy po dychaczu i dziękuje. Ja tam pójde żeby nie wiem co. Wogóle nie powinniśmy być zdziwieni takimi cenami. Ewentualna obniżka po słabych wynikach Dlatego też zrobią pewnie dogodne ceny karnetów żeby jak najwięcej zeszło (z 2000 byłoby sukcesem).

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 16:14   

program po dychaczu? o ładnie. Do tego długopisy za 15 i trybuna za 60 i gra muzyka

znafca1984 

Wysłany: Wto Lis 27, 2012 16:17   

raiden napisał/a:
Zaczeło się... Jeszcze nie ma cen biletów, a już stękają.
Koledzy - to przepraszam ile chcieliście płacić za ekstralige? 15 zł? 20 zł?

a kolega płaci czy po znajomości wchodzi?;)

A tak na poważnie to cena biletu powinna być adekwatna do poziomu sportowego drużyny i trzeba się liczyć z tym, że bilety będą droższe. Mnie osobiście nie razi podwyżka, ale pewnie będę w mniejszości.

Niestety po części zgadzam się z kolegą Pyskatym - w naszym klubie najłatwiej jest obrać kierunek że kibic zapłaci, jak nie bezpośrednio, za bilet to pośrednio - prezydent sypnie, czyli ponownie z naszej kieszeni. Profesjonalny dział marketingu działa od kilku lat, ale większego sponsora jak nie było tak nie ma. Zawsze rzekomo problemem był brak Ekstraligi...zobaczymy jak teraz się wykaże ów dział;) jak się nie uda zawsze można zgonić na kryzys;)

PS. a propo kotła na Kolejorzu...od kiedy tam się chodzi oglądać mecze? zawsze myślałem że tam się kibicuje, a sam mecz to taki dodatek.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:11   

Hahahahahahahahahaha.
Od razu mam lepszy humor.
Wyobraźmy sobie taką sytuację.
Na mecz z Falubazem postanawia wybrać się cała rodzina. Mama, tata, starszy syn plus kilkuletnia córka :-) co to lubi brum brum" :-) i podoba się jej Greg Hancock :-)
I tak zapłacą: dwa razy 40zł plus 30zł (ulgowy) plus dla małego szkraba bilecik za 10zł. Daje nam to już teraz 120zł. Dodajcie do tego statystycznie jeden program (5zł) plus jakieś jedzenie i picie (jakieś 10zł). Nowa kwota to 135zł. Teraz dodajcie do tego jeszcze paliwo. Ile wyszło? I to wszystko za dwie godziny przyjemności. Pamiętajcie też, ze czasem mecze są dwa razy w miesiącu. Naprawdę uważacie, że te bilety są tanie?

Inne miasta (np. Gorzów, Toruń, Bydgoszcz) z tego co wiem mają niższą cenę biletu normalnego niż 40zł, a tam są sponsorzy itp. To dlaczego w Gnieźnie tak nie jest? Dla statystycznego gnieźnianina 40zł (razy dwa bo mogą być dwa spotkania w miesiącu) daje 80zł czyli przy 1300 zarobku mamy kolejny stały koszt.

Swoją drogą koszt biletu będzie zawsze związany z kosztami imprezy. Jednym z nich jest ochrona. Dla mnie to "zomo XXI", ktorych to szef skończył podstawówkę, a reszta umie czytać i pisać. W miejsce tych "wielce profesjonalnych firm" zatrudnić ekipę z Tajwanu w zamian za "dwa piwka plus hamburger plus mecz za free". Od razu koszt jest niższy :-)
Jak dojdzie do zadymy, to ochrona nic nie zrobi, a jak będzie za spokojnie, to ją sprowokują samym patrzeniem na kibiców. (no bo sobie wyobraźcie, ze ktoś się na was gapi przez bite dwie godziny i nie jest to kobieta o urodzie Cheryl Cole :-) )

Hitem było jak w 1992 roku ochrona w Zielonej Górze nie chciała wpuścić na stadion drużyny Stali, bo zawodnicy nie mieli "identyfikatorów" :-) O mały włos, a byłby walkower. Sam Jarek Szymkowiak musiał sprawę załatwiać. Tamci się chyba "Securitas" zwali.

Problemem są też zbyt wysokie zarobki żużlowców i o dziwo nie tych najlepszych. 2,2 mln dla Nicki Pedersena to niby sporo, ale porównując z 1,2 jakiegoś Woffindena czy 0,6 Kacpra Gomólskiego (takie przykłady) to i tak proporcjonalnie mało. To jednak temat na inną historię (chociaż jak słyszę czasem narzekania na kasę żużlowców to mnie trzęsie)

klejbas 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:17   

Pyskaty napisał/a:
Hahahahahahahahahaha.
Od razu mam lepszy humor.
Wyobraźmy sobie taką sytuację.
Na mecz z Falubazem postanawia wybrać się cała rodzina. Mama, tata, starszy syn plus kilkuletnia córka :-) co to lubi brum brum" :-) i podoba się jej Greg Hancock :-)
I tak zapłacą: dwa razy 40zł plus 30zł (ulgowy) plus dla małego szkraba bilecik za 10zł. Daje nam to już teraz 120zł. Dodajcie do tego statystycznie jeden program (5zł) plus jakieś jedzenie i picie (jakieś 10zł). Nowa kwota to 135zł. Teraz dodajcie do tego jeszcze paliwo. Ile wyszło? I to wszystko za dwie godziny przyjemności. Pamiętajcie też, ze czasem mecze są dwa razy w miesiącu. Naprawdę uważacie, że te bilety są tanie?

A co dopiero jeśli ta rodzina miałaby się wybrać do kina lub teatru... Nie mówiąc o jakimś kabarecie, gdzie bilet kosztuje ok. 80 zł. Dziwne, że jednak i w przypadku teatru i kabaretu, co do zasady też kina - sale nie święcą pustkami... Hmmm, jak to możliwe?

Żużel to kolejna forma rozrywki. Jeden kupi bilet na szlakę, inny do kina, a jeszcze inny wybierze się do teatru lub opery. Nie wspominam o tych, co na jednej imprezie potrafią wydać od 100 zł w górę za kilka godzin pojenia się napojami wyskokowymi.

klejbas 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:21   

Pyskaty napisał/a:
Problemem są też zbyt wysokie zarobki żużlowców i o dziwo nie tych najlepszych. 2,2 mln dla Nicki Pedersena to niby sporo, ale porównując z 1,2 jakiegoś Woffindena czy 0,6 Kacpra Gomólskiego (takie przykłady) to i tak proporcjonalnie mało. To jednak temat na inną historię (chociaż jak słyszę czasem narzekania na kasę żużlowców to mnie trzęsie)

Po prostu przestań opierać się swoją wiedzę na PS. W co najmniej jednym przypadku jest to kwota wybitnie zawyżona, a w jednym - zaniżona.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:31   

Obrońca Zarządu się znalazł ;) Hurra ;)
Jakbyś nie wiedział, to ostatni raz "Przegląd Sportowy" miałem w dłoni chyba w 1979r.
Przykład z zarobkami żużlowców to parabola, bo nie mam dokładnych danych. Chodzi o tendencję, główną myśl. Ale tak to jest jak się wspomni niekoniecznie pozytywnie o Kacprze ;) Trzecie prawo dynamiki : akcja daje reakcję :-)
Już nie wspominam o tym, że prawdopodobnie wchodzisz na mecz za darmo, a chcesz się wypowiadać o tym, jak to jest drogo /tanio. I nie porównuj proszę teatru czy kina do żużla, bo speedway to rozrywka numer jeden w mieście i zawsze jest na nią popyt. Zarząd może ustalić nawet na inaugurację bilety po 50zł, a jak widać nie brakuje chętnych by tyle wydać. Nawiązując do pewnego powiedzenia o ludności z czasów Cesarstwa Rzymskiego, to "owce trzeba strzyc" :-)

Ludziom w Polsce żyje się coraz gorzej i wydać 40zł na bilet normalny to coraz większy dylemat, ale co tam. Pouczajmy innych :-)

Kaspi 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:32   

Trudno nie masz kasy to nie będzie Cię na trybunach, na pewno nikt płakać nie będzie :)

klejbas 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 11:53   

Pyskaty napisał/a:
Obrońca Zarządu się znalazł ;) Hurra ;)
Jakbyś nie wiedział, to ostatni raz "Przegląd Sportowy" miałem w dłoni chyba w 1979r.
Przykład z zarobkami żużlowców to parabola, bo nie mam dokładnych danych. Chodzi o tendencję, główną myśl. Ale tak to jest jak się wspomni niekoniecznie pozytywnie o Kacprze ;) Trzecie prawo dynamiki : akcja daje reakcję :-)
Już nie wspominam o tym, że prawdopodobnie wchodzisz na mecz za darmo, a chcesz się wypowiadać o tym, jak to jest drogo /tanio. I nie porównuj proszę teatru czy kina do żużla, bo speedway to rozrywka numer jeden w mieście i zawsze jest na nią popyt. Zarząd może ustalić nawet na inaugurację bilety po 50zł, a jak widać nie brakuje chętnych by tyle wydać. Nawiązując do pewnego powiedzenia o ludności z czasów Cesarstwa Rzymskiego, to "owce trzeba strzyc" :-)

Ludziom w Polsce żyje się coraz gorzej i wydać 40zł na bilet normalny to coraz większy dylemat, ale co tam. Pouczajmy innych :-)

Przykro to stwierdzić, ale w tej wypowiedzi przeczysz sam sobie.

Co do zasady zgadzam się z tym, że w wielu przypadkach żużlowcy są przepłacani, problem w tym, że niejednokrotnie jest tak, że kwoty pojawiające się w mediach nie mają nic wspólnego z faktycznymi danymi. M.in. w 2 na 3 przykłady, które podałeś.

Robisz ze mnie obrońcę zarządu? Ja bym to nazwał myśleniem zdroworozsądkowym.

Bartas0513 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 15:35   

Pyskaty napisał/a:

No niestety. Moim zdaniem to szkoda czasu na lamentowanie. Mamy słabego jak na ekstraligę sponsora (oczywiście fajnie że chociaż coś załatwili), a koszty wzrastają m. in. kontrakt Pedersena (sam Arczi mówił że on dostał podwyżkę). Do tego kilka innych kosztów i trzeba to jakoś opłacić. Oczywiście są to tylko ceny PRZYPUSZCZALNE. Co do twojego przykładu to napewno w ofercie pojawi się jakiś bilet rodzinny więć nie ma co dramatyzować.

Pyskaty napisał/a:
Już nie wspominam o tym, że prawdopodobnie wchodzisz na mecz za darmo, a chcesz się wypowiadać o tym, jak to jest drogo /tanio.

Tutaj jednak się z Tobą zgodzę. Wiadomo troche kolesiostwa jest też w Starcie ale to wszędzie tak jest.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Lis 29, 2012 16:40   

@klejbas
Kwoty jakie podałem są oczywiście niezgodne z prawdą - moim celem było pokazanie tendencji. Media niestety wiedzą o nich często dokładnie tyle, co ja o historii Laosu. :-)
@Bartas
Na bilety rodzinne bym mimo wszystko nie liczył. Od lat raz po raz wspomina o tym ktoś na forum i jakoś cisza jak po bitwie lub stosunku seksualnym :-)

Co do cen: ode mnie następująca wartość dodana :-)
Wyobraźcie sobie, że macie płacić taką samą kwotę - 40zł za normalny, w sytuacji, gdy:
- nie ma "magii inauguracji" czyli "pójdę na mecz, niezależnie od ceny"
-Start dostanie z pięć razy z rzędu w palnik (z czego trzy razy w Gnieźnie)
-zacznie się sezon urlopowy tudzież wakacje :-)
a na was będzie czekał mecz z Betardem Spartą :-)

Dalej to jest tanio? Hmmm...A koszty (czyt. punktówki żużlowców) nie zmaleją :-)

Postscriptum

Gollob w Toruniu to dla mnie symbol końca jakiejkolwiek tradycji. Jeszcze tylko Holta w Lesznie, w Toruniu trafi Bally i będzie gicio :-)

Odpowiedz do tematu