Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Portal Gniezno.com.pl - Sprawy techniczne
Autor Wiadomość
Patryk 
Administrator

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 03:45   Portal Gniezno.com.pl - Sprawy techniczne

Bardzo bardzo długo zapowiadany portal informacyjny Gniezno.com.pl juz działa. Przez okres trzech miesięcy będzie funkcjonował w wersji testowej. Oczekujemy od was opinii i uwag, które mogą nam pomóc uczynić go jeszcze bardziej nowoczesnym i funkcjonalnym.

www.Gniezno.com.pl

Zapraszamy do dyskusji o sprawach technicznych portalu (wyglad, działanie itp)

DaVe 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 04:31   

Podoba mi się sposób wyświetlania zdjęć/obrazków w portalu... Portal przygasa, a fota ładuje się centralnie :ok:

remikk 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 09:56   

No technika znana już dawno i bardzo fajnie, że ją zastosowano. Daje duży plus za jakość fotek. Do tej pory na wszystkich internetowych newsach lokalnych i w gazetach lokalnych widzieliśmy kiczowate, zamazane i złej jakości fotki. Tutaj daje duży plus. Fajnie by było poznać nazwiska piszących. Tak samo jak w przypadku forum denerwuje reklama wyłażąca na lewo choć już nie tak bardzo jak na forum.
Aha 3 miesiące testów czyli w rzeczywistości ... :D hehe

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:31   

remikk napisał/a:
Fajnie by było poznać nazwiska piszących.
artykuły są podpisane. ;)

remikk 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 12:07   

Hmm miałem wrażenie, że nie były wcześniej. Ale może mi umknęło, dlatego że patrzyłem tam gdzie zawsze są podpisy :)

Parę sekund później:
A jednak dobrze widziałem : http://www.gniezno.com.pl/18_06_2008_olej.html

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 14:32   

Remikk.. trudni każdego, krótkiego newsa opartego choćby na notce policyjnej podpisywać autorem... W ten sposób gnieźnieńscy dzienniarze mogliby się popisać dziesiątkami tysięcy artykułów zamiast na przykład tysiącem. Chyba sam rozumiesz.

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 14:58   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Remikk.. trudni każdego, krótkiego newsa opartego choćby na notce policyjnej podpisywać autorem... W ten sposób gnieźnieńscy dzienniarze mogliby się popisać dziesiątkami tysięcy artykułów zamiast na przykład tysiącem. Chyba sam rozumiesz.

w takim przypadku podaje sie zrodlo newsa

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 15:46   

Tak jeśli cytuje się je dosłownie. A jeśli pozostaje napisane przez nas własnym słowami to chyba niekoniecznie :)

remikk 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 15:47   

Diabeł jasne. Bardziej w sumie od początku chodziło mi także o ten link http://www.gniezno.com.pl/redakcja.html
Ciekawi mnie po prostu jakie nazwiska się tam pojawią i tyle :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 22:21   

Fajnie, ze dzialasz szybko Patryk (vide. linkowanie newsow po tytule). Niestety pod Opera 9.5 nie wyglada to poprawnie. Pod IE 7 i FF 3.0 dziala.
Screen:

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sob Cze 21, 2008 22:42   

Kenneth_Philips napisał/a:
Fajnie, ze dzialasz szybko Patryk (vide. linkowanie newsow po tytule). Niestety pod Opera 9.5 nie wyglada to poprawnie. Pod IE 7 i FF 3.0 dziala.

sprawdzam zawsze kazdą strone na: IE 6, IE 7, safari 3, FF 2, FF3, mozilia 0.7 i działa pod nimi portal poprawnie.
Prawdopodobnie opera nie wczytala nowego pliku ze stylami - a to jest troche dziwne jak na nową przgladarke

Kenneth_Philips 

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 00:11   

Zgodnie z sugestia, wykasowalem wszelkie scache'owane pliki opery i rzeczywiscie podzialalo. Bravo
Mam za to kolejny "kamyczek". Cos niepoprawnie dzialaja skrypty z wyswietlaniem fotek na portalu. Pod FF dziala to tak ze caly site sie przyciemnia i laduje sie fotka, pod Opera przyciemnia sie aktualny obszar (jak zjedzie sie nizej - brak przyciemniena), natomiast pod IE otwiera sie sama fotka w oknie :(

Patryk 
Administrator

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 00:28   

Mam za to kolejny "kamyczek". Cos niepoprawnie dzialaja skrypty z wyswietlaniem fotek na portalu. Pod FF dziala to tak ze caly site sie przyciemnia i laduje sie fotka, pod Opera przyciemnia sie aktualny obszar (jak zjedzie sie nizej - brak przyciemniena), natomiast pod IE otwiera sie sama fotka w oknie

pod opera 9.5 faktycznie zaciemniony jest tylko widoczny obszar ale pod opera 9 jest juz cala strona. cos sie nie postarała ekipa opery
pod pozostałymi jest poprawnie, a otwiera sie bez zaciemnienia tylko wtedy jesli nie wczyta całej strony. Narazie tak musi pozostac bo docelowo bedzie inny skrypt do wyswietlania zdjęc, bedzie podobnie dzialal ale lepiej :)

dzieki za uwagi

raiden 

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 00:03   

Kiedy start pozostalych serwisow? Prace nad gniezno.com.pl trwaly 6 lat, wiec pozostalych serwisow spodziewac sie mozemy gdzies w okolicach 2014 roku? :whoeva:

Portal jak na razie nie rzuca na kolana. Z ostateczna ocena trzeba jednak zaczekac do zakonczenia okresu testowego... mam nadzieje, ze informacji nie zabraknie, ze informacje zuzlowe na przyklad nie beda z reki Klejbasa slowo w slowo kopiowane po raz trzeci z s.g.pl, ze podstrona "juz niebawem wiecej informacji" nie zostanie na wieki wiekow amen, jak to mialo miejsce w przypadku innego gnieznienskiego portalu... itd itp.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 00:36   

raiden napisał/a:
gdzies w okolicach 2014 roku?

Pamiętaj Raiden, że zawsze masz wybór. Mamy w Gnieźnie inne doskonałe media, które między innymi Ty tworzysz. Jeśli reszta serwisów ruszy w 2014 to nic się nie stanie :)

Motopompa 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 00:22   

Witam, zauważyłem jedną rzecz na nowym gniezno.com.pl, która delikatnie mnie..denerwuje ;) Nie wiem jak inni użytkownicy,ale ja po kliknięciu "więcej" przy wybranym newsie i przeczytaniu go, machinalnie szukam pod nim przycisku "wstecz", którego...nie ma:) Aby powrócić do listy wszystkich wiadomości muszę kierować się na topa albo do bocznego menu, gdzie są odpowiednie odnośniki. Ten guzik "Wstecz" to taka mała drobnostka, a cieszy(gwoli ścisłości: cieszyŁABY) między innymi mnie,szarego użytkownika.
Pozdrawiam!

DaVe 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 00:50   

Motopompa napisał/a:
Ten guzik "Wstecz" to taka mała drobnostka

Spróbuj użyć "backspace" z klawiatury - działa tak samo jak przycisk "wstecz" tyle, że szybciej, bo nie musisz używać myszki.

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 05:58   

natomiast pod IE otwiera sie sama fotka w oknie

miałeś racje, jeden plik blokowal skrypt, choc dziwne ze u mnie zadzialalo z opoznieniem :| ale i tak pod ie nie dziala jak sie cala strona nie wczyta.
raiden napisał/a:
Kiedy start pozostalych serwisow? Prace nad gniezno.com.pl trwaly 6 lat, wiec pozostalych serwisow spodziewac sie mozemy gdzies w okolicach 2014 roku?

no chyba ja najbardziej czekalem az sie to wszytsko wreszcie uruchomi i szkoda ze nie udało sie calosci uruchomic. pozostałe serwisy w domenie Gniezno.com.pl powinny byc gotowe do wrzesnia mam nadzieje ze nie bedzie poslizgu
raiden napisał/a:
mam nadzieje, ze informacji nie zabraknie, ze informacje zuzlowe na przyklad nie beda z reki Klejbasa slowo w slowo kopiowane po raz trzeci z s.g.pl

aktualnosci nie mają być powielane, ale nie jestesmy w stanie sprawdzic wszystkiego jesli jednak bedzie taki przypadek prosimy o informacje.
Motopompa napisał/a:
wiem jak inni użytkownicy,ale ja po kliknięciu "więcej" przy wybranym newsie i przeczytaniu go, machinalnie szukam pod nim przycisku "wstecz", którego...nie ma:)

no takiego pytania sie nie podziewalem, na onet.pl wp.pl czy innych serwisach nie ma przycisku "wstecz" sa w przegladarce. ja tez odruchowo naciskam backspace

kaszi 

Wysłany: Sro Cze 25, 2008 17:03   

Patryk napisał/a:
no takiego pytania sie nie podziewalem, na onet.pl wp.pl czy innych serwisach nie ma przycisku "wstecz" sa w przegladarce. ja tez odruchowo naciskam backspace
Albo sprawić sobie myszkę z dodatkowymi przyciskami wstecz i dalej. ;)

Motopompa 

Wysłany: Czw Lip 03, 2008 22:55   

DaVe napisał/a:

Spróbuj użyć "backspace" z klawiatury - działa tak samo jak przycisk "wstecz"

hehe..wiem o tym,ale zawsze przeglądam newsy korzystając tylko z myszki..no dobra, wiem, marudzę. Ten "wstecz" był tylko takim moim małym marzeniem :D Trudno, będę musiał zatrudnić do czytania nowości obie ręce (ale broniąc rozpaczliwie mojego zdania: z przyciskiem "wstecz" druga pozostawałaby wolna i względnie swobodna :glupek2: )

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 14:32   

Wracając do portalu :)

dodalismy kilka plików audio i video, co o tym myslicie ?
moze lepiej tylko newsy tekstowe + zdjecia ?

co do plików video to przestestujemy jeszcze na forum stopnie kompresji i rozdzielczosci, niezle wygladają pliki HD 1280*720 :)

Kenneth_Philips 

Wysłany: Pon Lip 07, 2008 23:24   

video wyglada ok ale audio pod opera dziala niepoprawnie - jak na przyspieszonych obrotach

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 01:26   

U mni ebył ten sam poblem na IE. Okazało sie że winna jest nieaktualna wersja FP

Patryk 
Administrator

Wysłany: Wto Lip 08, 2008 03:19   

video wyglada ok ale audio pod opera dziala niepoprawnie - jak na przyspieszonych obrotach

faktycznie był taki problem, pierwsze wersje flash playera 9 odtwarzały pliki audio 8, 24, 48 kb/s ze zwiększoną prędkością. Teraz juz powinno byc ok sprawdz jesli mozesz.

Ola 

Wysłany: Sro Lip 16, 2008 22:18   

Przy klikaniu na np. "portal" dodatkowym przyciskiem myszki, do otwierania w nowej karcie, nic się nie dzieje.. Tylko zwyczajnym przyciskiem się odpala.

remikk 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 21:45   

Cytat:
Bardzo bardzo długo zapowiadany portal informacyjny Gniezno.com.pl juz działa. Przez okres trzech miesięcy będzie funkcjonował w wersji testowej.

Co prawda 3 miesiące jeszcze nie minęły, ale mam wrażenie, że był jeszcze jeden temat odnośnie portalu, gdzie było napisane, że od września portal ruszy pełną parą. To jak z tym jest ?

Jak na razie w kilku zakładkach brakuje konkretnych informacji, np. osoby wchodzące w skład redakcji. W niektórych miejscach widnieje info "Już niebawem więcej informacji". Pomimo dodawania na bieżąco newsów portal we wrześniu nie różni się prawie niczym niż w wersji testowej.
Tak jak na samym początku tak i teraz powtórzę się, że bardzo duży plus ode mnie portal ma za jakość i prezentację zdjęć.

Trzymam kciuki, żeby 22 września portal wyszedł z fazy testowej. :)

Ps. Proszę przenieść mojego posta do tematu odnośnie spraw merytorycznych (wydaje mi się, że taki temat istniał).

Patryk 
Administrator

Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 04:53   

remikk napisał/a:
Co prawda 3 miesiące jeszcze nie minęły, ale mam wrażenie, że był jeszcze jeden temat odnośnie portalu, gdzie było napisane, że od września portal ruszy pełną parą. To jak z tym jest ?

mozliwe ze w opisie na początku było napisane wrzesien.

remikk napisał/a:
Jak na razie w kilku zakładkach brakuje konkretnych informacji, np. osoby wchodzące w skład redakcji. W niektórych miejscach widnieje info "Już niebawem więcej informacji"

bedzie to uaktualniane w tym tyg

remikk napisał/a:
Pomimo dodawania na bieżąco newsów portal we wrześniu nie różni się prawie niczym niż w wersji testowej.

portal nadal działa w wersji testowej

remikk napisał/a:
Tak jak na samym początku tak i teraz powtórzę się, że bardzo duży plus ode mnie portal ma za jakość i prezentację zdjęć.

dziękuje, zdjęcia bedą jeszcze lepsze i wieksze, mozliwe ze zwiekszymy je do 1280 w poziomie

remikk napisał/a:
Ps. Proszę przenieść mojego posta do tematu odnośnie spraw merytorycznych (wydaje mi się, że taki temat istniał).

temat istniał jednak nikt nic nie pisal i wszyscy pisali tutaj i w innych tematach wiec skasowalem go

remikk napisał/a:
Trzymam kciuki, żeby 22 września portal wyszedł z fazy testowej.

portal wystartował 20 czerwca. Juz wiadomo że wersja testowa bedzie działać dłużej.
W czasie trwania testów otrzymalismy wiele uwag, sami tez mamy wiele uwag. Zmieniona zostanie prawdopodobnie szerokość prawej kolumny, mozliwe ze zmodyfikujemy troche kolorystykę oraz uklad i forme menu. Zastosujemy inne skrypty wyswietlające zdjęcia. Zman jest bardzo wiele wiec trudno je opisać. Mimo ze portal wypada najlepiej z istniejących i niestniejących gnieźnieńskich portali to i tak podnosimy stale jakość.

mozliwe ze do konca wrzesnia wprowadzimy dwie inne ciekawe dodatki do portalu. :)

Patryk 
Administrator

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 04:34   

Niebawem rozpoczynamy modyfikacje, czy ktos ma jeszcze jakies uwagi dotyczące portalu ? grafika, funkcjonowanie, co mozna dodac ?

FaFik 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:33   

Jeżeli chodzi o gniezno.com.pl to proponuję poprawić tabele z wiadomości, gdyż nie rozumiem zasad tych dwóch kolumn :whoeva:

Kenneth_Philips 

Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 21:11   

Wrocic do XHTML Strict! ;)

Odpowiedz do tematu