Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Główny Sponsor 2013
Autor Wiadomość
szyna6 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 11:57   Główny Sponsor 2013

Witam Wszystkich,
zakładam ten temat ponieważ nie ukrywam że "sam jestem bardzo ciekawy" czy po awansie do upragnionej ekstraligi uda nam się pozyskać jakiegoś znaczącego sponsora strategicznego - wiem że mamy małych sponsorów, mamy też troszkę większych tytularnych jak browar, miasto, LECHMA, ale zainteresowany jestem czy coś zmieniło się / zmienia w ostatnim czasie z tematem pozyskania głównego sponsora. Czy są prowadzone jakieś rozmowy - wydaje mi się że przy takim medialnym szumie TV, internet zespół z ekstraligi jest łakomym kąskiem...

czekam na wasze opinię....informację...

tony187 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 13:05   

Już udzielam odpowiedzi - wszystko wskazuje na to, iż głównym sponsorem w sezonie 2013 będzie jednoosobowy twór zwany potocznie kibicem. Podobno władze klubowe liczą na to, iż liczba takich tworów będzie większa niż w roku poprzednim ;)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 14:25   

A więc i ja dorzucę swoje trzy grosze do tematu głównego sponsora.
Otóż wychodzi na to , że głównym sponsorem będziemy my kibice, miasto i Lechma.
Nie znam dokładnych kwot, ale śmiem twierdzić, iż Lechma i Pan Piasny wykaszlnęła około bańki, podobnie Pan prezydent Kowalski. Skoro w budżecie miasta na sport zapisano ok 7,5 mln to na konto Startu na pewno trafiła kwota rzędu miliona złotych.
Reszta to zaiste mniejsze firmy typu Velux itp itd. a także kasa z EE.

Najbardziej zastanawiające jest to dlaczego Starostwo odmówiło w tym sezonie finansowego wsparcia Startowi.

P.S. Nie ma to jak pisać posta na smartfonie 15 minut :D

Kaspi 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 14:27   

Valtra chyba coś musiała dać bo na czapkach mieli dość duży napis tej firmy

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 18:11   

jacyś sponsorzy byli...ale wiązałoby się to ze zmianą zarządu a nikt władzy oddać nie chciał .Z drugiej strony, nie mam pewności czy z nowymi władzami starzy sponsorzy by zostali i tak w kółko macieju :) Klub liczy chyba na kibiców, mam nadzieję, że się nie przeliczy bo będzie kiepsko... wydatki mamy dwukrotnie większe jak rok temu a jak jest u nas z kasą to każdy wie....oby nie było biegania i pożyczania przed meczem :peace:

wyjdzie w praniu ;]

Starostwo? PO nie ma z żużla żadnej korzyści....kibice utożsamiają się z UM a tam raczej rządzą spadkobiercy pzpr-u :D no i kasy starostwo nie ma, trza etaty opłacić- skąd brać? :)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 18:22   

Ramenedes- UM dał banieczkę, 500 tys na stadion i 500 tys na klub ( coś takiego ).

ps. proszę o przeniesienie do mojego powyższego wpisu: dzięki moderatorze :)

Czebyl 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 20:39   

Jeżeli nie pojawi się jakiś sponsor z dużą sakiewką, to możemy mieć spore problemy w trakcie sezonu. Taniego składu nie mamy, a wydatków jest sporo. Załóżmy, że wygląda to następująco:
- 1 mln z UM
- 1 mln z Enei i NC+
- 1 mln (?) z Lechmy
- 1 mln (?) od mniejszych sponsorów (Valtra, Tyskie, Hawa, Serv-Net, Pan Łukasik)
Wpływów od kibiców nie liczę, bo jak wiadomo zależą one od wyników osiąganych przez naszą drużynę. Sądzę jednak, że jeżeli w pierwszych kolejkach zawodnicy pojadą słabo, to i wpływy z biletów będą dramatycznie niskie, co za tym idzie, nie wiadomo czy za rok w ogóle wystartujemy. Niestety zarząd stąpa po bardzo cienkim lodzie, cały czas mam nadzieję, że mają jakiegoś asa w rękawie...

Zetorek 
ScottMotorss

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 21:07   

Nie liczyłbym na to że Lechma położy 1 mln....

ponk 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 21:48   

no więc temat w którym można sobie ładnie popłynąć... w sumie wszystkie te wyliczenia to domysły, przypuszczenia lub pobożne życzenia... ale co tam.. pobawmy się...

najpierw koszty:
1) obcokrajowcy- jak podał "PS" koszt naszej podstawowej trójki to 4,2 mln (jesteśmy pod tym względem na 3cim miejscu w lidze- przed nami tylko Cz-wa i Toruń). Pan Czarny 1,7; Zagar 1,5; Bjarne 1mln
2) seniorzy polscy- tutaj strzelam a swoje przypuszczenia opieram na plotkach i informacjach o "krążacych kwotach" jakie pojawiały się w prasie. A więc parę Ułamek- Świderski wyceniam na 1,6mln.
3) młodzi- na Fajfera łoży Łukasik, na Liska i Gałę- VC. Ale za punkty i tak pewnie trzeba będzie płacić. Strzelam, że klub wyda na nich razem około 0,6mln.
4) reszta- czyli koszty zakontraktowania zawodników rezerowych, koszty organizowania imprez, koszty funkcjonwania klubu (wypłaty, treningi itp.). Strzał- 1,2mln.

Razem wychodzi 7,6 miliona złotych.... więc kwota podobna do tej która się "to tu- to tam" przewija.

teraz wpływy:
1) sponsorzy ligi- Enea 0,5mln (wydaje mi sie, że na Syfach był artykuł o budżecie Polonii Bydgoszcz na sezon 2013 i taką kwotę podał jeden z działaczy). Canal+ 0,25mln (mówi się że platforma NC+ za 3 lata transmisji zapłaciła około 7,5 miliona. Dzielimy to na 3 w pierwszym roku 10 drużyn dostaje po równo.
Razem 0,75mln.
2) sponsorzy klubu. Lechma 0,8mln (w zeszłym roku było 0,5 a w pewnym wywiadzie Rusiecki mówił, że teraz będzie 70% więcej). Miasto 0,5mln (razem ze spółkami miejskimi pewnie tyle się uzbiera- nie liczę kasy na remont stadionu). Tyskie 0,2mln (tutaj strzelam)
Razem 1,5mln
3) to my- kibice... karnety 0,28mln (liczę, że te 1000 sztuk sprzedadzą- średnia cena 280pln). wpływy z dnia meczowego 2,7mln (stawiam średnio 8tyś biletów co mecz+ programy+ pamiątki, gastronomia+ reklamy w czasie meczu i w programie+ kasa z parkingu itp, itd- razem 300 tyś/mecz X 9 spotkań). Karnety VIP, 1% podatku, bilety na sparingi- 3 x 50tyś- razem 0,15mln. Turniej Chrobrego 0,1mln.
Razem 3,23 mln.
4) mniejsi sponsorzy jak LNB, Valtra, Hava, Velux, ServNet + reklamy wokół i na stadionie
Razem 1mln.

Łączne przychody 6,48mln.

Wniosek- budżet napięty jak "psie jaja"- brakuje około 1 miliona i to przy założeniu, że sportowo zawodnicy staną na wysokości zadania i przyciągną kibiców na stadion- chociaż zakładna przeze mnie średnia 9tyś kibiców na mecz (8tyś biletów + 1tyś karnetowców) nie jest w sumie jakaś wygórowana. W każdym razie przed Panem Śliwińskim zadanie znalezienia "bańki"... no cóż- trzeba zakasać rękawy i z mniejszych sponsorów "wyciągnąć" przynajmniej 2 miliony... zadanie mega trudne- ale chyba chłopaki więdzieli na co się decydują podejmując się pracy w klubie...

P.S. uprzedzając posty krytykujące moje "profesjonalne" obliczenia... jak napisałem w pierwszm zdaniu to wszystko przypuszczenia, domysły i pobożne życzenia- które z rzeczywistością mogą miec wspólnego.... jakieś 90% :mruga:

mr. ktoś 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:10   

ponk napisał/a:

2) seniorzy polscy- tutaj strzelam a swoje przypuszczenia opieram na plotkach i informacjach o "krążacych kwotach" jakie pojawiały się w prasie. A więc parę Ułamek- Świderski wyceniam na 1,6mln.

Odnośnie Ułamka to polecam przeczytać niniejszy artykuł: Sportowe Fakty ;] Skąd my na to weźmiemy kase? ;]

ponk 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:15   

mr. ktoś napisał/a:

Odnośnie Ułamka to polecam przeczytać niniejszy artykuł: Sportowe Fakty ;] Skąd my na to weźmiemy kase? ;]

spokojnie... tam są podane kwoty jakie zawodnicy zarobili w sezonie 2012- a nie wysokości kontraktów na sezon 2013... Ułamek jeździł chyba w 5 ligach, obskoczył (jak co roku zresztą) z 20 turniejów i do tego kilku sponsorów pewnie miał. Z tego co pamiętam przed sezonem 2012 mówiło się, że we Wrocławiu będzie jeździł za 0,9- 1mln (w Gdańsku chcial 1,1 mln i dlatego Wybrzeże w końcu skusiło się na tańszego Świderskiego a Ułamek został na lodzie).
Stawiam, że mimo mocno średniego sezonu Ułamek wynegocjował w Gnieźnie kontrakt na poziomie 0,8- 0,9 mln.

r1 
69

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:36   

Spokojnie. Ją myślę że nasz budżet to około 6 mln. A wnioski te mam po rozmowie z jednym z członków zarządu.

krychu90 

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 22:57   

w audycji przed prezentacją pan Śliwiński wspominał że budżet Startu w najlepszym przypadku (jak kibice się nie odwrócą przy gorszych wynikach - czego im nie życze) będzie ok 7,5 mln zł.
Nie zapominajmy jeszcze o pożyczce którą trzeba spłacić Bankowi Spółdzielczemu. To właśnie o to chodziło prezesowi gdy mówił że zamknął finansowo w listopadzie już sezon (bo klub zapożyczył się w w/w banku).

z_trybuny 

Wysłany: Czw Lut 14, 2013 15:17   

jeżeli bedziemy swoje jechać i wyniki robić w okolicach 40 pkt w trudnych meczach (przeciez nikt nie liczy ze wygramy z falubazem czy apatorem) tzn. nie bedzie jakiś wiekszych blamaży to kibice sie nie odwrócą.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pią Lut 15, 2013 12:56   

piszesz o meczach u siebie czy na wyjeździe ?? :whoeva:

Tuvalu 

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 09:36   

diabolo napisał/a:
Starostwo? PO nie ma z żużla żadnej korzyści....kibice utożsamiają się z UM a tam raczej rządzą spadkobiercy pzpr-u :D no i kasy starostwo nie ma, trza etaty opłacić- skąd brać? :)
Ciekawe jak się czują działacze i kibice żużla ze świadomością, że UM dał dużą kasę na działalność klubu i rozbudowę stadionu kosztem innych klubów, które nie mają na nic, zostały tylko poróżnione kłótnią o różnice groszowych zapomóg, których na dodatek nie wypłacono bo w pierwszej kolejności oczywiście żużel. Show must go on! W Starostwie nie dali bo jeśli rzeczywiście ich nie stać, a starają się utrzymać etaty dla pracowników to tylko chwała im za to, że nie wywalają na bruk bo Antonio musi dostać...

ancman 
zawsze START

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:19   

Nie no racja. Dać wszystko gwiazdom futbolu niech sobie jaja z kibiców robią... Żużel w Gnieźnie jest najważniejszy i popieram w 100 % UM. Spójrz tylko jaką inną dyscyplinę w Gnieźnie będzie można zobaczyć w telewizji. TV Gniezno nie liczę. Kto lepiej wypromuje miasto? na jaki sport przychodzi najwięcej ludzi? Tylko mi nie mów, że gdyby była drużyna piłkarska pokroju Lecha Poznań to też by przychodziły pełne stadiony, racja, tylko ile pieniędzy trzeba wyrzucić by mieć takie super żałosne gwiazdy piłki nożnej??? I liczyć się w zaściankowej T-moblile???

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 10:21   

Cytat:
W Starostwie nie dali bo jeśli rzeczywiście ich nie stać, a starają się utrzymać etaty dla pracowników to tylko chwała im za to, że nie wywalają na bruk
akurat co do administracji jestem za zwolnieniami pasożytów czy to z UM czy SP. Pracy dla zwykłych ludzi brak ale administracja jak balon cały czas się powiększa...bezproduktywne osoby nie przynoszące Polsce żadnej korzyści. Wtopili na przekręcie ze szpitalem to są teraz biedni i na sport brak. A może PO zdała sobie sprawę, że nie wygra boju o kibiców? :)

eugeniusz 

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 13:06   

Klub żużlowy START Gniezno jest spółką akcyjna czyli własnością akcjonariuszy. Miasto powinno skupić się na modernizacji stadionu oraz czerpać z tej inwestycji odpowiednie apanaże. W dobie gdzie kibic płaci za bilet, a władze miasta, radni, parlamentarzyści korzystaj z darmowego wejścia podczas imprez organizowanej na miejskim obiekcie można traktować jako płatna protekcję. To działanie powoduje powstawaniu układów i układzików wyniku których mamy do czynienia z uprzywilejowaniem wybrańców. Jestem za płaceniem za bilet przez wszystkie osoby które chcą obejrzeć widowisko koniec ze świętymi krowami i robieniem darmowej kampanii wyborczej za publiczne pieniądze przez cały okres sprawowania mandatu.

I jeszcze jedna uwaga odnośnie biletów - każdy kto zakupi bilet w sektorze nie numerowanym musi przybyć szybciej na stadion aby zając miejsce siedzące gdyż w innym przypadku będzie mógł skorzystać tylko z miejsca za płotem po za wygrodzona strefą. Takie działanie klubu stwarza zagrożenie podczas impres masowych oraz narusza prawo kibica do korzystania z usługi za która zapłacił. Ponadto na stadionie nie ma wydzielonej strefy dla kibiców stojących. Będą ostatni w meczu ligowym Dortmundzie mogłem się przekonać jak możni tego świta traktują kibiców u nas to epoka kamienia łupanego.

Mam nadzieje że odpowiednie służby zabezpieczające dopatrzą się tej nieprawidłowości i nakażą odejście od tego rozwiązania.

m_k 

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 13:23   

Właśnie przeczytałem na SF że na nasz klub została nalozna kara za przekroczenie wydatków.

Uważam że Pan Prezes powinien sie publicznie z tego wytłumaczyć.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 13:30   

Za zeszły sezon 2012 :) Wcześniej zresztą ktoś już pisał na ten temat :)

tony187 

Wysłany: Nie Mar 24, 2013 16:40   

m_k napisał/a:
Właśnie przeczytałem na SF że na nasz klub została nalozna kara za przekroczenie wydatków.

Uważam że Pan Prezes powinien sie publicznie z tego wytłumaczyć.

Najlepiej jeszcze wychłostać i podać do dymisji...

dawi92 
START GNIEZNO

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 00:15   

EUGENIUSZU...zazdrościsz że nie masz darmowego wstępu?może włąśnie przez to mamy tyle rzeczy zrobionych na stadionie?i nie mów że tak czy tak byłyby zrobione bo wcale tak nie jest ...gdyby chcieli nam zrobić na złość to mogliśmy dostać ochłapy na stadion
Odnośnie przekroczenia limitu.
Na pewno się z tym liczyli. Nikt nam tego nie zabroni...zapłacimy karęi po sprawie...lepiej zapłacić te parę tysiaków czy bać się o awans do ekstraligi? na pewno było to świadomie więc widoczne była taka potrzeba

eugeniusz 

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 18:08   

Dawi 92 chodzę na żużel w Gnieźnie od 1978 roku zawsze kupowałem bilet wstępu. Wyznaję zasadę że gdy mnie na bilet nie stać, na zawody nie idę. Nie korzystałem i nie będę korzystał z przywilejów oraz nie zamierzam o nie zabiegać.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 19:04   

dawi92. Pasuje Tobie to że prezydent i świta chodzą na wszystkie mecze za free a reszta płaci za zawody około 40 zeta? On będzie miał miejsce vip a reszta będzie się martwić czy usiądzie. Mnie to nie pasuje i popieram eugeniusza. I żeby była jasność. Bo ktoś pisał o poparciu przez kibiców udzielonemu politykom UM. Nie jest to prawda. Kibice Startu mają prawicowe poglądy.

ponk 

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 21:15   

Antek napisał/a:
Kibice Startu mają prawicowe poglądy.

tak? ale wszyscy? czy tylko wszyscy w sektorze 10tym? a może tylko część z "dziesiątki" siedząca w dolnej części sektora?? coś chyba za bardzo generalizujesz- nie mowiąc już o tym, że w Polsce prawicowość i lewicowość okresla się tylko na podstawie stosunku do kościoła... ale to chyba nie o temat o tym :nonono:

Sowa 

Wysłany: Pon Mar 25, 2013 22:23   

eugeniusz napisał/a:

I jeszcze jedna uwaga odnośnie biletów - każdy kto zakupi bilet w sektorze nie numerowanym musi przybyć szybciej na stadion aby zając miejsce siedzące gdyż w innym przypadku będzie mógł skorzystać tylko z miejsca za płotem po za wygrodzona strefą. Takie działanie klubu stwarza zagrożenie podczas impres masowych oraz narusza prawo kibica do korzystania z usługi za która zapłacił. Ponadto na stadionie nie ma wydzielonej strefy dla kibiców stojących. Będą ostatni w meczu ligowym Dortmundzie mogłem się przekonać jak możni tego świta traktują kibiców u nas to epoka kamienia łupanego.

Tylko te wszelkie zmiany na stadionie, to nie wynikają z kaprysu klubu, a z konkretnych zapisów ustawy, regulaminu licencyjnego i wytycznych (kaprysów?) policji. Natomiast co do praw kibica, to wystarczy zobaczyć jak jest na stadionach piłkarskich. Jak np. wygląda wchodzenie na nowoczesny stadion na Łazienkowskiej i wiele innych spraw. Co do miejsc stojących, to chyba ustawa takiego czegoś zabrania, ale nie wiem jak to dokładnie jest uregulowane, bo przecież na GP w Toruniu czy Gorzowie takowe były. Ciekawi mnie dlaczego akurat u nas za ostatnim rzędem się pojawił taki wysoki płot? Dla porównania w Gorzowie jest tylko murek i barierka, a za tym białą linią wyznaczone miejsca stojące, a też po koronie można obejść większość stadionu. Nie można było zrobić podobnie u nas? Analogicznie ten płot pośrodku przeciwległej prostej chyba też na wyrost.

Antek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 18:11   

ponk napisał/a:
coś chyba za bardzo generalizujesz- nie mowiąc już o tym, że w Polsce prawicowość i lewicowość okresla się tylko na podstawie stosunku do kościoła...

Ponku... Może i generalizuję a może nie. Jeżeli patrzymy tylko przez pryzmat wyborów to tak. Ogólnie patrząc staramy się i demonstrujemy poglądy prawicowe. Co do stosunków pojedynczych osób do kościoła to nie będę się wypowiadał.
Więc wrzucanie do worka wszystkich kibiców Startu jako elektorat polityków zasiadających w UM to gruba przesada. Stąd moja odpowiedź w tym temacie.

Tuvalu 

Wysłany: Czw Mar 28, 2013 08:53   

ancman napisał/a:
Żużel w Gnieźnie jest najważniejszy i popieram w 100 % UM. Spójrz tylko jaką inną dyscyplinę w Gnieźnie będzie można zobaczyć w telewizji.
To może pokusisz się o szerszą wypowiedź na temat walorów zdrowotnych i wychowawczych żużla w odniesieniu do dzieci? Zapewne dzieci jeszcze nie masz i temat zapewnienia im zdrowego stylu życia jest obcy, no a jeśli masz to kup im paczkę fajek, frytki i na stadion ;] Co do promocji naszego kochanego miasta to może napiszesz co daje nam promocja przez żużel? Nowe inwestycje, miejsca pracy? Nic poza tym, że ludzie w Polsce usłyszą, że w Gnieźnie jest drużyna żużlowa i zainteresują się tym tylko w miastach gdzie żużel jest. Nigdzie więcej. Żużel w Gnieźnie nie jest najważniejszy - najważniejsze jest rozwiązanie problemu aby młodzi ludzie po studiach nie wyjeżdżali zmywać do Irlandii, zechcieli tutaj zostać, pracować i żyć. Kiedy będą miejsca pracy, znajdą się i sponsorzy, którzy w sposób wystarczający bez udziału kasy z samorządów zapewnią nam widowiska sportowe typu żużel i jeszcze na tym zarobią. Pan Eugeniusz zgadza się?

r1 
69

Wysłany: Czw Mar 28, 2013 09:15   

Tuvalu napisał/a:

Cytat:
To może pokusisz się o szerszą wypowiedź na temat walorów zdrowotnych i wychowawczych żużla w odniesieniu do dzieci?

Wszystkie dyscypliny sportu uprawiane w sposób zawodowy nie mają nic wspólnego z powiedzieniem "sport to zdrowie" tym bardziej w odniesieniu do dzieci.

Cytat:
Zapewne dzieci jeszcze nie masz i temat zapewnienia im zdrowego stylu życia jest obcy, no a jeśli masz to kup im paczkę fajek, frytki i na stadion

lub dropsa i inne słodycze a jeśli wyznajesz zdrowy styl życia to np. kalarepę lub marchewkę a co.

Cytat:
Co do promocji naszego kochanego miasta to może napiszesz co daje nam promocja przez żużel? Nowe inwestycje, miejsca pracy? Nic poza tym, że ludzie w Polsce usłyszą, że w Gnieźnie jest drużyna żużlowa i zainteresują się tym tylko w miastach gdzie żużel jest. Nigdzie więcej.

Trochę bełkot z twojej strony, ale generalnie w tym roku EE ma być mocno promowana w telewizji. Wszyscy wiemy że telewizja to jest magia. Można też śmiało powiedzieć że z racji bliskości wielu miast żużlowych odwiedzi nas też sporo kibiców z Leszna, Bydgoszczy, Gorzowa, Zielone Góry, Torunia i innych miast. Pewnie wypiją jakiegoś browara a część znich zje obiad i może odwiedzi katedrę.

Co do polityki lokalnej i rozwiązywania lokalnych problemów to się nie wypowiadam bo polityka ta nie istnieje i tu się zgadzam że to powinno się poprawić.

Odpowiedz do tematu