Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Start Gniezno - Stal Rzeszów 28.04.2013 g. 18:30
Autor Wiadomość
CEBUL 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 07:16   Start Gniezno - Stal Rzeszów 28.04.2013 g. 18:30

Żużlowa karuzela kręci się coraz szybciej. Już w niedzielę kolejne spotkanie o bardzo dużej wadze. Przyjeżdża drużyna posiadająca solidny skład z niekwestionowanym liderem Nickim Pedersenem. Dodatkowo w Gnieźnie zawsze dobrze sobie radzili typowi startowcy jak Walasek czy Okoniewski. Druga linia Pavlic, Lampart wydaje się słabsza od naszej, natomiast na pozycjach juniorskich lekką przewagę mają według mnie goście.

Rzeszów we wczorajszym meczu pokazał, że nie jest taki groźny. Oczywiście my musimy ten mecz bezwzględnie wygrać i liczę, że tak się stanie. Pod numerem 10 Piotr Świderski. Obstawiam wynik w okolicach 50:40 dla nas.

szyna6 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 07:56   

w niedzielę zapowiada się kolejny strasznie ciężki mecz.... ale cóż przygotować tor jak na wrocław twardy ale do walki. Czytam dzisiaj komentarze po meczu w Rzeszowie i gospodarze byli załamani torem bo twardo. Pavlic nie jechał, Lampart wiadomo, nawet ich trener mówił że muszą potrenowac na twardych torach bo nie wygląda to dobrze....

teraz czas na nas..... musimy ten mecz wygrać!!!!! skład taki jak w meczu z Unią Leszno jednak Ułamek i Świder od czwartku powinni trenowac trenować trenować wraz z juniorami ile wlezie.

Rzeszów przyjedzie z trójką dobrych zawodników którzy na naszym torze zawsze śmigają: NICKI (jak dla mnie nie do ugryzienia przez naszych), Okoń (zawsze leżał mu tor- startowiec), Walasek (podobnie jak okoń). Nie obliczalny Sówka i Pavlic.

Panowie zakasać rękawy trenować i jedziemy... obstawiam wynik w okolicach remisu. Typuje: 47: 43 dla Startu.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 08:24   

To jeden z tych meczów "o być albo nie być". Margines błędu jest niewielki, a po obu drużynach (czyt. po całej lidze) nikt nie wie, czego się spodziewać.
Co do wyniku, to czuję, że wszystko rozstrzygnie się w nominowanych.
To tyle na razie. Potem może napiszę więcej.

z_trybuny 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 09:27   

serce mówi 47:43 natomiast rozum 41:49

noo i meczyk przy światełkach! :)

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 09:43   

szyna6 napisał/a:
nawet ich trener mówił że muszą potrenowac na twardych torach bo nie wygląda to dobrze....

Tylko nie zapominajmy, że nie wygląda to dobrze, bo sędzia zarządził ubijanie, więc stracili atut własnego toru poniekąd, Okoń mówił, że na ustawieniach z treningu nie dał rady pociągnąć.
Ale to nie oznacza, że nie potrafią jeździć na twardym.
Jak już napisałem gdzieś wcześniej - i Okoń z Rzeszowem i Walas z Bydgoszczą śmigali u nas bez zająknięcia. A tor na Rzeszowie był twardy jak cholera. Z Bydgoszczą to spod ciągnika iskry szły, asfalt prawie wylano. Jeśli się nie mylę na forum ktoś nawet podał info, ze nadmiar zebranej luźnej nawierzchni taczkami wywożono przed meczem. Także twarde im wcale nie straszne.

yahu 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 10:06   

Nicky, Walasek i Okoniewski - ta trójka na naszym betonie będzie się czuła znakomicie i mogą w sumie zdobyć około 30-35 punktów. Dlatego kluczowa będzie postawa drugiej linii - Pavlica i Lamparta. Jeśli obaj pojadą na takim poziomie jak KJ i Davidsson w I kolejce to nie będziemy mieć wiele do powiedzenia. Mam jednak nadzieję że pojadą dużo gorzej. Problemem może być Sówka, który lubi nasz tor i raczej pokona naszych juniorów.
Ciężki mecz się zapowiada, ale każdy taki jest, ponieważ na tym polega walka w ekstralidze. Chcąc się utrzymać, musimy to spotkanie wygrać bo margines błędu w tym sezonie jest minimalny.

victorski 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 10:32   

Nie ma lekkich i przyjemnych meczy w elidze czy to bedzie Sparta ,Stal G , Polonia czy tez Włókniarz.. W każdym mecz po za spasowaniem sie do swojego toru bardzo duże znaczenie ma DYSPOZYCJ DNIA co widać po Jabłońskim i Jonasie w meczu z Falubazami. Rzeszów wygrywa w Gorzowie , po chwili przegrywa u siebie z Czewą. To jest 10 ekip z których każda może nagle wyskoczyć , mieć dzień konia i pozamiatane. Niemal o każdym meczu(nasz z Unią oczywiście tez) można powiedzieć " ...co by było gdyby...". W sporcie trzeba mieć również szczęście i wiarę. Po to ide na stadion bo kocham ten sport i wieże że mój klub Start Gniezno jest wstanie te mecze wygrywać. Podchodząc do meczu i stawiając siebie od razu na straconej pozycji nie ma sensu , wypełnijmy program przy stoliku i do domu. Gadanie na tydzień przed meczem że ze Stalą przegramy nie ma sensu. To samo tyczy sie meczu w Lesznie. 41 pkt zdobyte na wyjeździe, bądź co bądź w Lesznie nie są żadnym wstydem. Jest to dobry wynik umożliwiający patrzeć optymistycznie na dalszą część sezonu. Jest 18 kolejek , i do póki koła są w ruchu....
Jeździmy w DRUZYNOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI więc o te drużynowe mistrzostwo walczymy. Nasz cel to utrzymanie , ale nie wierze że nasi zawodnicy po cichu nie myślą o P-O.Pierwsza czwórka to oczywiście bardzo optymistyczna wersja(marzenie?) , ale jestem przekonany że żaden z nich nie wychodzi z założenia że ok 7 pkt na mecz mi starcza i po co więcej. To dla niech większa kasa i ewentualnie lepsza sytuacja wyjściowa przed lista transferową. Więc w niedziele jedziemy po zwycięstwo...47-43 i wszystkim tego życze.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 17:01   

Bardzo ciekawi mnie krajowa obsada naszego składu na ten mecz.
Jak dla mnie Świder, Adamczak, i Ułamek powinni stawić się wszyscy na treningu i z nich powinien Kędziora wybrać dwójkę.
Podejrzewam, że tak się jednak nie stanie i wstawi Ułamka a o drugie miejsce powalczą Świder i Adamczak.
Ja zaryzykowałbym jednak i postawił właśnie na tę dwójkę sadzając Colgate'a na ławeczce :)

P.S. Co się dzieje z nasza maskotką klubową ??

yahu 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 17:23   

Ułamek w Gnieźnie jednak jest pewniejszy niż Adamczak. Występ Świderskiego nie podlega dyskusji. Dobrze by było dać go pod nr 12, bo w trzecim biegu będzie miał więcej luźnej nawierzchni pod kołem niż w pierwszym. To samo tyczy się Lindbacka. Ci dwaj panowie nie powinni wyjeżdżać w wyścigu nr 1. Nasz beton potrafi się ładnie odsypać i umożliwia ściganie, ale na samym początku jest bardzo twardo.

maaagic 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 18:04   

Jakoś dziwnie spokojny jestem o mecz z Rzeszowem.

szyna6 napisał/a:
Ułamek i Świder od czwartku powinni trenowac trenować trenować wraz z juniorami ile wlezie.

Świderski ma we wtorek, środę i piątek mecze w Anglii więc na pewno w czwartek nie będzie go w Polsce.

All Bundy 
Sprzedawca butów

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 18:26   

Podobno doszło do konfliktu na linii Kędziora-Kapitan !! Ktoś zna szczegóły ??

Olgierd 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 18:51   

Pewnie dostał zj... Należało mu się. Nie wyszedł do nas po meczu!
A i występ słabiutki........

Czebyl 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:02   

Bjarne jak Bjarne, oswoiłem się już przed sezonem, że będzie beznadziejny, bardziej mnie martwi postawa Ułamka, który stara się nas spuścić za wszelką cenę do 1. ligi. Zauważyłem, że jego sprzęt jest beznadziejnie wolny, Ostafiński z PS twierdzi, że Seba zaczął współpracować z tunerem Marcelem Gerhardem i to może być przyczyną tego, że jego sprzęt to zdychające chabety. Miejmy nadzieję, że wróci do sprawdzonych rozwiązań, póki nasz klub ma o co walczyć... Wiem, że Ostafiński to mało wiarygodne źródło informacji, ale w jego informacji ziarnko prawdy może być...

victorski 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 19:50   

wrobełki cwierkaja ze w sobote ma pojawic sie na treningi człowiek zagadka ciekawe CO ? ;)

Czebyl 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 20:03   

victorski napisał/a:
wrobełki cwierkaja ze w sobote ma pojawic sie na treningi człowiek zagadka ciekawe CO ? ;)

Obstawiam Sullivana lub Crumpa :yes: :hahaha: Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia :mruga:

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 20:08   

Zgadzam się że nie można siebie stawiać na przegranej pozycji.
Liga na razie się rozkręca i każdy może wygrać, jak i każdy może przegrać. Nicky jest do objechania (mam nadzieję że jedynym który go pokona nie będzie tylko Zagar) przez prawie każdego z naszych i powinni sobie, i nam udowodnić że mogą wygrać z każdym...
Na pewno Rzeszów jest silny głównie u siebie ale też do objechania co pokazała Częstochowa - Gniezno i nasz tor jest dla nich zagadką więc tłumaczenie się torem odpada i u nas , i u nich :mruga:
Tak na poważnie będzie pewnie ciężko i nie liczę za bardzo na człowieka zagadkę - chyba że juniora który "wyskoczy jak królik z kapelusza", i od razu zacznie kręcić po 6-7 pkt :ups:

DarooM 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 20:18   

Jakoś dziwnie jestem przekonany,że wygramy ten mecz :mruga:
Świder koniecznie musi jechac,Bjarne i Ułamek u siebie powinni troche więcej punktów dołożyc.

victorski 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 21:19   

Czebyl napisał/a:
victorski napisał/a:

Obstawiam Sullivana lub Crumpa :yes: :hahaha: Szczerze, to nie mam zielonego pojęcia :mruga:

CO ?
Czyli David "Łot" :mruga:

marioo 

Wysłany: Pon Kwi 22, 2013 21:44   

Olgierd napisał/a:
Pewnie dostał zj... Należało mu się. Nie wyszedł do nas po meczu!
A i występ słabiutki........

niby odbiegram od tematu, ale po 0 dowiózł 2 pkt, po naprawdę ładnej walce. Nagle dostaje informację - nie jedziesz. Tor się zmienia i po kilku biegach znów ma jechać. Był sens robienia taktycznej za Pedersena, skoro miał jeszcze wyjechać na tor?
Ja sensu nie widzę, dlatego też nie przyczepiłem isę tak bardzo do Pedersena... po prostu Kędziora zaufał Ułamkowi, którego też zmienił, by później puścić w biegu 14.

Olgierd 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 07:20   

A ja widzę. Aż prosiło się o zmianę, żeby trzymać wynik, a nie liczyć na to, że Bjarne się przebudzi.

yahu 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 07:54   

Olgierd napisał/a:
A ja widzę. Aż prosiło się o zmianę, żeby trzymać wynik, a nie liczyć na to, że Bjarne się przebudzi.
No to należysz do niezbyt licznej grupy zwolenników talentu taktycznego trenera Kędziory. Ja uważam że zmiany są przeprowadzane "na gorąco", bez chociażby pobieżnej analizy kolejnych wyścigów. Skoro Bjarne miał jechać z szybkim Zagarem, a do tego poprzedni swój bieg miał udany, to ta zmiana była słabo przemyślana w kontekście kolejnego biegu (Ułamek, Świderski).

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 07:58   

Czyli jego dwójka wywalczona, a nie "byle dowieziona" była przesłanką, żeby go zmienić? Psioczą ludzie na Bjarne, ale wszyscy się zachowują, jakby odjechał 5 biegów. A zaliczył tylko trzy, z czego ostatni był po dłuższej przerwie. Trochę na zasadzie niedźwiedziej przysługi.

TeTris 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:17   

może warto by było zakontraktować Edwarda Kennetta, nic nie tracimy, a zawodnik ambitny.

yahu 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 13:57   

Kennett to zawodnik raczej porównywalny do Bjarne Pedersena, a moim zdaniem nawet słabszy. Szkoda tej kontuzji Watta, bo nie ma wielkiego pola manewru. Wstawienie Adamczaka w miejsce Bjarne jest bardzo ryzykowne, chociaż mi osobiście postawa Damiana przypadła do gustu w meczu ze Spartą. Chłopak tylko musi pozbyć się tremy, bo był strasznie spięty.
Brakuje mi jednak Nichollsa. To jest zawodnik który walczy do końca. Być może eliga to dla niego ciut za wysoki poziom ale przecież startują w niej też dużo słabsi zawodnicy od Scotta.
Bjarne musi się ogarnąć i to szybko, bo już niedługo Watt wróci do gry!

antyjagus 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 15:36   

Spory zal, ze taki fachowiec jest bez pracy a u nas Leszek Bonaparte robi wtopę za wtopą i jest swieta krowa.

http://www.sportowefakty....zwancy-menadzer

krychu90 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 16:19   

Na mecz z Rzeszowem nie zmieniałbym składu, bo tak naprawdę nie mamy wielkiego pola manewru. Bjarne na naszym betoniku zawsze pojedzie coś w granicy 10pkt to samo jak Ułamek (pierwszy mecz prawie wszystkim nie wyszedł). Świderski za występ w Lesznie powinien dostać szanse, ale całą sobotę musi trenować i zapoznać się z torem. A co do juniorów to na treningu niech się sprawdzają Gała z Lisieckim i w niedziele decyzja powinna zostać podjęta, chodź uważam że Adrian więcej zrobi niż Wojtek. Jak dla mnie skład powinien wyglądać tak:
9. Bjarne Pedersen
10. Sebastian Ułamek
11. Antonio Lindbaeck
12. Piotr Świderski
13. Matej Zagar
14. Adrian Gała
15. Oskar Fajfer

nicolov 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 17:16   

antyjagus napisał/a:
Spory zal, ze taki fachowiec jest bez pracy a u nas Leszek Bonaparte robi wtopę za wtopą i jest swieta krowa.

http://www.sportowefakty....zwancy-menadzer

El Czesławo charytatywnie też nie będzie pracował ;) A Lech K. pozostanie do końca tego sezonu czy to się kibicom podoba, czy nie. Tak już jest od 2011 roku - nic w tej sprawie nie zmienimy.

ubot90 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:13   

Gała się w Rawiczu nie może załapać, a Wy go chcecie w e-lidze puszczać.

krychu90 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:23   

A gdzie jest napisane ze Gała ma kontrakt jako gość gdziekolwiek podpisany? W zeszłym sezonie tak było. A ostatnio Gała lepiej radził sobie na treningu od Liska a i tak Wojtek jechał. Pamiętajmy że wystawiając Liska, który równie nic nie gwarantuje jakby wstawić Adriana, ale różnica jest taka że Wojtek teraz kończy wiek juniora, a Gała ma przed sobą jeszcze 3 lub 4 lata!

maaagic 

Wysłany: Wto Kwi 23, 2013 18:24   

Postawili na niedoświadczonych, przy tym przeciętnych juniorów i już po 3 kolejkach obudzili się z ręką w nocniku :)

victorski napisał/a:

Ploty i ploteczki zostawcie na fb.

Odpowiedz do tematu