Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLIKOSTRADA - wezwanie do zapłaty.
Autor Wiadomość
Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 09:16   PLIKOSTRADA - wezwanie do zapłaty.

Jak w temacie otrzymałem niedawno maila ze strony Plikostrada, że w dniu xx.xx.xxxx o godz xx.xx korzystając z komputera o adresie fizycznym IP xxxxxxxxx, zawarł Pan wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Problem w tym, że nie pamiętam takiego zdarzenia, żebym tam się logował bądź rejestrował.
Prawdopodobnie była to jedna z reklam wyskakujących w przeglądarkach.

Wczoraj otrzymałem wezwanie do zapłaty 96 zł za rok abonamentu za korzystanie z ich strony. Tylko, że ja nie korzystam nie mam zamiaru korzystać i tak jak pisałem wcześniej nie korzystałem.

Czy ktoś z Was też miał/ma podobny problem ?? Czy ich żądania można traktować poważnie ??

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 10:40   

tak, ja miałem identyczną sytuację z serwisem pobieraczek.pl. Schemat ten sam, niby darmowe a akceptując regulamin drobnym maczkiem zawarłem umowę na cały rok. Po konsultacji z UOKiK olałem sprawę a oni ciągle przysyłają wezwania do zapłaty ( mimo iż powinienem już dostać wezwanie do sądu ).

ps. wpisałem w google plikostrada i wyszło, że właścicielem jest właściciel pobieraczka więc...zmienili sobie portal. To banda wyłudzaczy także na serio olał bym ich głęboko.
Dla pewności napisz do internetowego centrum pomocy urzędu ale będzie tak jak pisze- poproszą by ignorować.

Przepraszam, że tak dużo tego ale oto czym mnie ciągle molestują: to już 3 ostateczne wezwanie przed sądowe :hahaha:
Szanowny Panie

W związku z brakiem uiszczenia należnej płatności wskazanej w treści ZAWIADOMIENIA, PRZEDSĄDWOWEGO WEZWANIA DO ZAPŁATY z dnia 2013-01-24, (Sygnatura sprawy: PWDZK/20121022/2705227) niniejszym zawiadamiam, iż Wspólnicy Eller Service s.c. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, właściciele serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens S.A. podjęli skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności za zamówioną usługę w wysokości 94,80 zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulaminu świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Wspólnicy Eller Service s.c. wystąpią o zasądzenie od Pana kwoty kary umownej w wysokości 319,65 zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 22.10.2012 o godzinie 20:24:04 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: xxxxxxxxxx zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Wspólnikami Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Na dzień 03.04.2013 kwota 94.80 zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym po raz ostatni wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania. W przypadku niedokonania wskazanej płatności, sprawa zostanie bez kolejnego wezwania przekazana na drogę postępowania sądowego.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: OWE/20121022/2705227

Poczytaj na necie bo widzę, że jest dużo tematów i śpij spokojnie :)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 10:47   

przepraszam za nowy post ale by się nie pogubić: odpowiedź urzędu:
Szanowny Panie

Jeśli nie złożył Pan oświadczenia o odstąpieniu od umowy w ciągu 3 miesięcy, w związku z okresem czasu, jaki upłynął od zawarcia umowy, obecnie na gruncie czysto prawnym jedynym sposobem na uwolnienia się od umowy jest wytoczenie powództwa o unieważnienie umowy na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 4) o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Przy czym w pozwie nie można kwestionować odpłatności usługi (gdyż na to się zgodziliśmy akceptując regulamin), lecz charakter usługi oferowanej przez serwis. Z tego co nam wiadomo, reklamy obiecują możliwość nieograniczonego pobierania plików a po wykupie usługi okazuje się, że wybór tych plików nie dość, że jest nikły, to zależy w dużej mierze od aktywności samych użytkowników a nie od oferty przygotowanej przez serwis. Natomiast, na gruncie praktycznym, prawdopodobieństwo wytoczenia procesu przez właścicieli serwisu jest jak na razie niskie (nic nam nie wiadomo o jakimkolwiek procesie wytoczonym przez właścicieli serwisu) i być może najlepszym rozwiązaniem byłoby ignorowanie wezwań do zapłaty.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z poważaniem

Karol Fiedoruk
Prawnik - konsultant
Konsumenckie Centrum E-porad
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

najlepsze jest to, że mój serwis pobieraczek dostał zakaz wykonywania takiej działalności na podstawie wyroku sądu...ale oni mają to gdzieś. Jeśli będę miał z tego tytułu jakieś przykrości na pewno dam Tobie znać :) Ogólnie wydźwięk w necie jest taki, że każdy to ignoruje a oni zyskują tylko na ludziach, którzy się przestraszą i zapłacą ( jak zapłacą dostają kolejne wezwania by płacić dalej ). Jedna rada- nic im nie odpisuj na maila.

W razie pytań pisz do mnie na priv.

Wojtek Wlkp 

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 12:55   

Wszelkie takie maile ignorować i usuwać :)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 20:59   

Dzięki za odpowiedzi w tym temacie.
Skontaktuje się z UOKiK-iem oczywiście zobaczymy co mi odpiszą.
Jest tylko jedna różnica, Twój pobieraczek ma sądowy zakaz a plikostrada na razie nie......... ;]

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:07   

niestety..teraz się wycwanili bo umowa została zawarta w Dubaju z sądem właściwym w tymże mieście :) spokojnie- już szykowane są pozwy dla plikostrady, kwestia czasu :)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:10   

Mam nadzieję że zdążą zanim komornik zapuka do mych drzwi :-)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:13   

jeśli do Ciebie zapuka to ja już albo będę siedział albo będę po sprawie hehe także dowiesz się od razu :P

ps. ale ktoś od Ciebie musiał wejść na tą stronę i się zalogować także szukaj winnego :PPP

Wojtek Wlkp 

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 17:50   

Panowie takie dziadostwa jak pobieraczek itp od razu zgłaszać w odpowiednie miejsca....I nie dać się dymać na hajs...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pon Maj 13, 2013 18:39   

Ja sobie nie przypominam żebym się tam logował ale może jakieś zaćmienie mam :-)
jak będzie się coś nowego pojawiało w tym temacie, będę pisać ;) Ty też daj cynka ;)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Wto Maj 14, 2013 14:27   

tak jest Szefie!
ps. mojego pobieraczka już w styczniu/lutym zlikwidowali :peace:

silver 
pasjonat historii regionu

Wysłany: Sro Maj 15, 2013 18:36   

Z Pobieraczka dostałem mailowe wezwanie do zapłaty na nie moje nazwisko i imię. Adres też był inny. Męczyli mnie kilka razy o 96 zł.

Zrobiłem następująco. Do koperty wrzuciłem 100 złotych, takie wiecie - do zabawy,dla dzieci. Jednostronne...
Załączyłem list - "Jaka firma taka stówka. Reszty nie trzeba"
Wysłałem poleconym z innej miejscowości i...

Odpieprzyli się ode mnie. Mam nadzieję,że na zawsze,bo minęło już pół roku i cisza ;]

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 08:43   

Dziś otrzymałem takiego maila od plikostardy ;] ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty

Szanowny Panie,

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiścił Pan zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówił Pan w dniu 26.01.2013 przy użyciu adresu email xxxxxxxxxxxxxxxxxx

W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy pańskiego zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Panu pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email xxxxxxxxxxxxxxxx na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Pana regulaminu usługi, będzie Pan dodatkowo zobowiązany do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.

Niniejszym wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.

Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd.
Adres odbiorcy: P.O. Box 450676, Dubaj, ZEA
Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 81 1750 1312 6860 1000 0006 2077
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0006 2077
Kwota: 96 PLN

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

Z wyrazami szacunku,
Biuro Opłat Abonamentowych
serwisu Plikostrada.pl

Czy wasze pobieraczki też coś takiego przysłały ?? ;)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 11:44   

Ramenedes-wkleiłem powyżej co ja dostawałem z pobieraczka. Ten sam schemat, pismo praktycznie identyczne :)

Cytat:
oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
hahahaha

Robak 

Wysłany: Czw Maj 16, 2013 16:03   

Cytat:
Ja sobie nie przypominam żebym się tam logował ale może jakieś zaćmienie mam :-)

Ramenedes napisał/a:
którą zamówił Pan w dniu 26.01.2013

No i rozwiązano tajemnice poliszynela =]
Jestem ciekaw jak to się skończy.Może przeniesienie siedziby "firmy" do innego kraju coś daje,a może tylko pomaga nadal złapać w swoje sidła tych naiwnych.Czekam na finał tej sprawy.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 10:44   

Przesuneli firme do Dubaju by zniechęcić ludzi jak i UOKiK przed procesami sadowymi ( wiadomo-sprawa musi się toczyć w ZEA a kto ma na to ochotę? ). W Polsce są skresleni, mają wyrok i nie mogą tworzyć kolejnych takich portali więc uciekli :)

kal5 

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 23:49   

słuchajcie tez dostałam dzisiaj kolejne już tym razem przesądowe wezwanie do zapłaty

"Szanowna Pani,

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiściła Pani zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówiła Pani w dniu xxxxxx przy użyciu adresu email xxxxxxxxxxxxx

W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy Pani zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Pani pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email kalina596@poczta.onet.pl na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Panią regulaminu usługi, będzie Pani dodatkowo zobowiązana do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.

Niniejszym wyznaczamy Pani ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.

Zaległą opłatę abonamentową należy uiścić przelewem bankowym lub dokonując wpłaty na poczcie, używając poniższych danych:

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 88 1750 1312 6860 1000 0007 3009
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0007 3009

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl...RwBfxOzrlz3M%3D

W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez wysłanie wiadomości na adres e-mail pomoc@plikostrada.pl albo telefonicznie pod numer 70 838 85 88*(od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00).

Z wyrazami szacunku,
serwisu Plikostrada.pl"

na pewno nie mam zamiaru im płacić, ale boję się....co robić?

Wojtek Wlkp 

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 12:14   

Zgłoś do UOKiK jak widać nawet w Dubaju już coś mają...

gaugan 

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 22:00   

Dziś też dostałem PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY. Jeżeli bym to olał i nie zadzwonił do UOKiK to mogą mi coś zrobić? Czy ten UOKiK chce więcej takich zgłoszeń?

Kamil.n16 

Wysłany: Sro Maj 22, 2013 20:20   

Witam. Dostałem taką samą wiadomość. Mam pytanie, oni w tej wiadomości podają jakiś adres IP i naprawdę mogą znać mój adres IP? i na podstawie tego adresu dojść do mnie? Jak to jest?

anszmel 
anszmel

Wysłany: Sro Maj 29, 2013 21:36   

Mam ten sam problem. Nie wiem co robić. Napisałam im, że nie wiem w ogóle co to jest ta plikostrada, nigdy nie miałam z nimi styczności i nic płacić nie będę. No to odpisali:

Informujemy, iż umowa o świadczenie usługi Plikostrada, została zawarta drogą elektroniczną i dla swej ważności nie wymaga formy pisemnej. W związku z tym dla skutecznego zawarcia umowy nie było wymagane złożenie podpisu własnoręcznego ani posłużenie się przez strony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Wymóg zawierania umów na piśmie, został zastrzeżony tylko dla nielicznych stosunków zobowiązaniowych, jednak należy podkreślić, iż większość zawieranych przez konsumentów umów nie wymaga formy pisemnej dla swej ważności. Przykładem elektronicznych umów niewymagających dla swej ważności zachowania formy pisemnej, są aukcje internetowe. Podstawą zawarcia umowy w drodze aukcji internetowej jest treść regulamin serwisu aukcyjnego. Aukcje przeprowadzone zgodnie z regulaminem serwisu, są wiążące dla ich uczestników, pomimo iż wystawienie aukcji oraz sama licytacja odbywają się wirtualnie i nie są potwierdzane na piśmie.

W związku z powyższym, prosimy Panią o bezzwłoczne uiszczenie zaległej opłaty abonamentowej, w celu uniknięcia dodatkowych kosztów.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sob Cze 01, 2013 15:05   

z tego co sobie właśnie czytam wychodzi na to, że część Waszych wezwań jest fikcyjna tzn. jak by nastąpiła kradzież adresów e-mail. Część osób nigdy nie korzystała z tego serwisu ale wezwanie dostała. Poza tym, wystawiają FV proforma a powinni wystawić normalną...toteż gdy już ktoś się zdecyduje na kontakt z nimi proście o wysłanie FV na Wasz adres :) dane do wysyłki przecież mają ale od FV muszą zapłacić podatki itd. :) nic nie dostaniecie.

nie zmienię zdania, że jest to zwykły szwindel a właścicielowi dałbym po prostu w pysk za takie praktyki.

anszmel 
anszmel

Wysłany: Sob Cze 01, 2013 20:16   

Nie wiem co mam robić. Dzisiaj otrzymałam kolejnego e-maila o treści:

W dniu 01.04.2013 o godzinie 21:05:51 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP 83.25.22.51, zawarła Pani wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiściła Pani jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Panią do zapłaty zaległej należności w nieprzekraczalnym terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Panią na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Pani postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Panią do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 52 1750 1312 6860 1000 0019 1124
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0019 1124

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl...RwBfwNTjkzX4%3D

Z wyrazami szacunku,
serwisu Plikostrada.pl

YesImLays 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 14:57   

Szanowny Panie,

W dniu 28.04.2013 o godzinie 20:17:25 korzystając z komputera o adresie fizycznym IP xxxxxxxxx, zawarł Pan wiążącą umowę o świadczenie elektronicznej usługi premium w serwisie Plikostrada.

Pomimo upływu wyznaczonego terminu zapłaty za udostępnioną usługę, do dnia dzisiejszego wciąż nie uiścił Pan jednorazowej opłaty abonamentowej w wysokości 96 złotych. Mając na uwadze powyższe, niniejszym wzywamy Pana do zapłaty zaległej należności w terminie 5 dni.

Pouczamy, iż dalszy brak uregulowania opłaty abonamentowej, narazi Pana na poważne konsekwencje prawne. Efektem wszczęcia przeciwko Panu postępowania windykacyjnego będzie przekazanie niniejszej sprawy do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu roszczeń z umów elektronicznych, która skieruje sprawę na drogę sądową celem uzyskania prawomocnego nakazu zapłaty.

Skutkiem realizacji uprawnień przysługujących spółce Smart Tech Connect Ltd. mogą być następujące dotkliwe konsekwencje prawne:
- naliczenie, za każdy dzień zwłoki, odsetek w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego;
- naliczenie kary umownej w wysokości 200 zł. (zgodnie z § 5 ust. 5 regulaminu);
- wpis do wybranego rejestru dłużników niewypłacalnych, mogący skutkować utratą zdolności kredytowej (z chwilą gdy zadłużenie przekroczy kwotę 200 zł);
- postępowanie sądowe w przedmiocie wydania nakazu zapłaty;
- komornicza egzekucja należności;
- powstanie obowiązku zapłaty kosztów sądowych i egzekucyjnych.

W celu uniknięcia powyższych konsekwencji wzywamy Pana do dobrowolnego uregulowania zaległej należności w wysokości 96 PLN, w terminie 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Płatności można dokonać poprzez przelew bankowy lub na poczcie, podając następujące dane:

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 33 1750 1312 6860 1000 0025 4322
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0025 4322

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl...RwBfzOT3mzXg%3D

Z wyrazami szacunku,
serwisu Plikostrada.pl

*Koszt za minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.

Co mam robić?! Boję się. ;( Ja nie wiem co to jest za strona .. Jaka data !? Nawet mnie w domu wtedy nie było. Pomóżcie.. A po za tym ja jestem kobietą a nie facetem...

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 21:18   

Uspokoję Was :)
Od miesiąca cisza na moim mailu :)
Chyba dali sobie spokój a co u Ciebie diabolo ??

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Cze 12, 2013 09:24   

u mnie spokój od ostatniego maila co wkleiłem powyżej :) z tym, że mój pobieraczek przestał istnieć. Maile wysyłali tak co dwa miesiące :)

ps. do wszystkich co do mnie piszą na priv. Skoro podajecie fałszywe dane, skoro na ten serwis niby nie wchodziliście i się nie zarejestrowaliście to czego się boicie? :)

YesImLays 

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 13:18   

Szanowny Panie,

Pomimo otrzymania dwóch wezwań do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uiścił Pan zaległej opłaty abonamentowej za udostępniony Pakiet Podstawowy usługi Plikostrada, którą zamówił Pan w dniu 28.04.2013 przy użyciu adresu email djmisiek5@onet.pl

W związku z powyższym informujemy o konieczności przekazania sprawy pańskiego zadłużenia na drogę postępowania sądowego. Reprezentująca spółkę Smart Tech Connect Ltd. kancelaria prawna specjalizująca się w dochodzeniu roszczeń z konsumenckich umów elektronicznych, przygotuje i wniesie przeciwko Panu pozew w przedmiocie wydania sądowego nakazu zapłaty.

W przypadku podania w trakcie zamawiania usługi fałszywych danych osobowych, kancelaria prawna złoży oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oszustwa z art. 286 kodeksu karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Organy ścigania prowadzące dochodzenie ustalą dane osobowe abonenta adresu email djmisiek5@onet.pl na podstawie informacji uzyskanych od dostawcy usługi poczty elektronicznej oraz dostawcy Internetu ISP dla zabezpieczonych adresów IP. Przypominamy, iż w takim wypadku oprócz konsekwencji karnych, zgodnie z § 5. ust. 5. zaakceptowanego przez Pana regulaminu usługi, będzie Pan dodatkowo zobowiązany do uiszczenia kary umownej w wysokości 200 zł oraz powstałych kosztów sądowych i windykacyjnych.

Niniejszym wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zadłużenia wynoszący 3 dni robocze od dnia otrzymania tej wiadomości. W przypadku bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu sprawa zostanie procedowana w trybie natychmiastowym, a jej polubowne załatwienie nie będzie już dłużej możliwe.

Rachunek bankowy odbiorcy w Polsce: 33 1750 1312 6860 1000 0025 4322
Tytuł płatności: Opłata za abonament 12 miesięcy - 0025 4322

Gotowy blankiet wpłaty można wygenerować pod adresem http://www.plikostrada.pl...RwBfzOT3mzXg%3D

Z wyrazami szacunku,
serwisu Plikostrada.pl

*Koszt za minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.

Znowu dostałam przedsądowe wezwanie ... Co mam robić proszę o pomoc ;((

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pon Cze 17, 2013 14:03   

Nic nie rób :-) jakoś nie znam jeszcze nikogo kto by miał jakieś postępowanie w sądzie :-)

YesImLays 

Wysłany: Sro Cze 19, 2013 19:14   

Szanowny Panie,

Dziękujemy za utworzone zgłoszenie.

W odpowiedzi informujemy, iż w dniu 2013-04-28 o godzinie 20:17:25 przy użyciu unikalnego adresu email djmisiek5@onet.pl oraz komputera o adresie IP: 217.113.145.12, dokonano zamówienia usługi premium w serwisie Plikostrada.

podano dane osobowe:
Mateusz Misiek
Miodowa 40
08-400 Warszawa
ur. 1984.12.13

Zamówienie usługi wymagało dokonania następujących czynności:
a) wypełnienie formularza danych osobowych,
b) podanie osobistego adresu email,
c) złożenie oświadczenia woli o akceptacji treści regulaminu usługi „PLIKOSTRADA",
d) zweryfikowanie podanego adresu email poprzez kliknięcie w link aktywacyjny wysłany na podany adres email.

Prosimy o uregulowanie należnej opłaty abonamentowej w wysokości 96 zł w terminie wyznaczonym w wezwaniu do zapłaty.

W przypadku braku uiszczenia opłaty w wyznaczonym terminie sprawa zostanie przekazana do wybranej kancelarii prawnej specjalizującej się w dochodzeniu wierzytelności z umów elektronicznych, a następnie w przypadku dalszego braku uregulowania należności, wierzytelność będzie dochodzona w postępowaniu sądowym.

Z wyrazami szacunku,
Biuro Obsługi Klienta
serwisu Plikostrada

tel.: 70 838 85 88* (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00)
eMail: pomoc@plikostrada.pl

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z naszą usługą prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta. Do dyspozycji użytkowników Plikostrady pozostają nasi konsultanci, którzy z chęcią udzielą odpowiedzi na zadane im pytania. *Koszt za minutę połączenia dwa złote i dziewięć groszy, w tym podatek od towarów i usług.

I pisze że od Tomasz Rogowiecki ...

Proszę o pomoc boje się ;(

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lip 17, 2013 14:02   

Dla Waszej informacji. Tutaj dużo znajdziecie:
http://niedajsie.wikidot.com/plikostrada

Jeżeli nikt z ich strony nic nie pobierał macie 3 miesiące na rezygnację z usług- nie 14 dni jak piszą.

Odpowiedz do tematu