Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Start Gniezno - Włókniarz Częstochowa 16.06.2013 godz.18.30
Autor Wiadomość
radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 10:34   Start Gniezno - Włókniarz Częstochowa 16.06.2013 godz.18.30

Po moim zdaniem dobrym występie z Tarnowem czas na Włókniarza Częstochowę na W25.
Wygraliśmy z Unią więc mam nadzieję ze Start pójdzie za ciosem i powalczy o zwycięstwo tak bardzo nam potrzebne...
Co prawda Emil nieźle śmiga po naszym owalu ale obecnie widać że ma problemy raczej sprzętowe, a wiadomo że Dospel przy słabszej postawie Rosjanina nie jest tą samą drużyną.
Szumina namieszał w ostatnim meczu, Łaguta zaprezentował się u siebie dobrze, Czaja jako junior ma przebłyski, Holta i Jensen podobnie ale i tak uważam że są w Gnieźnie do objechania...

antyjagus 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 10:36   Re: Start Gniezno - Włókniarz Częstochowa 16.06.2013 godz.18

radkoski napisał/a:
..
Co prawda Emil nieźle śmiga po naszym owalu ale obecnie widać że ma problemy raczej sprzętowe, a wiadomo że Dospel przy słabszej postawie Rosjanina nie jest tą samą drużyną.

Raczej obu Rosjan - Laguta ma najslabszy sezon w E-lidze jak doąad.

Ten mecz to pierwszy krok po cud, bonus może okazać się decydujący w utrzymaniu, przy spełnieniu dziesięciu innych warunków, ale zawsze.

O dwa punkty można być spokojnym.

pyskaty2 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 11:49   

A ja wcale nie byłbym taki spokojny, o ile się nie mylę juniorzy Włókniarza wygrali z nami rok temu w parach. Poza tym Emil zapunktuje, tak samo Grisza, który zawsze u nas jechał. Holta też lubi ten tor, w przeciwieństwie do Janosia chyba nie miał tu słabych występów. Do tego Jepsen Jensen i Szumina. Ten ostatni na pewno będzie jechał na granicy faulu.

Oby nasi pojechali jak wczoraj...

yahu 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 13:18   

Każdy mecz w elidze jest trudny i nie inaczej będzie w niedzielę. Wczoraj nasi zawodnicy byli świetnie dysponowani i jeśli pojadą z takim zadziorem przeciwko Włókniarzowi, to jest spora szansa na zwycięstwo. Skład bez zmian i jazda po kolejne punkty. Cały czas mamy złą sytuację i każdy mecz do końca sezonu będzie meczem o wszystko. Potrzebujemy zwycięstwa na wyjeździe, bo bez tego nie ma co liczyć na końcowy sukces.
Mam nadzieję że do niedzieli nasi juniorzy zdołają się lepiej zgrać z torem, bo wczoraj było z tym trochę słabo. Tyczy się to zwłaszcza Wojtka.

pyskaty2 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 15:04   

Ja właśnie dziś liczyłem sobie punkty przy różnych scenariuszach i wcale nie jest prawdą, że musimy wygrać na wyjeździe, żeby się utrzymać. Poza tym gdzie to mamy zrobić jak zostały 4 wyjazdy? Tarnów, Rzeszów, Wrocław i ZG? No chyba, że Wrocław będzie bez Taja, a Rzeszów bez Nickiego, to wtedy owszem ;) We Wrocku i Tarnowie trzeba powalczyć o bonusy.

Teoretycznie stracić bonusa możemy też z Włókniarzem, ale wtedy musimy mocno liczyć na innych. Wygrane za 3 z Włókniarzem, Lesznem i Gorzowem mogą nam dac utrzymanie przy szczęśliwych wiatrach. Jeśli do tego dołożymy bonusy w Tarnowie i Wrocku to może być super :)

maaagic 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 15:50   

pyskaty2 napisał/a:
Ja właśnie dziś liczyłem sobie punkty przy różnych scenariuszach i wcale nie jest prawdą, że musimy wygrać na wyjeździe, żeby się utrzymać. Poza tym gdzie to mamy zrobić jak zostały 4 wyjazdy? Tarnów, Rzeszów, Wrocław i ZG? No chyba, że Wrocław będzie bez Taja, a Rzeszów bez Nickiego, to wtedy owszem ;) We Wrocku i Tarnowie trzeba powalczyć o bonusy.

Teoretycznie stracić bonusa możemy też z Włókniarzem, ale wtedy musimy mocno liczyć na innych. Wygrane za 3 z Włókniarzem, Lesznem i Gorzowem mogą nam dac utrzymanie przy szczęśliwych wiatrach. Jeśli do tego dołożymy bonusy w Tarnowie i Wrocku to może być super :)

Na 99% nie ma szans się utrzymać wygrywając mecze u siebie i nic na wyjeździe. Coś źle policzyłeś. Popatrz w terminarz i OBIEKTYWNIE oceń ile punktów może zdobyć Gniezno, Wrocław, Bydgoszcz i Rzeszów - bo to pomiędzy tymi zespołami rozegra się walka o utrzymanie. Prawdopodobne jest to, że 18 sierpnia we Wrocławiu będziemy jechali mecz o być albo nie być.

O bonusie z Częstochową nawet nie myślę.

pyskaty2 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 16:29   

Policzyłem wszystko bardzo dobrze, wygrane za 3 u siebie i 1 lub 2 bonusy na wyjazdach powinny dać nam utrzymanie. Z podobną liczbą do nas będzie... Leszno, Wrocław, Bydgoszcz i Rzeszów.

antyjagus 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 16:48   

pyskaty2 napisał/a:
Policzyłem wszystko bardzo dobrze, wygrane za 3 u siebie i 1 lub 2 bonusy na wyjazdach powinny dać nam utrzymanie. Z podobną liczbą do nas będzie... Leszno, Wrocław, Bydgoszcz i Rzeszów.

No podziel się tą symulacją, bo bujasz w obłokach jak na moje.

Leszno i Rzeszow sa nieosiagalni bez wpadek u siebie.

pyskaty2 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 16:53   

To jasne, że to wróżenie z fusów, ale na razie tak mocno na brudno zrobiłem rozpiskę pozostałych meczów :)

Rzeszów 0,0,2,0,3,0,3,0=15
Leszno 0,2,1,1,3,0,2,0=18
Wrocław 3,3,0,2,0,0,0=16
Gniezno 2,0,3,0,3,0,3=17
Bydgoszcz 2,0,2,1,0,2=13
Gorzów 0,0,2,0,0,0,0,3=16

Moja rozpiska przed ostatnią kolejką :) W niej zmierzą się:
Bydgoszcz-Rzeszów
Wrocław-Gniezno
Leszno-Gorzów

Oczywiście patrząc na przebieg ligi wiele może się jeszcze zdarzyć, więc to tylko takie moje wróżenie z fusów... :) Nie dałem nam żadnego bonusa za wyjazdy (Wrocław,Tarnów) i u siebie za Częstochowę.

Nisko oceniłem Gorzów, bo właśnie skończyła im się ZZetka (jeśli dobrze liczę), a nie wierzę w super jazdę Nermarka, więc pewnie wróci Gapiński.

Pozostałe mecze Rzeszowa i Leszna

Rzeszów-Leszno 1
ZG-Rzeszów 1
Rzeszów-Toruń 2
Wrocław-Leszno 1
Wrocław-Rzeszów 1
Leszno-ZG 1
Tarnów-Rzeszów 1
Bydgoszcz-Leszno 1
Rzeszów-Gniezno 1
Leszno-Częstochowa 1
Gniezno-Leszno 1
Czewa-Rzeszów 1
Rzeszów-Gorzów 1
Leszno-Tarnów 1
Rzeszów-ZG 2
Toruń-Leszno 1
Bydgoszcz-Rzeszow ?
Leszno-Gorzów 1

Zmartwiła mnie inna rzecz...

Rozpiska na niedzielę:

Wojaczek + Plech ech... :(

O ile się nie mylę Plech był na ZG, albo Rzeszowie... A Wojaczek... Będą działy się cuda, a i na pewno na niebezpieczną jazdę nie pozwoli...

Czebyl 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 17:00   

Nie liczcie tych punktów jak pewien słynny użytkownik SportowychFaktów, bo to nie ma sensu. Pod koniec sezonu pójdą w ruch ligowe konszachty i padną takie wyniki, jakie przed sezonem Wam sie nie śniły :yes:

pyskaty2 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 17:02   

Dlatego mówię, liga jest tak nieprzewidywalna, że jeszcze może zdarzyć się wiele... cudów ;)

antyjagus 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 17:25   

Do usunięcia.

ponk 

Wysłany: Pon Cze 10, 2013 21:49   

moim zdaniem tyko bonus w niedzielnym meczu pozwoli nam ujrzeć "światełko w tunelu"... niestety coś niedobrego zaczyna się dziać z Wattem- co potwierdza dzisiejszy występ w Anglii... zadanie mega trudne i tym razem nasi juniorzy będą musieli zdobyć w okolicach 8-10 punktów... Włókniarz ma swoje problemy- i mam nadzieję, że w Gnieźnie jeszcze sobie z nimi nie poradzi, a że można ich "zlać" pokazała nie tak dawno temu Sparta. Zresztą- jeśli starty będziemy wygrywać podobnie łatwo jak to miało miejsce w Częstochowie- to możemy w końcu przekroczyć barierę 50 punktów... serce podpowiada wynik 51:39.. rozum... 51:39 :yes:

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 08:28   

Miałem sen, piękny jak Marsylianka :-) i jestem dziwnie spokojny o to, że Częstochowa przegra w Gnieźnie, zwłaszcza mając w pamięci ich wynik z Wrocławia oraz niedawną porażkę u siebie. Jeśli Start pojedzie silnie zmotywowany i z zaangażowaniem, to zwycięstwo jest w naszym zasięgu, a "Lwy" zostaną poskromione :-)
Z ekipy Włókniarza osobiście najbardziej lubię Jepsena Jensena i ciekawi mnie, jak pojedzie na gnieźnieńskim, bardzo dobrym technicznie torze. Dwa dni temu pojechał słabiej, ale w niedzielę może być odmiennie, czego mu życzę, gdyż mi zwyczajnie podoba się jego jazda, zwłaszcza po zeszłym sezonie.

Postscriptum

Tak poza protokołem, to w Gnieźnie najcięższy bój czeka nas ze Stalą Gorzów. Przynajmniej wg mnie.

antyjagus 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 08:37   

Pyskaty napisał/a:
Miałem sen, piękny jak Marsylianka :-) i jestem dziwnie spokojny o to, że Częstochowa przegra w Gnieźnie, zwłaszcza mając w pamięci ich wynik z Wrocławia oraz niedawną porażkę u siebie. Jeśli Start pojedzie silnie zmotywowany i z zaangażowaniem, to zwycięstwo jest w naszym zasięgu, a "Lwy" zostaną poskromione :-)
Z ekipy Włókniarza osobiście najbardziej lubię Jepsena Jensena i ciekawi mnie, jak pojedzie na gnieźnieńskim, bardzo dobrym technicznie torze. Dwa dni temu pojechał słabiej, ale w niedzielę może być odmiennie, czego mu życzę, gdyż mi zwyczajnie podoba się jego jazda, zwłaszcza po zeszłym sezonie.

Postscriptum

Tak poza protokołem, to w Gnieźnie najcięższy bój czeka nas ze Stalą Gorzów. Przynajmniej wg mnie.

Trzeba pamietac, ze w tym roku te pewne mecze w teorii maja inny przebieg.

Wlokniarz ma noz na gardle, ich nie interesuje nic poza medalami.

Co do cwaniakow z Gorzowa to trzeba liczyc, ze Nermark i Gapinski poloza im runde rewanzowa.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 08:58   

Cytat:
Trzeba pamietac, ze w tym roku te pewne mecze w teorii maja inny przebieg.

To prawda, liga jest nieregularna, nieprzewidywalna, ale to dobrze.

Cytat:
Wlokniarz ma noz na gardle, ich nie interesuje nic poza medalami.

To, ze coś kogoś interesuje to za mało - liczą się głównie wyniki. Mnie Włókniarz nie jest w stanie przekonać do siebie, zwłaszcza jeśli ma to być zespół celujący w strefę medalową.

Cytat:
Co do cwaniakow z Gorzowa to trzeba liczyc, ze Nermark i Gapinski poloza im runde rewanzowa.

Ja akurat z pewnych osobistych powodów mam do Gorzowa sentyment :-) ale Stal to nie tylko oni, a poza tym we dwóch na raz nie pojadą. Do tego dojdzie kosmita :-) Niels, Kasper, znający nasz tor Linus, rozkręcający się Zimny, ambitny Hlib, który spłaca kredyt zaufania. Będzie z kim walczyć. Inna sprawa, że Stal odrobiła na wyjazdach straty z dwóch pierwszych meczów u siebie, a dodatkowo zdobyła bonus na Polonii. Start na razie jest w gorszej sytuacji.
Zgadzam się, że języczkiem u wagi będzie jazda tandemu Nermark - Gapiński.
Do tego tematu jeszcze wrócę, ale czeka nas wg z nimi piekielnie trudny mecz.

degustator 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 09:42   

Zdecydowanie lepiej w meczu z Czewą muszą pojechać oski i lisek.Ich punkty będą bardzo ważne :)

adrenalina 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 10:08   

Przed nami kolejne, ważne spotkanie przy Wrzesińskiej. Poprowadźmy swoim dopingiem naszych zawodników do zwycięstwa! W Częstochowie przegraliśmy 50:40, miejmy nadzieję, że uda nam się pokonać "Lwy" i zdobyć punkt bonusowy. Wszyscy w niedzielę w barwach! Czerwone i czarny koszulki, to naprawdę nie jest problem, postarajcie się wiara. Od początku jedziemy z głośnym dopingiem, na tym meczu na pewno nie zabraknie oprawy. Mile widziane w młynie osoby po mutacji ;) Do niedzieli ! Zapraszajcie znajomych i udostępniajcie wydarzenie!

https://www.facebook.com/events/202667529857488/

Czebyl 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 11:14   

Tak jak Pyskaty uważam, że Stal Gorzów będzie bardzo groźna. Nermark typowy startowiec i betoniarz, Kasprzak i Iversen w formie, rozkręcający się Zmarzlik (ale on akurat nie lubi betonu więc jest nadzieja na to, że położy mecz), Cyfer, który o dziwo zaczął sobie radzić (niezłe występy w Grudziądzu i ostatnio we Wrocławiu), Hlib, który potrafi pojechać bardzo dobrze w pojedynczych biegach i nieobliczalny Linus Sundstroem (wydaje mi się, że on akurat szału nie zrobi, to nie czasy Leszka Kędziory, że na każdy mecz tor był taki sam więc notatki Linusowi raczej się nie przydadzą). Nadzieja w Stefanie, że znowu wymyśli proch i wyeliminuje przygotowaniem toru Iversena lub Kasprzaka (a najlepiej obu jednocześnie :mruga: ). Będzie trudno wygrać mecz z nimi z bonusem :whoeva: Z Czewą moim zdaniem będzie łatwiej, ich stranieri złapali ostrą zadyszkę więc w tym przypadku akurat jest nadzieja na zwycięstwo z bonusem. Jak będzie, to zobaczymy na W25 :)

19SKS52 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 12:49   

Nie ma co zwracać uwagi na przeciwników. My możemy pokonać każdego ( nie jest to hasło zachęcające do przyjścia ludzi na stadion, ale fakty).Pokonaliśmy silny Apator i Unię. Nie ważne czy mają Golloba czy Hampela, ważne, żeby nasi byli w gazie :) . Bo jak będą cieniować to nawet najsłabszy rywal mógłby nas położyć. Także liczmy na powtórkę Ułamka i Świdra, bo głównie od nich zależy wynik :) . Pozdrawiam

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:10   

Ciekawe, czy Mirka Jabłońskiego w meczu zobaczymy. Chciał do E-ligi to ma: wystąpił w dwóch meczach i to jadąc awaryjnie w zastępstwie za Emila. Ale to wszystkiemu winny jest KSM, bo ten biedny Mirek ma rakiety jak PUK i nie ma w ogóle jego winy w tym, że nie startuje :-) Tylko te wredne przepisy :-)

Czebyl 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:27   

Szombierski i Holta swoimi ostatnimi występami, chyba już całkiem wyleczyli Mirasa z marzeń o pierwszym składzie Częstochowy. Było trzeba iść do I ligi, tam o punkty łatwiej i nie trzeba fortuny inwestować w sprzęt. Wiedział jaki skład szykuje się w Częstochowie, może wierzył, że ktoś z dwójki Ryszard Szklane Nadgarstki- Szombierski będzie zawodził.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:35   

Cytat:
Było trzeba iść do I ligi, tam o punkty łatwiej i nie trzeba fortuny inwestować w sprzęt.

Dokładnie, zwłaszcza, gdy ma się rodzinę na utrzymaniu i trzeba jeździć na okrągło (czyt. zarabiać na okrągło). Światem rządzi pieniądz. W pierwszej lidze mógłby sporo punktów przywozić.
A taki "ładny, amerykański, był" jak do E-ligi szedł :-)

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:40   

Cytat:
Mirek ma rakiety jak PUK
rada- jak masz pisać totalne głupoty to lepiej przestań. Ma przygotowane przez klub z Czewy u dobrego tunera....przemyśl to co napisałem przed następnym swoim postem....bo cos mi się wydaje że zaczynasz klepać dla samego klepania...wraca stary pyskaty wszystkowiedzący? :hahaha:

ja myśle, że jestesmy w stanie pokonać czewę i to tymi 10pktami. Szumina u nas raczej nie pojedzie, Emil jak widać, Grisza ( zalezy czy bedzie miał jakąs impreze dzien przed meczem, oby hehe ) zaskakuje jazda w kratkę a MJJ jak się uda. Zrobimy lekki beton i powinno być ok! Wg mnie dużo będzie zależeć od Holty...jesli mecz mu wyjdzie wynik może być na styku. Jesli z taką Czewą przegramy to....kazdy niech sobie sam doda co ma w głowie :)

vsv 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:49   

diabolo napisał/a:
Cytat:
Mirek ma rakiety jak PUK
rada- jak masz pisać totalne głupoty to lepiej przestań. Ma przygotowane przez klub z Czewy u dobrego tunera....przemyśl to co napisałem przed następnym swoim postem....bo cos mi się wydaje że zaczynasz klepać dla samego klepania...wraca stary pyskaty wszystkowiedzący? :hahaha:
A gdzie jest napisane że robi u tego samego tunera co Iwersen ? Miras zapałał miłościa do Czewy kosztem nawet swojej kariery, szkoda ale to jego wybór.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:54   

Kto obstawiał wygraną Gorzowa we Wrocku? Rączka w górę...
Kto obstawiał, że Rzeszów wygra ledwo ledwo i będzie uciekała spod topora Bydgoszczy? Rączka w górę...
Kto obstawiał, że Czewa nie da rady u siebie, bądź co bądź, średnio jadącym myszorom?

Lasu rąk raczej się nie uświadczy, więc kalkulacje można sobie wsadzić. Zwłaszcza, że wystarczy głupie potknięcie i hasta la vista, wszytko pójdzie w łeb.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 13:56   

żeby to wszystko bylo takie proste jak Wam sie wydaje koledzy...niestety ale sa rzeczy o ktorych nie macie pojecia ( ja takze ) ...łatwo oceniać, trudniej dowiedzieć sie jak jest/było naprawdę. Konczę temat mojego szwagra, nie jestem jego obroncą, nawet z nim o zuzlu staram sie nie rozmawiać...ale jak widzę wpisy stworzone na bazie czyjejś wyobraźni to nie wytrzymuje i musze sprostowac. Już przestaje, piszcie co chcecie i dorabiajcie sobie teorii....diabolo znika, pozdro

ps.
Cytat:
Kto obstawiał, że Rzeszów wygra ledwo ledwo i będzie uciekała spod topora Bydgoszczy? Rączka w górę...
Kto obstawiał, że Czewa nie da rady u siebie, bądź co bądź, średnio jadącym myszorom?

Lasu rąk raczej się nie uświadczy, więc kalkulacje można sobie wsadzić
:ok:

Czebyl 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 14:32   

Szabla napisał/a:

Lasu rąk raczej się nie uświadczy, więc kalkulacje można sobie wsadzić. Zwłaszcza, że wystarczy głupie potknięcie i hasta la vista, wszytko pójdzie w łeb.

1. Spodziewałem się, że Gorzów może wywieźć punkty z Wrocławia, nie sądziłem jednak, że zrobią to aż tak łatwo, Klindt to nie Woffinden.
2. Z Rzeszowem też było do przewidzenia, że wygrają niewielką ilością pkt (Kret i Lampart to kevlary, a Andersson jadący za Pedersena to słaba 2. linia), wynik zależał od postawy Walaska, Okoniewskiego i Pavlica. Nie spodziewałem się jednak, że Bydgoszcz będzie wygrywała dość wyraźnie przez pewną część meczu, myślałem, że wynik będzie oscylował w okolicach remisu, a mecz rozstrzygnie się w końcówce. Nie miałem też wątpliwości (i słusznie), że świetnie pojedzie Hancock, którego Marta Półtorak w brzydkim stylu wyrolowała przed sezonem.
3. Tego nie przeczuwali w kościach nawet najstarsi górale :D Mam wrażenie (nie pewność), że w Częstochowie złapali zadyszkę finansową, Emil do niedawna miał najlepszą domową średnią w lidze, nagle mu wszystkie najlepsze silniki wysiadły? W turnieju par w Toruniu rządził razem z Łagutami, a w niedzielę nie pojechał dobrze ani Łaguta ani Emil.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 14:49   

Czebyl napisał/a:
Sobotnie GP w Gorzowie odpowie na to pytanie, tam Emil na pewno pojedzie na maxa.

Fakt. Tylko czy będzie mu szło w Gorzowie ??
I czy forma z GP ma znaczenie obecnie w lidze poza kilkoma wyjątkami ??
Dla przypomnienia Emil w zeszłym roku był... 7.

W Częstochowie niektórzy uważają że przyjeżdżają do Gniezna jako drużyny bezpośrednio między sobą walczącą o... utrzymanie :mruga:

pyskaty2 

Wysłany: Wto Cze 11, 2013 16:47   

Może faktycznie wezmą Mirasa zamiast JJJ? Będzie się działo, z jego stylem jazdy szybko mogą być gwizdy jak na Kacpra ;)

Odpowiedz do tematu