Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Unia Tarnów - Start Gniezno, 30 czerwca godz. 18:30
Autor Wiadomość
CEBUL 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 08:53   Unia Tarnów - Start Gniezno, 30 czerwca godz. 18:30

Po dwutygodniowej przerwie wracamy na tory Ekstraligi. Aby cokolwiek jeszcze ugrać należałoby ten mecz wygrać i zgarnąć 3 punkty. Niestety, rzeczywistość podpowiada, że tych punktów będzie 0. Cieślak to znany kombinator i nie pozwoli sobie na stratę kolejnych punktów z beniaminkiem. Lindbaeck dno, Watt obniżka formy, Ułamek równy, niski poziom od początku sezonu, Pedersen jak zawieje tak pojedzie, Świderski bardzo przeciętny. Jedyne światełko w tunelu to Zagar i juniorzy, ale to za mało na Łagutę, Kołodzieja, Vaculika i Janowskiego. Typuję wynik 52:38 dla Unii.

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:27   

pytanie kto z zawodników wogóle pojedzie w tym meczu... bo jak wiadomo sytuacja jest patowa ze względu na olbrzymie zaległości i renegocjacje kontraktów...

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:35   

Obyśmy czasem w takim zestawieniu się nie zaprezentowali przed fanami Tarnowa:

1. Davey Watt
2. Damian Adamczak
3. Matej Zagar
4. Maciej Fajfer (trzeba licencję odnowić :-) )
5. Bjarne Pedersen
6. Wojciech Lisiecki
7. Oskar Fajfer

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 09:48   

Dziś środa więc poznamy awizowane i będziemy wiedzieć choć trochę jak potoczyły się rozmowy renegocjacyjne :-)

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 10:51   

Pyskaty napisał/a:
Obyśmy czasem w takim zestawieniu się nie zaprezentowali przed fanami Tarnowa:

1. Davey Watt
2. Damian Adamczak
3. Matej Zagar
4. Maciej Fajfer (trzeba licencję odnowić :-) )
5. Bjarne Pedersen
6. Wojciech Lisiecki
7. Oskar Fajfer

i wygrali mecz, ale by była jaja ;)

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:08   

Przegra, zapewniam że przegra...choćby z regulaminem. Do minimalnego KSM brakuje sporo.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:15   

Szabla napisał/a:
Przegra, zapewniam że przegra...choćby z regulaminem. Do minimalnego KSM brakuje sporo.

A to nie jest tak, że mecz wówczas się odbędzie, ale drużyna, która wystawiła skład z naruszeniem przepisu o zbyt niskim KSM zapłaci karę i dostanie ujemne punkty?
Wiesz, formalnie taki skład mógłby być zatem możliwy :-) ale co byłoby dalej, to insza inszość :-)

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:28   

Minus 1 punkt i parędziesiąt tysięcy kary, nie pamiętam dokładnie. Nie opłaca się w każdym razie.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:32   

Szabla napisał/a:
Minus 1 punkt i parędziesiąt tysięcy kary, nie pamiętam dokładnie. Nie opłaca się w każdym razie.

Przy naszej sytuacji w tabeli i przy naszych długach ta kara już by nawet nie była odczuwalna :-)

yahu 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:48   

50 tysięcy to mała kwota skoro sam Ułamek kasuje 40 :D Na pewno koszt wystawiania tego składu co obecny jest kilka razy wyższy od tej kwoty, ale nie zamierzam zgadywać bo nie znam szczegółów. Najbardziej ucierpiałby wizerunek klubu, a tego nie da się przeliczyć na pieniądze.
Wróćmy do tematu, czyli meczu. Na cud nie ma co liczyć, bo w związku z kłopotami jakie teraz ma Start, odjechanie tego spotkania będzie sukcesem. Poza tym Unia u siebie już w tym sezonie raczej nie przegra. Kto widział jakie baty tam dostał Falubaz, ten wie o czym piszę.

DarooM 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:49   

Póki co ciężko o tym meczu coś napisac,gdyż....niewiadomo czy do meczu dojdzie wogule.Oby doszło.W tej chwili ważą sie losy naszej ukochanej drużyny,czy dojedziemy sezon do końca,czy też nie.Oby finał był pozytywny.
Zagar z tego co się orientuje w składzie byc musi(ksm),no chyba,że kara finansowa i minusowy punkt :mruga:

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:53   

Myślcie co chcecie, ale mam taką cichą nadzieję, że po renegocjacjach kontraktów rozstaniemy się z Ułamkiem i nie będziemy musieli tego p***sia więcej oglądać w naszych barwach. Nikt mnie tak nie drażni i razi jak właśnie on.
Co do meczu to tak na serio, to nie ma o czym pisać.

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 11:53   

DarooM napisał/a:
Póki co ciężko o tym meczu coś napisac,gdyż....niewiadomo czy do meczu dojdzie wogule.Oby doszło.W tej chwili ważą sie losy naszej ukochanej drużyny,czy dojedziemy sezon do końca,czy też nie.Oby finał był pozytywny.
Zagar z tego co się orientuje w składzie byc musi(ksm),no chyba,że kara finansowa i minusowy punkt :mruga:

całkiem możliwe po tym co słychać w światku... a miało byc tak pięknie można rzec...

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 14:17   

Tak by to wyglądało:

Cytat:
Trener Andersson wybrał już skład awizowany Startu na mecz w Tarnowie:
1. Sebastian Ułamek
2. Piotr Świderski
3. Matej Żagar
4. David Watt
5. Bjarne Pedersen
6. Oskar Fajfer

Pedersen z uporem maniaka pod 5

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 14:36   

Podali skład bo jakiś podać muszą. Według mnie Tarnów wygra dośc wysoko z bonusem.

maaagic 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 14:40   

Będą problemy i to duże żeby dobić do 35. A i się nie zdziwię jak ktoś niefortunnie nie dotrze na mecz.

antyjagus 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 14:46   

Sugestia do wszystkich brylujących w temacie sytuacji w klubie, jasnowidzów, informatorów, etc.

Sracie we własne gniazdo to jedno.

Zupełnie inna kwestia to moralne podejście i wykazanie odrobiny szacunku dla ludzi, którzy włożyli serce i pracę, abyście mogli mieć coś z życia a czymś takim jest możliwość przeżycia samego awansu czy choćby takiego meczu jak ten z Toruniem.

Jeśli popełnili nieodwracalne błędy, nieopłacalne ryzyko czy nie mieli szczęścia, bo nie przypuszczali, że można za budżet 30% mniejszy zapewnić sobie utrzymanie wymieniając Antona na Taia a Ułamka na Zengote to jednak obrali pewną ścieżkę, która szliście nie tylko dlatego, że nie ma drugiego klubu żużlowego w mieście, ale utożsamialiście się z nimi, kiedy budowali coś co się sprawdzało.

99% z Was nie ma pojęcia jakie kulisy i obrót spraw spowodowały, że jesteśmy w tym punkcie. Do prasy i na miasto wypływają szczątkowe, albo ostateczne komunikaty, które nie odkryją nigdy tego, co dzieje się w środku.

Od siebie dodam, że mam dystans do tego co się tu pisze, ale są osoby w klubie, które nie tylko pracują społecznie, ale i musieli dla dobra klubu ulec pewnym układom i pracować nie tak, jak im nakazywał rozum i serce a ostatecznie czytając wypociny takie jakie się pojawiają m.in. tutaj czują się zdeptani, bo nie każdy potrafi z tego się śmiać, albo udawać, że tego się nie czytało.

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 15:01   

Szabla napisał/a:
Tak by to wyglądało:

Cytat:
Trener Andersson wybrał już skład awizowany Startu na mecz w Tarnowie:
1. Sebastian Ułamek
2. Piotr Świderski
3. Matej Żagar
4. David Watt
5. Bjarne Pedersen
6. Oskar Fajfer

Pedersen z uporem maniaka pod 5

jedyna pozycja na której jest w stanie zrobić > 5 pkt. sprawdzone od dwóch lat.

Do_żylny 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 15:10   

antyjagus napisał/a:
Sugestia do wszystkich brylujących w temacie sytuacji w klubie, jasnowidzów, informatorów, etc.

Sracie we własne gniazdo to jedno.

Zupełnie inna kwestia to moralne podejście i wykazanie odrobiny szacunku dla ludzi, którzy włożyli serce i pracę, abyście mogli mieć coś z życia a czymś takim jest możliwość przeżycia samego awansu czy choćby takiego meczu jak ten z Toruniem.

Jeśli popełnili nieodwracalne błędy, nieopłacalne ryzyko czy nie mieli szczęścia, bo nie przypuszczali, że można za budżet 30% mniejszy zapewnić sobie utrzymanie wymieniając Antona na Taia a Ułamka na Zengote to jednak obrali pewną ścieżkę, która szliście nie tylko dlatego, że nie ma drugiego klubu żużlowego w mieście, ale utożsamialiście się z nimi, kiedy budowali coś co się sprawdzało.

99% z Was nie ma pojęcia jakie kulisy i obrót spraw spowodowały, że jesteśmy w tym punkcie. Do prasy i na miasto wypływają szczątkowe, albo ostateczne komunikaty, które nie odkryją nigdy tego, co dzieje się w środku.

Od siebie dodam, że mam dystans do tego co się tu pisze, ale są osoby w klubie, które nie tylko pracują społecznie, ale i musieli dla dobra klubu ulec pewnym układom i pracować nie tak, jak im nakazywał rozum i serce a ostatecznie czytając wypociny takie jakie się pojawiają m.in. tutaj czują się zdeptani, bo nie każdy potrafi z tego się śmiać, albo udawać, że tego się nie czytało.

Skoro wiesz wszystko i jesteś obrotny to powiedz o co chodzi, przecież nikt Ci nie każe podawać informatora. Ja znam osobe która zainwestowała 100 tys. złotych w klub i powiedziała że drugi raz by tego nie zrobiła bo ma bardzo negatywne odczucia, pomijając wynik sportowy i wstyd na całą Polskę po meczu z falubazem...

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 15:45   

jedziemyyyyyy! Będziem walczyć a będzie co będzie :)

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 15:51   

Do_żylny napisał/a:

jedyna pozycja na której jest w stanie zrobić > 5 pkt. sprawdzone od dwóch lat.

raczej od naciąganego roku - w zeszłym sezonie wjechał pod 5/13 dopiero w połowie sezonu, w czerwcu. A w tym roku dopóki nie wrócił do składu w meczu z Toruniem też nie miał nic wspólnego z prowadzeniem juniora.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 22:14   

antyjagus napisał/a:

Społecznie (ZA DARMO) ulec układom ?? Nie wierzę co czytam.
Do_żylny napisał/a:
Ja znam osobe która zainwestowała 100 tys. złotych w klub i powiedziała że drugi raz by tego nie zrobiła bo ma bardzo negatywne odczucia, pomijając wynik sportowy i wstyd na całą Polskę po meczu z falubazem...

A tu wet za wet :ok:

Co do meczu: właściwie czar prysł... Teraz jedziemy nie wiadomo kim? Niby jadą ale co do ustaleń czytam że o Gnieźnie cicho, głucho wszędzie... Więc wróżka nawet chyba miałaby problem wynik meczu jak i składu wytypować. Choć są pewnie tacy co tutaj napiszą zaraz że jakim składem byśmy nie jechali będą...baty :mruga:
Mimo to wierzę że jeśli pojadą normalnym składem nie pojadą drugoligowo :no:

ponk 

Wysłany: Sro Cze 26, 2013 22:16   

antyjagus napisał/a:

99% z Was nie ma pojęcia jakie kulisy i obrót spraw spowodowały, że jesteśmy w tym punkcie.

ufo? płaczący obraz matki boskiej? zaczarowany ołówek? siedmiomilowe buty? :no:
przyczyny są dużo bardziej prozaiczne i są tylko dwie...otóż...
1. podpisane zostały zbyt wysokie kontrakty
2. zbyt optymistycznie oszacowano wpływy
nie ma innych "kulis" i "obrotów"... Ludzie pracujący w tym klubie od ładnych kilku lat- zachowali się jak nowicjusze i kilkoma podpisami zniszczyli to na co sami pracowali latami... wiele razy się z Tobą zgadzałem ale tym razem proszę Ciebie, żebyś nie roztaczał nad tą "piękną katastrofą" aury tajemniczości a z ludzi którzy doprowadzili swoimi decyzjami do takiego stanu rzeczy robił cierpiętników... owszem Arkowi i spółce za wszystkie lata spędzone w klubie i za ogrom pracy włożony w jego prowadzenie należy się od nasz wszystkich wielki szacunek- niestety za ostatnie kilka miesięcy powinni dostać czerwoną kartkę.
p.s. i nie pisz mi tu o "sraniu we własne gniazdo"- bo jedynymi "sr.ającymi" są ci którzy doprowadzili do tego w jaki sposób jest dzisiaj postrzegany Start w tym małym, hermetycznym środowisku... to nie z forum zawodnicy i działacze w innych ośrodkach dowiadują się o naszej sytuacji i naszym zadłużeniu.

antyjagus 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 07:09   

radkoski napisał/a:
antyjagus napisał/a:

Społecznie (ZA DARMO) ulec układom ?? Nie wierzę co czytam.

Czyli masz 2 drogi: stwierdzić, że się tu błaźnię takimi frazami, albo razem ze znakomita większością komentatorów stwierdzić, że jednak biznes w sporcie wyklucza tych idealnych, którzy nie potrafią naruszyć swojego kręgosłupa moralnego, pójść po prąd i działać na krawędzi

antyjagus 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 07:38   

ponk napisał/a:
antyjagus napisał/a:

99% z Was nie ma pojęcia jakie kulisy i obrót spraw spowodowały, że jesteśmy w tym punkcie.

ufo? płaczący obraz matki boskiej? zaczarowany ołówek? siedmiomilowe buty? :no:
przyczyny są dużo bardziej prozaiczne i są tylko dwie...otóż...
1. podpisane zostały zbyt wysokie kontrakty
2. zbyt optymistycznie oszacowano wpływy
nie ma innych "kulis" i "obrotów"...

Spłycasz temat niewiarygodnie i dziwię się, że tak potrafisz, właśnie TY.

Wysokości kontraktów Lindbaecka i w szczególności Ułamka ustalił rynek i nie mówię tu o ich prawdziwej wartości, ale całej gierce jaka toczyła się w żużlowym świadku.

Nie będę po raz kolejny pisał ogólnikami, że tego co zdecydowało jakie podpisano kontrakty nie przeczytamy nigdy, ale wiedza, którą nie mogę się dzielić (wiem, że takie pisanie irytuje, ale siedziałem cicho, dopóki kilku forumowiczów mnie zmusiło do napisania kilku słów w temacie) stawia Zarząd w cieplejszym świetle, niż to które bije wśród wielu z Was.

Podkreślę raz jeszcze Zarząd przegrał - przegrał w ruletce.

Kiedy zawodnik, który w klasyfikacji z ostatnich 5 turniejów sezonu w GP klasyfikowany jest na pierwszym mscu (być może na drugim, nie chce mi się liczyć teraz) - mowa o Lindbaecku, pomimo braku przełożenia wyników na ligę, daje podstawy, by twierdzić, że będzie liderem drużyny w sezonie kolejnym. Zaryzykowano, wynik znamy.

Na koniec - bo polemizować już nie mam zamiaru - pieniądze na miarę konkretnych zasileń budżetu klubów od podmiotów prywatnych są gwarantowane umowami w 2-3 klubach, reszta odbywa się na zasadach, które powodują, że wynik jednego meczu może zburzyć płynność finansową na długie miesiące.

Jak tego uniknąć - zakończyć zabawę na poziomie drugiej ligi, bo korelacje na linii: poziom sportowy - atrakcyjność produktu - wpływy od kibiców powodują, że w tej zabawie pozostają tylko fascynaci i jednocześnie ryzykanci.

Do_żylny 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 07:58   

Ja sie tylko zapytam czy na przestrzeni ostatnich kilku lat były jakieś trafione transfery w klubie?? Do ostatniegi meczu drżeliśmy w zeszłym sezonie czy uda sie awansować bo ruletka była niezła. Przepłacone transfery owszem, jak najbardziej to nasza domena. Wniosek jest jeden że mamy bardzo słabych analityków w klubie. Jeżeli pół Polski z nas sie śmiało że bierzemy Ułamka i Świdra bo sami dobrze wiedzieli czym to sie kończy, to o czym my tu mówimy...
Do tego opieranie budżetu na kibicach... gdzie wiadomo że jeden/dwa mecze w plecy i na stadionie pustki.

yahu 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 08:20   

Tylko ja nie rozumiem tego całego ryzyka. W jakim celu zostało podjęte? Żeby za wszelką cenę się utrzymać w elidze? Załóżmy że się utrzymamy i co wtedy zrobić z zaległościami względem zawodników? Zmuszać do podpisywania ugody i przedłużać na siłę kontrakty na kolejny sezon? Gniezno nie jest gotowe na eligę, bo jakoś po awansie z szumnych zapowiedzi sponsorskich zostało niewiele. Bez kasy nie ma wyniku, ale lepiej przegrać sportowo niż organizacyjnie, a tutaj zarząd niestety poległ z kretesem. Marzenia marzeniami, ale budżet nie jest z gumy i nie podwoi się na koniec sezonu. Płynność finansowa jest najważniejsza i lepiej rywalizować w II lidze, być wiarygodnym dla zawodników, kibiców i sponsorów, niż zgrywać panisko w ekstralidze. Całe zło zaczęło się w zeszłym sezonie, gdy zmontowano bardzo kosztowny skład bez 100% pokrycia finansowego. I z takim ciężarem pojawiliśmy się w ekstralidze licząc chyba na cud i pojawienie się bogatego wujka który za to wszystko zapłaci. Mam nadzieję że Start przetrwa.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 10:58   

Na www.sgif.pl drugi felieton SOK czyli Start Okiem Kibola - głos jednego z kibiców na temat obecnej sytuacji. Warto przeczytać!

antyjagus 

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 11:11   

Marcineek napisał/a:
Na www.sgif.pl drugi felieton SOK czyli Start Okiem Kibola - głos jednego z kibiców na temat obecnej sytuacji. Warto przeczytać!

Kolejny głos wzajemnej adoracji, niech siada w Zarządzie i zrobić coś lepszego.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Czw Cze 27, 2013 16:48   

antyjagus napisał/a:
Kolejny głos wzajemnej adoracji, niech siada w Zarządzie i zrobić coś lepszego.

I niech loże honorową później jeszcze Tobie załatwi...

Jak jesteś w zarządzie to odpowiadasz własną doopą za to co się dzieje w klubie. I przestańcie pisać te banialuki o tym że ktoś ma komuś coś załatwić, przynieść, kupić itp. Każdy z zarządu przy dobrym wyniku pierwszy dawałby pierś do orderu, a teraz gdy dostajemy lanie nagle się pochowali i gdyby do tego okazało się że rzeczywiście taka sytuacja w Starcie jest to co mamy tu pisać ?? Że jest ok chłopaki ??

Moje wszystkie wcześniejsze posty nigdy nie "męczyły" Rusieckiego bo go po prostu znam. Ale teraz to nie ma nic do rzeczy czy go lubię, znam itp. Teraz za ten marazm i nie wiem - piszecie za długi - po całości odpowiada razem ze sławnym "kółkiem wzajemnej adoracji".
Tak naprawdę do wejścia do Ekstra kibicowałem jemu, jak i całemu klubowi. Teraz jestem pewien że jeszcze jeden sezon pokory w I lidze wyszedłby chyba nam na dobrze... Początek sezonu co prawda zapowiadał że może być całkiem nieźle jeśli chodzi o wynik - i myślę że większość z Was nie przewidywała takich batów. Co prawda zostawienie na funkcji trenera L.K. oraz brak sponsora przez duże S wzbudził czujność ale wynikiem myślałem że się obronią. Niestety czas pokazał co innego.
Teraz nikt z krytykujących chyba tak naprawdę nic do zarządu nie ma...oprócz tego że nie trzeba było cały czas chować głowy w piasek tylko mówić jak jest i - działać jak trzeba.
Teraz trzeba będzie za to...odpowiedzieć (m.in.kibicom).

Odpowiedz do tematu