Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PGE Marma Rzeszów - Lechma Start Gniezno 21,07,2013
Autor Wiadomość
Hyziu 

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 16:12   

Nie dziwię się idzie się ostro wpienić, na twoim miejscu byłbym równie wkurzony, ale na całe szczęście coś mnie powstrzymało od kupna w tym roku karnetu, jak widać bardzo słuszna decyzja dla moich finansów.

pyskaty2 

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 16:41   

diabolo napisał/a:
pyskaty2-
Cytat:
Na czym się opierasz? Na statystykach SF, które są zawyżane? I uwzględniają kibiców na zaproszenia, karnety, zaproszenia dla gości itp Faktyczna frekwencja jest niższa niż rok temu, a przez to zapewne wpływy są na podobnym poziomie jak rok temu
to proszę podaj na czym Ty się opierasz twierdząc, że kibiców jest mniej. Proszę podaj źródło. Dziękuję.

ps. a chodziłeś na żużel gdzie kibiców było full a klub zaniżał zawsze o 1/2 tyś? Więc nie mów tak na Sf.

Pyskaty2- czasami czytasz co piszesz?
Cytat:
Żadnego bogatego przedsiębiorcy żużel nie interesuje.
-naprawdę tak uważasz? Zobacz kto jest w zarządach klubów w Elipie i kto wykłada kasę. Nie musi byc Toruń czy Czewa. Wystarczy, że napomnę Grudziądz, Leszno.

Informacja o tym, że kiedyś zaniżało się liczbę kibiców ma tyle wspólnego z prawdą, co ta z SF. Miarodajna jest informacja o sprzedanych biletach, kiedyś klub podawał zamiast liczby widzów na oko. I wtedy też było pisanie - "dzisiaj jakieś 8-9 tys", a na stronie Startu: "liczba sprzedanych biletów: 4297".

Tak było i tak jest do dziś.

I jaki niby bogacz jest w zarządzie GKM? Chyba nie masz na myśli prezesa.

Józef Dworakowski jest w żużlu od XX lat, Czewa hmmm mam mieszane uczucia, to spółka węglowa, a jak jest tam to mówił prezes Czewy po meczu ze Startem.

Toruń ok, to w zasadzie jedyny klub, który ma stosunkowo "nową" osobę właściciela.

Reszta działa od lat. Po tym sezonie ma się wycofać i Dworakowski i Półtorak. Więc niewielu zostanie z kasą. Już wcześniej wycofał się Komarnicki.

Zostanie Dowhan, Karkosik... może ta spółka w co wątpię. Nowych twarzy nie widać.

ponk 

Wysłany: Pon Lip 22, 2013 21:48   

pyskaty2 napisał/a:
Na statystykach SF, które są zawyżane? I uwzględniają kibiców na zaproszenia, karnety, zaproszenia dla gości itp Faktyczna frekwencja jest niższa niż rok temu,

jednak musiałem napisać :) wybacz "pykaty2" ale bzdury piszesz... "faktyczna frekwencja" jest wyższa niż rok, dwa i trzy lata temu i choćbyś zaprzeczył temu jeszcze 1000 razy- to faktów nie zmienisz... przecież mówimy tutaj o "frekwencji" czyli liczbie widzów a nie ilości sprzedanych biletów, a wiec trzeba liczyć karnety, zaproszenia itp, itd... zresztą kto kazał Rusieckiemu rozdawać na prawo i lewo zaproszenia i darmowe wejściówki?? każdy kto ma oczy widzi w jakim stopniu jest w tym roku zapełniony stadion na meczach... jak na moje średnio jest to właśnie 80% pojemności i pod tym względem nie ma porównania do lat poprzednich i to jest poza dyskusją... zresztą zapominasz o tym, że Gniezno liczy sobie 70 tyś mieszkańców- gdyby przełożyć tą liczbę na "faktyczną frekwencję" to jesteśmy najlepsi w lidze... gdyby nasz poziom chciały trzymać inne ośrodki to wiesz ilu kibiców musiałoby odwiedzać e-ligowe stadiony?
Bydgoszcz- 41 tyś
Wrocław- 72 tyś
Toruń- 23 tyś
Cz-wa- 27 tyś
na "Kolejorza" na którego "jeździ cała Wielkopolska" musiałoby średnio przychodzić 63 tyś ludzi- a Legia musiałaby grać na "Maracanie" przy 200 tyś widzów...
wiem, wiem- popadam w skrajności- ale "miej proporcjum mocium Panie"... po pierwsze wszyscy w klubie powinni kibiców "na rękach nosić" za to, że przy tych wynikach wciąż mamy tak wysoką frekwencję (zobacz co dzieje się w Bydzi) a po 2gie (co ważniejsze) co zmieniłaby frekwencja wyższa nawet o 3-4 tyś?? klub miałby o milion więcej z biletów- liczmy nawet 1,5 mln?? i co? zamiast 3,5 mln długu (chociaż ostatnio moje wróble ćwierkają o 4,5) byłoby 2-2,5?? niestety zarząd dał ciała i basta.

veegeeta 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 08:48   

radkoski napisał/a:
veegeeta napisał/a:
Bardziej debi***ch tekstów nie powstydziłby się tylko Nicky lub Guma w latach kiedy byli trolami numer jeden na tym forum . Idąc na mecz , na którym z góry wiadomo ,że będą cięte koszty należy niestety się spodziewać przegranej więc pisanie o jakiejś kasie puszczonej w błoto trąci sorry ale ******m z resztą nie pierwszy raz nie można tych twoich wypocin doczytać do końca bo po prostu się nie da

Proponuje jeszcze "wycieczkę" na jakiś Orkan, LKS lub inny "renomowany" klub w "renomowanych" Ekstraligach...
To jest dopiero sportowe podejście cięcia kosztów kosztem kibiców którzy i tak moim zdaniem w tym roku spisali się na medal. W przypadku cięcia kosztów wybiorę się gdzie indziej...
PS.
A propos Twoich wypocin dedykuję tekst Pedersena z dziś:
Muszę przyznać, że nie wydaje mi się, by wygrali najlepsi - powiedział po finale Drużynowego Pucharu Świata gwiazdor żużlowej kadry Danii Nicki Pedersen
To jak... no kto ??
:glupek2: Ta ikona najdobitniej opisuje Twoje teksty . Tego bełkotu powyżej nawet zrozumieć nie idzie . Miałeś podobno pożegnać się z forum ,więć weź to zrób , będzie tutaj troszkę klarowniej . Logiczne jest to, że skoro są długi i nie zapowiada się aby cokolwiek miało się poprawić to tnie sie koszty , nikt specjalnie dla radkowskiego i kilku jemu podobnych nie bedzie zadłużał klubu jeszcze bardziej szczególnie jeśli nie ma już szans na awans . Jeżeli to nie jest dla ciebie zrozumiałe to wybacz ale jeszcze raz obejrzyj sobie ikonkę zapodaną na samym początku mojego wpisu.

Dawcio 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:14   

Bartas0513 napisał/a:
Oszczędność pełną parą. Szkoda że tak późno choć odbieranie startów Matejowi nie jest dobrym pomysłem. Zostało 5 ekstraligowych meczy więc korzystajmy póki możemy. Zobaczymy co zrobi Oskar: jak odejdzie skończy jak Gomóły i Jabłońscy. Szkoda.

A jak skończyli Gomólscy i Jabłońscy? Jak na razie nie skończyli to po pierwsze. Po drugie mają lepiej niż w Gnieźnie (i to wszyscy-nawet Adi). Każdy się rozwija i to w lepszych klubach-w klubach, które są w tej chwili na pierwszych trzech miejscach w EE. Szkoda trochę Mirka, ale może jakieś wypożyczenie jeszcze? A jak nie to w następnym sezonie i tak znajdzie dobrego pracodawce. Więc jeżeli Oski odejdzie też może się jedynie rozwinąć, a nie cofnąć w rozwoju co czekałoby go w pierwszej lidze.

Mecz w Rzeszowie jak najbardziej na plus. Dobrze, że pojechali Gała i Adamczak, trzeba im dawać szansę żeby rozjeździli się przed następnym sezonem. Gdyby puścić Zagara z taktyka zdobylibyśmy pewnie ponad 40 punktów. Szkoda, że w każdym meczu brakowało nam tych 5-6 punktów bo teraz byśmy cieszyli się z połowy tabeli, a tak jedziemy już o nic.

No to teraz wszyscy na derby! Pokażmy, że jesteśmy ze Startem do końca :start_2:

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:23   

Tarnów póki co daleko od pierwszej trójki, a i nawet czwóreczka może się nie udać.
Co do rozwoju - nie powiesz chyba, przynajmniej na poważnie i trzeźwo, że Adrian się rozwija jako zawodnik. Gdzie by nie jeździł, to niestety zakładając że miał talent, to już go na dobre rozmienił wielokrotnie.

Dawcio 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:27   

Szabla napisał/a:
Tarnów póki co daleko od pierwszej trójki, a i nawet czwóreczka może się nie udać.
Co do rozwoju - nie powiesz chyba, przynajmniej na poważnie i trzeźwo, że Adrian się rozwija jako zawodnik. Gdzie by nie jeździł, to niestety zakładając że miał talent, to już go na dobre rozmienił wielokrotnie.

Mała pomyłka z tym Tarnowem ;) No Adi akurat skończył się po kilku wypadkach i nie wiem czy uda mu się kiedyś wrócić na jakiś poziom. Nie zmienia to jednak faktu, że w tej chwili w Falubazie ma dużo lepiej niż w Gnieźnie pod względem organizacyjnym, sportowym jak i finansowym.

pyskaty2 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:30   

Dawcio napisał/a:

A jak skończyli Gomólscy i Jabłońscy? Jak na razie nie skończyli to po pierwsze. Po drugie mają lepiej niż w Gnieźnie (i to wszyscy-nawet Adi). Każdy się rozwija i to w lepszych klubach-w klubach, które są w tej chwili na pierwszych trzech miejscach w EE. Szkoda trochę Mirka, ale może jakieś wypożyczenie jeszcze? A jak nie to w następnym sezonie i tak znajdzie dobrego pracodawce. Więc jeżeli Oski odejdzie też może się jedynie rozwinąć, a nie cofnąć w rozwoju co czekałoby go w pierwszej lidze.

Co to znaczy, że mają lepiej niż w Gnieźnie? Chyba tylko z presją kibiców, z niczym więcej.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 11:33   

Ale praleczki - nie twierdzę, że bebechy - to pamiętają czasy starego dobrego Ostrowa 2009. W ekstra nie ma opcji, żeby to pojechało, bo skąd by wziął kasę na klasowe silniki? Bo że są stare nie twierdzę, tego na rzut oka się nie wychwyci.
Ze startu coś tam nawet szło i pierwszy łuk, ale potem to już poziom świeżo upieczonej adeptki sportu żużlowego.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 12:19   

chyba wywołałem wilka z lasu :PPP

http://www.sportowefakty....-mi-nie-brakuje

Dawcio 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 13:11   

pyskaty2 napisał/a:
Dawcio napisał/a:

Co to znaczy, że mają lepiej niż w Gnieźnie? Chyba tylko z presją kibiców, z niczym więcej.

Z kibicami na pewno mają lepiej bo tam ich wspierają nie tak jak u nas, że na wychowanków się gwiżdże za każdy gorszy bieg.
Mają lepiej też w sferze finansów, organizacji klubu jak i w swoim rozwoju jako zawodników. No, ale Ty jesteś tak zapatrzony w ten nasz zarząd, że tego nie zauważasz.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 13:47   

veegeeta napisał/a:
Ta ikona najdobitniej opisuje Twoje teksty . Tego bełkotu powyżej nawet zrozumieć nie idzie . Miałeś podobno pożegnać się z forum ,więć weź to zrób , będzie tutaj troszkę klarowniej . Logiczne jest to, że skoro są długi i nie zapowiada się aby cokolwiek miało się poprawić to tnie sie koszty , nikt specjalnie dla radkowskiego i kilku jemu podobnych nie bedzie zadłużał klubu jeszcze bardziej szczególnie jeśli nie ma już szans na awans . Jeżeli to nie jest dla ciebie zrozumiałe to wybacz ale jeszcze raz obejrzyj sobie ikonkę zapodaną na samym początku mojego wpisu.

Trener gości powiedział też dlaczego w kolejnych meczach, w składzie gnieźnian próżno szukać nazwisk Sebastiana Ułamka czy Antonio Lindbaecka, którzy mogliby zapewnić chociażby nawiązywanie walki z rywalami.

- Mogę podać przykład Davey Watta, który miał zastąpić Lindbaecka, ale obecnie wcale nie jest od niego lepszy. Tu jednak nie do końca chodzi o aspekt sportowy, bo przykro mi to mówić, ale borykamy się z problemami finansowymi i musimy jeździć takimi zestawieniami, na jakie nas po prostu stać - ocenił coraz trudniejszą sytuację swojego polskiego klubu Stefan Andersson.
http://www.espeedway.pl/info,info,1.html

Fajnie co ??
Przecież tego bełkotu się nie da czytać...pod warunkiem że to nie ja zadłużyłem klub i odpowiadam za jego płynność finansową.
Także veegeeta luz :ups:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 16:17   

Dawcio napisał/a:
Z kibicami na pewno mają lepiej bo tam ich wspierają nie tak jak u nas, że na wychowanków się gwiżdże za każdy gorszy bieg.

No taki Kurmański to miał z tymi wspaniałymi kibicami dobrze... wspierali go aż do końca...... A jak tak czytam ze WSZĘDZIE poza Gnieznem (gdzie jak wiadomo większość na stadionie to hołota co tylko czeka aż najlepiej wychowanek pojedzie słabiej żeby móc go zbluzgać) jest tak wspaniale z tymi kibicami co to nie wywierają presji, nie gwiżdżą i nie wyzywają to aż zbiera mi się na pawia..

Do_żylny 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 17:19   

radkoski napisał/a:
veegeeta napisał/a:
Ta ikona najdobitniej opisuje Twoje teksty . Tego bełkotu powyżej nawet zrozumieć nie idzie . Miałeś podobno pożegnać się z forum ,więć weź to zrób , będzie tutaj troszkę klarowniej . Logiczne jest to, że skoro są długi i nie zapowiada się aby cokolwiek miało się poprawić to tnie sie koszty , nikt specjalnie dla radkowskiego i kilku jemu podobnych nie bedzie zadłużał klubu jeszcze bardziej szczególnie jeśli nie ma już szans na awans . Jeżeli to nie jest dla ciebie zrozumiałe to wybacz ale jeszcze raz obejrzyj sobie ikonkę zapodaną na samym początku mojego wpisu.

Trener gości powiedział też dlaczego w kolejnych meczach, w składzie gnieźnian próżno szukać nazwisk Sebastiana Ułamka czy Antonio Lindbaecka, którzy mogliby zapewnić chociażby nawiązywanie walki z rywalami.

- Mogę podać przykład Davey Watta, który miał zastąpić Lindbaecka, ale obecnie wcale nie jest od niego lepszy. Tu jednak nie do końca chodzi o aspekt sportowy, bo przykro mi to mówić, ale borykamy się z problemami finansowymi i musimy jeździć takimi zestawieniami, na jakie nas po prostu stać - ocenił coraz trudniejszą sytuację swojego polskiego klubu Stefan Andersson.
http://www.espeedway.pl/info,info,1.html

Fajnie co ??
Przecież tego bełkotu się nie da czytać...pod warunkiem że to nie ja zadłużyłem klub i odpowiadam za jego płynność finansową.
Także veegeeta luz :ups:

Doceńcie lepiej zarząd że otwarcie mówi - mamy długi i mega problem, zrobiliśmy wtope z transferami ale robimy wszystko aby uratować żużel w tym mieście. Inne kluby nawet nie wspominają o swoich problemach a mają również takie jak nie większe. Bydgoszcz zasłania sie że wszystko jest ok a za rok upadek. To samo Wrocław czy Gorzów.

r1 
69

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 20:27   

Dawcio napisał/a:
Cytat:
A jak skończyli Gomólscy i Jabłońscy?

Znalazł się odwieczny obrońca Gomólskich bo o Jabłońskich to nie wiedziałem! Postaram się Ci napisać:

Kacper Gomólski na tą chwilę nie wyciąga wniosków z tego że ma u swojego boku Marka Cieślak. Jak skończy wiek juniora zaczną się dla Niego problemy. A wtedy nie będzie już KSM 2.5 i to może być dramat.

Adrian Gomólski rozmienił już się na drobne. Znam Adrian osobiście i muszę powiedzieć że bardzo się zmienił od czasów kiedy był juniorem. Co sezon to już coraz gorzej. Ratuje Go tylko KSM. Na obronę mogę napisać tylko że gdyby nie te kilka dzwonów to myślę że jego kariera potoczyła by się zupełnie inaczej.

Krzysztof Jabłoński moim zdaniem kieruje swoją karierą najlepiej z wymienionej przez Ciebie czwórki. Co nie zmienia faktu że jest to typowy "pierwszo ligowiec" i tyle.

Mirek Jabłoński pokazał w tym sezonie jaka jest jego siła. Jest słaby i tyle nadaje się max na pierwszą ligę i nie powinien się oszukiwać. Szumian bez formy jest lepszy od niego.

Dawcio a o tych kibicach to Ty tak na poważnie?

Marcineek napisał/a:
Cytat:
No taki Kurmański to miał z tymi wspaniałymi kibicami dobrze... wspierali go aż do końca...... A jak tak czytam ze WSZĘDZIE poza Gnieznem (gdzie jak wiadomo większość na stadionie to hołota co tylko czeka aż najlepiej wychowanek pojedzie słabiej żeby móc go zbluzgać) jest tak wspaniale z tymi kibicami co to nie wywierają presji, nie gwiżdżą i nie wyzywają to aż zbiera mi się na pawia..

:ok:

pyskaty2 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 21:02   

Dawcio napisał/a:

Mają lepiej też w sferze finansów, organizacji klubu jak i w swoim rozwoju jako zawodników. No, ale Ty jesteś tak zapatrzony w ten nasz zarząd, że tego nie zauważasz.

Z tą sferą finansów bym nie przesadzal, bo wszędzie jest lipa. A jak się jedzie 2 mecze w sezonie i robi w sumie 8 pkt czy jakoś tak, to chyba w ogóle nie ma się $$

Tyczy się to i Mirasa i Adika.

Krzychu najlepiej prowadzi swoją karierę, ale na elytę jest za słaby. niestetu

veegeeta 

Wysłany: Wto Lip 23, 2013 21:06   

Do_żylny napisał/a:
Inne kluby nawet nie wspominają o swoich problemach a mają również takie jak nie większe. Bydgoszcz zasłania sie że wszystko jest ok a za rok upadek. To samo Wrocław czy Gorzów.
Porównywanie sytuacji w innych klubach do naszej jest nie na miejscu. To że Gorzów,Bydgoszcz czy Wrocław mają tak samo (niektórzy nawet jeszcze gorzej) nie może być argumentem obronnym Startu. NIestety na naszą sytuację złożyło się wiele różnych spraw, słusznie Rusiecki napisał, że na zbyt wielu płaszczyznach los poukładał za nas klocki. Nie na wszystko zarząd miał wpływ. Weźmy pierwszy z brzegu wypadek losowy zwany Lindbekiem . Gdyby koleś nie zachorował na to samo co były prezydent Polski i robił w każdym meczu 9-11 punktów co było w jego zasiegu bez problemu (każdy na to liczył mając na uwadzę zeszłoroczną jego formę z GP) to na 100 % bylibyśmy teraz w zupełnie innych nastrojach z resztą my jak my ale "sponsorzy" też a co za tym idzie chyba każdy się domyśla a jeśli nie to podpowiem że nikt nie lubi utożsamiać się z porażką. Kontuzje zawodników w innych klubach też pomagały wszystkim tylko nie nam. Do zarządu można mieć żal o Kędziorę bo ten zdecydowanie za długo był tutaj trenerem , można mieć żal że nie wszystko z organizacją imprez wypaliło ale nie można mieć żalu o to że próbowali dla nas zrobić żużel którego nawet dziś nie musimy się wstydzić , przynajmniej moim zdaniem ... Starali się wszyscy niestety zbyt wiele czynników wpłynęło na obecną sytuację , miejmy jednak nadzieję że damy radę i za rok w 1 lidze niejednej ekipie napsujemy krwi :)

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Lip 24, 2013 09:02   

r1 napisał/a:

Mirek Jabłoński pokazał w tym sezonie jaka jest jego siła. Jest słaby i tyle nadaje się max na pierwszą ligę i nie powinien się oszukiwać. Szumian bez formy jest lepszy od niego.

Zagalopowałeś się i to znacznie, dwa razy dostał szanse i to dlatego, że Emil nie jechał i nie było opcji na ZZ za niego. Pomimo, że w Czewie z Lesznem zdobył 8 pkt Dzikowski nigdy nie zdecydował się ruszyć Szuminy, bo przy okazji musiałby ruszyć juniorów. Tylko i wyłącznie KSM powoduje, że Szumina się trzyma w składzie, bo by już wielokrotnie Mirek za niego jechał.

r1 
69

Wysłany: Sro Lip 24, 2013 21:10   

Szabla napisał/a:

Cytat:
Zagalopowałeś się i to znacznie, dwa razy dostał szanse i to dlatego, że Emil nie jechał i nie było opcji na ZZ za niego. Pomimo, że w Czewie z Lesznem zdobył 8 pkt Dzikowski nigdy nie zdecydował się ruszyć Szuminy, bo przy okazji musiałby ruszyć juniorów. Tylko i wyłącznie KSM powoduje, że Szumina się trzyma w składzie, bo by już wielokrotnie Mirek za niego jechał

No nie do końca bo jak sam napisałeś była opcja zmian w składzie gdzie można było postawić na Mirka. Ale jednak Szumina Moim zdaniem robi lepsze wrażenia. I proszę nie zrozumieć Mnie nie źle Ja nie twierdzę że Miras jest cienias. On nie nadaje się po prostu do EE, to dobry pierwszoligowiec i tyle.

Hyziu 

Wysłany: Pią Lip 26, 2013 13:30   

Za Klubowym FB
"Seba" ma również dołączyć do składu Startu na derbowy pojedynek z Unią Leszno. Kogo z awizowanego składu zastąpi Waszym zdaniem?

Wygląda więc na to że "Ułomka" zobaczymy w niedzielę na W25.

witkacy 

Wysłany: Pią Lip 26, 2013 20:46   

Zszedł z ceny czy też u siebie będziemy jeżdzić w najmocniejszym ustawieniu? Sądzę, że zastąpi Watta. który ostatnio jeżdzi beznadziejnie.

raiden 

Wysłany: Sob Lip 27, 2013 05:23   

Przypuszczam, że Watt również pojedzie w niedzielę. Niestety. Mam tylko nadzieję, że zrobi coś ze sprzętem i nie będziemy oglądać kolejnej mizerii w jego wykonaniu.

Nicky 

Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:42   

Jeśli Watt ogarnął się ze sprzętem to zrobi więcej punktów niż młody Adamczak, którego znając życie trema by zjadła. Ojj będzie się jutro działo na torze i trybunach ;]

Odpowiedz do tematu