Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejm rozwiązany !
Autor Wiadomość
Patryk 
Administrator

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 21:45   Sejm rozwiązany !

7 wrzesnia 2007 o godz 21:43 sejm skrócił kadencję.

za - 377 posłów
przeciw - 54 posłów

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 21:50   

w końcu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mam wrażenie ze wygraliśmy wojnę :)

Patryk 
Administrator

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 21:51   

ja napisze - nareszcie !!

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 22:02   

Fajnie, fajnie, tylko teraz pozostaje zadać sobie pytanie co dalej?

CZęsto zdarzało sisłyszeć wypowiedzi, że jakaś tam kampania wyborcza byla brutalna, sięgano do brudnych metod... Wydaje mi się, że to co do tej pory nazywaliśmy brutalnym, przy zbliżającej się kampani będzie zabawą przedszkolaków.
A wynik, co bardzo prawdopodobne zbliżony do obecnego... ups, przepraszam byłego:)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 01:21   

Andrzej napisał/a:
Wydaje mi się, że to co do tej pory nazywaliśmy brutalnym, przy zbliżającej się kampani będzie zabawą przedszkolaków.

Głęboko odetchnąłem, że choć jeden etap już za nami! Teraz podobnie jak Andrzej obawiam się o przebieg kampanii wyborczej.
Przypomina się ta sprzed dwóch lat - i dziadkowie z Wehrmachtu oraz ciemny naród to kupi.
Z całą pewnością trzeba iść do wyborów, - to sprawa podstawowa!
A na kogo głosować?
Na przyszłe oblicze naszego kraju. Na konkretną twarz z którą ludziom w Europie będzie kojarzyć się nasza ojczyzna.

Przyznam szczerze, że nie życzę sobie aby obliczem z którym kojarzyć się będzie Polska była twarz Jarosława Kaczyńskiego!
Ani też twarz jego bliźniaczego brata Lecha!

Tym którzy się wahają w wyborach. Własnych wyborach. Przypomnę tytuł książki Profesora Bartoszewskiego, - "Warto być przyzwoitym"!

Bo warto! Zdecydowanie warto. I tylko twarze przyzwoitych ludzi mogą się z Polską kojarzyć.

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 02:48   

NIC to nie da... niestety...

mirekmaj 
drogowiec

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 08:08   

I na kogo moi drodzy mamy zagłosować ? ...kolejność przypadkowa
1) Na LiD - czyli tych którzy byli i nic nie zrobili
2) Na PiS - "moherowe berety" i pan (celowo z "małej") Tadeusz
3) Na PO - liberałów ...zwolenników i przyjaciół najbogatszych
4) LiS - seks i mundurki (bez dotacji) ...bez komentarza
Ja nie widze NIKOGO na kogo mogę zagłosować ... żadne wybory NIC nie zmienią - szkoda tylko że stracimy czas w organizacji EURO 2012 ale przynajmniej będzie na co "zwalić" winę przy odbiorze praw do organizacji. PO będzie obwiniało PiS a PiS odwrotnie.

pozdrawiam i życzę normalności

lodolamacz 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:11   

mirekmaj napisał/a:

Zlituj się !! !
mirekmaj napisał/a:
pozdrawiam i życzę normalności

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:24   

mirekmaj napisał/a:
I na kogo moi drodzy mamy zagłosować ?

Drogi Mirkumaju.
Bdyby Jarosław Kaczyński przeczytał Twój post, bardzo by się ucieszył!
Szczególnie to by go ucieszyło;
mirekmaj napisał/a:

To jego najgroźniejsi przeciwnicy. Jedyna partia, która jest w stanie zagrodzić Kaczyńskim drogę do ponownego przejęcia władzy.

To właśnie Jarosław wymyślił (a może jego specjaliści od propagandy?), aby nazwać PO partią najbogatszych, partią zwolenników układu, łżeelitą i wreszcie liberałami - czyli nieczułymi na losy ludzi biznesmenami.

Jarosław cieszył by się, że ciemny naród to kupił! Dokładnie tak samo by się cieszył, - jak dwa lata temu poseł Kurski, który mówił o tym wprost - bez żenady i wstydu.

Wczoraj z trybuny sejmowej Bronisław Komorowski nazwał te zabiegi PiS - gebelsowską propagandą. Ciekaw jestem, czy ktokolwiek z PiS obrazi się za te słowa?
Oficjalnie przynajmniej należało by się obrazić. Ale za co, skoro ta propaganda odniosła sukces?

Dlaczego odniosła sukces?
Ano dlatego;
mirekmaj napisał/a:
Ja nie widze NIKOGO na kogo mogę zagłosować ...

Jak Kaczyńscy coś takiego czytają - zacierają ręce.
mirekmaj napisał/a:
żadne wybory NIC nie zmienią

To też podoba im się bardzo!

mirekmaj 
drogowiec

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 10:46   

Jakoś nie trafiają do mnie Wasze powyższe wypowiedzi. Wywnioskowałem z nich, że kibicujecie PO. Ja już dziś podjąłem decyzję w pełni świadomą, że na wybory NIE pójdę. I nie zrobie tego po to aby uszczęśliwić Kaczyńskich, zrobię to bo NIE mam na kogo zagłosować. Każdy z tych 360 posłów obecnych w tym umarłym sejmie jest dla mnie skończony. Każdy z nich to dbający o swój własny tyłek karierowicz, czy to z PiS czy z PO ...nienawidze tych ludzi za to że my młodzi musimy wyjeżdżać aby normalnie żyć.

dla mnie ten temat jest skończony ... a naiwni niech wierzą dalej

FaFik 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 11:24   

mirekmaj napisał/a:
Każdy z tych 360 posłów obecnych w tym umarłym sejmie jest dla mnie skończony.

Sejm ma trochę więcej posłów. Ja będę głosował na PO.

Pozdro.

jarek19790 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 13:30   

Zgadzam się z Mirekmajem w tym względzie, że nie ma na kogo głosować. Ani PiS, ani PO, ani LiD, ani tym bardziej LiS nie dają nawet cienia gwarancji, że po wyborach będzie normalnie. Z pewnością nie oddam na nich swojego głosu. Co mi pozostaje? No cóż: oddanie głosu nieważnego lub zagłosowanie na partię spoza odwołanego parlamentu. Wybór raczej słaby, ale to wina tych wszystkich ugrupowań, nie moja.

dzieciol 
Il allenatore

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 14:26   

Pytanie: czy wy wogole wiecie co oznacza slowo liberal?! bo cos mi sie wydaje ze klepiecie bzdury, po calej pisowskiej propagandzie, tak naprawde nie wiedzac co piszecie...

jestem liberalem.

lodolamacz 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 14:50   

dzieciol napisał/a:
Pytanie: czy wy wogole wiecie co oznacza slowo liberal?! ...

...jestem liberalem.
No właśnie !
Proponowałbym wszystkim znakomitą książkę autorstwa twórcy COP-u w II RP Eugeniusza Kwiatkowskiego pt "Dysproporcje " to może wiele by zrozumieli co znaczy: liberalna gospodarka i jakie znaczenie dla gospodarki ma pozycja najbogatszych.
Dla zobrazowania dwa tylko przykładsy;
1 COP w II RP nigdy by nie powstał gdyby nie pieniądze i wpływy Księcia Sanguszki.- to przykład Polski
2. Dolina krzemowa i jej znaczenie nigdy by nie miało miejsca gdyby Bill Gates musiał dzisiaj swoje pomysły nadal tworzyć w garażu.

wuja 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 15:25   

mirekmaj napisał/a:
I na kogo moi drodzy mamy zagłosować ? ...kolejność przypadkowa

Pamiętaj, że przy uczciwym bogatym biedny się też pożywi.
Moze nie od razu kawiorem, ale kaszankę na pewno dostanie.

Zaś przy siermiężnym poszukiwaczu haków i źdźbła w cudzym oku (o belce we własnym nie wspominając), możesz tylko popaść w depresję.

Na pewno zagłosuję na PO w myśl zasady ZARABIAJ I DAJ INNYM ZAROBIĆ.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 15:56   

mirekmaj napisał/a:
NIE mam na kogo zagłosować.
jarek19790 napisał/a:
Zgadzam się z Mirekmajem w tym względzie, że nie ma na kogo głosować.

Miałem podobny kłopot w wyborach prezydenckich, gdy przyszło wybierać pomiędzy Lechem Wałęsą i Aleksandrem Kwaśniewskim.
Nie odpowiadał mi ani awanturniczy Wałęsa, który w tamtym czasie bardzo przypominał obecne awanturnictwo PiS-u, ani agitator komuszy Aleksander Kwaśniewski.

Ale na wybory poszedłem i oddałem ważny głos!
Bo tak naprawdę w tamtych wyborach startowało 4 kandydatów;
Wałęsa, Kwaśniewski, Niewałęsa i Niekwaśniewski.
Pomyślałem, że przede wszystkim należy zatrzymać aroganckiego Wałęsę, więc oddałem głos na Niewałęsę.
Jakim tam później był prezydentem Niewałęsa? To już druga sprawa. W każdym razie nie przyniósł mi tyle wstydu jak Wałęsa w ciągu swych 5 lat urzędowania.

Podobnie sprawa wygląda dzisiaj! Gdyby ponownie wygrał PiS, to jego arogancja sięgnęła by zenitu! Wszelkie działania, łącznie ze zmianą konstytucji i ordynacji wyborczej stały by się możliwe. PiS zawłaszczył by już bez przeszkód Trybunał Konstytucyjny a sądy zostały by przemeblowane na potrzeby PiS.
Pójdę więc na wybory i będę głosował na PO. Jeżeli ktoś jednak uwierzył pisowskiej propagandzie, że liberałowie to diabelskie nasienie, Żydzi i siedlisko światowej masonerii, to niech choć pójdzie do wyborów i zagłosuje na NiePiS.

Przekonywać do PO nie chcę! Każdy człowiek jest inny, więc jak kilku patrzy i słucha tego samego, to każdy widzi inaczej i słyszy co innego.
Dziwi mnie zakłamanie PiS, który potrafi jednocześnie wychwalać swych liberalnych ministrów pod niebiosa (Gilowska i Religa)
i odsądzać od wszelkiej przyzwoitości konserwatywno-liberalną partię jaką jest PO.
Dziwi mnie, że nie zauważa się iż PiS nie ma kim rządzić! Wszyscy kompetentni specjaliści jak zresztą cała inteligencja jest w opozycji.
Mimo to właśnie PiS twierdzi, że to właśnie oni najlepiej pokierują nawą państwową.
A kim będzie kierował? Zaimportuje menagerów z zagranicy?

Nigdy też nie twierdziłem, że PO zapewni nam dorobyt i wieczną krainę szczęśliwości.
Ale też mam szczerze dosyć niekończacych się awantur i wiecznej kampanii wyborczej!

Zresztą wystarczy posłużyć się prostym chłopskim rozumem.
Jeżeli Naród chciał by rządziła koalicja POPiS, a PiS wolał sam i pokazał co potrafi - to trzeba sprawdzić co potrafi PO.

Byle dalej od Kaczyńskich i ich marzeń o władzy absolutnej.
Dawno już zauważono, że władza absolutna deprawuje absolutnie.
Polacy zaś, już dawno powinni zauważyć, że skupienie władzy prezydenta i przemiera w jednym ręku jest niebezpieczne dla demokracji.
Jarosław Kaczyński zresztą zarzekał się, że premierem nie zostanie (w wypadku gdy Lech zostanie prezydentem)
Słowa oczywiście dotrzymał!! Zasady jak twierdzi - zobowiązują!! Tylko kogo?

PS: cieszy mnie, że Lech Wałęsa stonował się i obecnie jest już innym człowiekiem niż ten Wałęsa z okresu swej prezydentury.
Wiek mu wyraźnie służy - to dobrze, bo ostatecznie to symbol wyzwolenia spod panowania jedynie słusznej władzy - komunizmu.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 17:57   

Tomasz Holka napisał/a:
oddałem głos na Niewałęsę.
Jakim tam później był prezydentem Niewałęsa? To już druga sprawa.

Jak slyszę, czytam i widzę taką hipokryzję to myślę o emigracji. Przy czym na owej emigracji będę się podawał za Żyda, Irlandczyka, Niemca lub Pakistańczyka.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 18:29   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Jak slyszę, czytam i widzę taką hipokryzję to myślę o emigracji.

Dziwne! Diabeł wierzy ślepo Kaczyńskim i ich gebelsowskiej propagandzie a hipokryzji dopatruje się w zablokowaniu Wałęsy i to w czasie, gdy trzeba było to zrobić.
Kaczyńscy zwalczali Wałęsę dużo wcześniej i do chwili obecnej nie ustają w tych wysiłkach, choć bez Wałęsy byli by jeszcze mniejsi niż w są w naturze.
Ale oczywiście oni żadnymi hipokrytami nie są!! To oczywiste - jak lubi mawiać Jarosław.

Na emigrację ciągle masz szansę! Ja już niestety nie. Zmusza mnie to do racjonalnych działań, - zwłaszcza w sferze wyborów!
Blokowanie zapędów nowych Piłsudzkich i innych oszołomów - zbawców narodu, do tych działań należy.

Sir Troll 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 21:29   

Zagubionym bidulkom, którzy nie wiedzą na kogo głosować podpowiadam, że zarejestrowanie w Polsce partii politycznej albo komitetu wyborczego wprawdzie wymaga odrobiny zachodu, ale nie jest to rzecz niewykonalna. Więc zamiast biadolić może lepiej wziąć się już teraz do pracy?
A ponieważ już po raz któryś roztrząsany jest temat "liberalizmu" i "antyliberalizmu", to postaram się w miarę krótko to może nie tyle wyjaśnić, co usystematyzować.
Trzeba by zacząć od tego, że pojęcie "liberalizm" bywa różnie rozumiane w różnych częściach świata. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że liberalizm w krajach anglosaskich oznacza to, co w Polsce bywa nazywane konserwatywnym liberalizmem. Czyli programem ograniczania roli państwa w życiu publicznym (z jednoczesnym zachowaniem silnej pozycji w takich sprawach jak bezpieczeństwo, czy wymiar sprawiedliwości), obniżania podatków, ograniczania państwowej redystrybucji dochodu narodowego, promowania prywatnej inicjatywy. Z drugiej strony jest liberalizm "zachodnioeuropejski", który charakteryzuje się głownie obecnie skupia się głównie na promowaniu "praw" homoseksualistów! i "Róbta co chceta".
W Polsce jak to zwykle bywa oba pojęcia są regularnie mylone. Młodszym forumowiczom przypomnę, że zamierzchłych czasach początku lat 90' rządziła w Polsce partyjka która się zwała Kongres Liberalno - Demokratyczny (jednym z jej liderów był p. D. Tusk). Tym, którzy nie pamiętają jak wyglądał tamten "liberalizm", to przypomnę, że głównie polegał na opodatkowywaniu wszystkiego co stoi lub się rusza z jednoczesnym udzielaniem zwolnień podatkowych "odpowiednim" przedsiębiorstwom , wprowadzaniu ceł na różne towary wraz z udzielaniem krewnym i znajomym królika zezwoleń na kontyngenty bezcłowe, wprowadzając koncesje i zezwolenia prawie na wszystko oprócz pietruszki, lub jeszcze np. prywatyzowaniu przedsiębiorstw w ten sposób, że po ocenieniu różnych ofert, wybierano przykładowo ofertę 3 lub 5 razy tańszą od najdroższej uzasadniając to w ten sposób, że "inwestor" obiecał(!) zainwestować coś w przyszłości lub przez jakiś czas nie zwalniać pracowników. Co to ma wspólnego z liberalizmem, to prawdziwym liberałom tłumaczyć nie muszę. Tak więc mocno wydaje mi się, że kiedy Jarosław Kaczyński mówi o "liberałach" to ma na myśli ten "polski model liberalizmu".
Prawdą jest, że obu panom Kaczyńskim nie jest blisko do zwolenników wolnego rynku. Jednak sam będąc liberałem (tym konserwatywnym) wiem, że nie da się zbudować wolnego rynku na takich układach jakie jeszcze do niedawna dominowały w naszym życiu gospodarczo-polityczno-społecznym. Najlepiej ujął to Kazik Staszewski śpiewając, że "socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny".
Jeżeli ktoś wierzy, że ten system jest w stanie zmienić np. PO, to cóż... dużo zdrowia życzę.

Proszę o nieużywanie wyrażenia powszechnie uznawanego za obelżywe. /kaszi

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 21:45   

Brawo Troll! Udało Ci się nie zaatakować tomanka. To miłe.

Ja też nie będę zatem wymieniał z czym to się nie zgadzam w Twojej wypowiedzi.
Tym bardziej, że i tak nie jest ważne co jest czym, - tylko z czym się ludziom kojarzy.

Natomiast mam pytanie. Oświeć mnie łaskawie, czy czasami Unia Polityki Realnej nie jest partią skrajnie liberalną?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 21:49   

Tomasz Holka napisał/a:
Diabeł wierzy ślepo Kaczyńskim

Skąd taki wniosek ??
Tomasz Holka napisał/a:
hipokryzji dopatruje się w zablokowaniu Wałęsy

Nie. W sposobie rozumowania.

Tomasz Holka napisał/a:
Zmusza mnie to do racjonalnych działań

Muszę CIę zmartwić ale nie da się postawić znaku równości pomiędzy racjonalizmem a mądrością. Poza tym, że już raz się od racjonalizmu odżegnywałeś pomimo, iż wcześniej się na takiego kreowałeś aby teraz ponownie się pod takim wizerunkiem podpisać... W twoim emocjonalnym tupocie, przy muzyce, która Tobie nie pasuje, mylą Ci się kroki i plączą nogi.
Więc moze zacznijmy dyskusję od początku bez odgórnych założeń bo w przeciwnym razie będziemy brnąć w ślepą uliczkę...

jarek19790 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:00   

Sir Troll napisał/a:
Zagubionym bidulkom, którzy nie wiedzą na kogo głosować podpowiadam, że zarejestrowanie w Polsce partii politycznej albo komitetu wyborczego wprawdzie wymaga odrobiny zachodu, ale nie jest to rzecz niewykonalna. Więc zamiast biadolić może lepiej wziąć się już teraz do pracy.

To chyba jakiś żart. Żeby mieć jakiekolwiek szanse na otrzymanie mandatów w sejmie czy senacie trzeba wystawić reprezentację w większości okręgów wyborczych w Polsce, czyli de facto setki, a może nawet tysiące, biorąc pod uwagę różne wybory - od samorządowych po prezydenckie, kandydatów. To bardzo, bardzo trudne. Poza tym trzeba posiadać spore pieniądze na działalność bieżącą: infrastrukturę, lokale, reklamę, itp. To są sumy liczone w milionach złotych. Odrobinę zachodu to można mieć rejestrując kiosk z gazetami.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:20   

Tomasz Holka napisał/a:
hipokryzji dopatruje się w zablokowaniu Wałęsy

Nie. W sposobie rozumowania.

Sposób rozumowania przy braku oczekiwanych możliwości jest prosty. Zawsze wybierać bezpieczniejszą ścieżkę (lub tą, której jeszcze dokładnie niesprawdziliśmy)

To jedynie recepta dla tych, którzy nie chodzą na wybory i zostawiają decyzję innym.

Ostatecznie wszystkie wypowiedzi dotyczą kontekstu (nie mam na kogo głosować)
Muszę CIę zmartwić ale nie da się postawić znaku równości pomiędzy racjonalizmem a mądrością.

Nie da się! Inaczej nie były by potrzebne dwa określenia.
Więc moze zacznijmy dyskusję od początku bez odgórnych założeń bo w przeciwnym razie będziemy brnąć w ślepą uliczkę...

Spuszczając zasłonę miłosierdzia na uwagi o plączących się nogach, odpowiem - chętnie!

Ale osobiście i w bezpośrednim kontakcie. Inaczej bariera niedoporozumienia będzie nie do przebycia.
Zachęcałeś do wypowiedzi, więc są. Dzięki temu forum żyje. Wiesz zresztą o tym doskonale i wiesz, że ja także to wiem.

W sumie wiesz także, że gdyby tylko wszyscy kierowali się w swych wypowiedziach tym, czym ja się kieruję a także Ty - to nasz kraj mlekiem i miodem by płynął a na wybory chodziło by regularnie ponad 90% uprawnionych.

Sir Troll 

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:22   

Szanowny Tomaszu, jeżeli chodzi o UPR. to:
1. Nie wiem co to jest "skrajny liberalizm",
2. Co ma piernik do wiatraka?
jarek - moja wypowiedź jest równie żartobliwa jak Twoja. Po prostu pierwsze co mi przychodzi do głowy, gdy jakiegoś stanu nie akceptuję, to żeby spróbować ten stan zmienić. Dotyczy to także partii politycznych.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:32   

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 08:30   

Tomasz Holka napisał/a:
Spuszczając zasłonę miłosierdzia

Zgodie z Bushido miłosierdzie jest ujmą

Tomasz Holka napisał/a:
na uwagi o plączących się nogach, odpowiem

Podziałało !! Ostatni post pozbawiony emochonalnego tupotu,

Tomasz Holka napisał/a:
Ale osobiście i w bezpośrednim kontakcie

Wybacz. Nie traktuj tego osobiście ale już raz to napisałem - nie wyobrażam sobie rozmowy z tak emocjonalnie zaangażowanym dyskutantem. Szczególnie na żywo.
Natomiast dyskusja o wyborach przy odgórnym założeniu, że Kaczyńscy są 100% złem jest dla mnie chora. Podobnie jak przy podobnym założeniu w stronę kogokolwiek.
Tym gorzej dla tych którzy tak uważają. Szans na wyrwanie się z potencjalnego błędu żadnych...

Tomasz Holka napisał/a:
gdyby tylko wszyscy kierowali się w swych wypowiedziach tym, czym ja się kieruję a także Ty - to nasz kraj mlekiem i miodem by płynął a na wybory chodziło by regularnie ponad 90% uprawnionych.

Istnieje takie prawdopodobienieństwo. Choć do końca tego pewnien nie jestem.

lodolamacz 

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 10:08   

Sir Troll napisał/a:
Zagubionym bidulkom, którzy nie wiedzą na kogo głosować podpowiadam, że zarejestrowanie w Polsce partii politycznej albo komitetu wyborczego wprawdzie wymaga odrobiny zachodu, ale nie jest to rzecz niewykonalna. Więc zamiast biadolić może lepiej wziąć się już teraz do pracy?
.
(wytłuszczenie moje)
Myślę że wystarczyłoby gdyby w ramach owej pracy wqyborca, jeden z drugim, zadał sobie trud czy człowiek na którego głosauje , to przynajmniej ktos przyzwoity moralnie i etycznie, bo większośc wyborców, ani tego nie raczy zrobić.
Tomasz Holka napisał/a:
...więc oddałem głos na Niewałęsę.
Sorry Tomasazu! Ale ja nigdy na tego głosy bym nie oddał, i jeszcze muszą minąć ze dwa pokolenia nim kogokolwiek namówię do oddania głosu na kandydata z opcji Niewałęsy.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 11:04   

lodolamacz napisał/a:
Ale ja nigdy na tego głosy bym nie oddał

No właśnie. Ten sposób myślenia też nie jest mi bliski, choć sposób rozumowania i emocje z tym wiązane rozumiem i podzielam. Wolałem jednak pieniącego się Wałęsę niż chwiejącego się nad grobem pomordowanych w Charkowie i naigrywajacego się z papieża Kwacha.

lodolamacz 

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 11:29   

lodolamacz napisał/a:
Ale ja nigdy na tego głosy bym nie oddał

No właśnie. Ten sposób myślenia też nie jest mi bliski, choć sposób rozumowania i emocje z tym wiązane rozumiem i podzielam. Wolałem jednak pieniącego się Wałęsę niż chwiejącego się nad grobem pomordowanych w Charkowie i naigrywajacego się z papieża Kwacha.
i szukającego po Polsce dyplomu mgr. przez co rozkopali mi wtedy pół osiedla, bo ktoś powiedział że podobno ten dyplom gdzies tutaj na Winiarach zgubił, jak był nawalony!
Taki tylko mały kłamczuszek?

Diabel-tasmanski

Wysłany: Nie Wrz 09, 2007 12:16   

Szukał go także w bagażniku samochodu. PO drabinie schodził żeby schudnąć. Ale ludzie go kochali. Co robią specjaliści od wizerunku... Przypomina sie toczona tutaj na forum dyskusja o dwóch bardzo znanych w kraju duchownych...

Odpowiedz do tematu