Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I co z tym naszym STARTEM GNIEZNO
Autor Wiadomość
Obiektywny 

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 16:58   

http://www.espeedway.pl/n...i,66033,12.html
Dług lekko spadnie! :ups:

Do_żylny 

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 18:35   

Obiektywny napisał/a:
http://www.espeedway.pl/news,watt_i_ulamek_beda_ukarani,66033,12.html

Co jak co ale skoro Ułomny zakleja specjalnie logo sponsora strategicznego to no comment..
Kary słuszne.
Swoją drogą jestem ciekaw kto chce jeździć w Starcie, bo oprócz tych co muszą czyli Admaczak i Gała to nie ma nikogo. Nawet na liska nie liczcie, on już też sie dosyć przejechał na starcie, a w zasadzie na ich sternikach..

Robak 

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 18:39   

A nie zapomnieliście o dwójce seniorów,których już ( chyba ) mamy ? Lisek i Faja?

W25 
W 25

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 19:44   

Witam wszystkich. Z tego co mi się udało dzisiaj dowiedzieć to wraca temat pana Gąsiorka.. Postawił warunki teraz trzeba poczekać co na to nasi włodarze ... :ups: :klotnia:

ponk 

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 22:07   

Do_żylny napisał/a:

Co jak co ale skoro Ułomny zakleja specjalnie logo sponsora strategicznego to no comment..
Kary słuszne.

a ja apeluję o szacunek dla zawodników, którzy przez cały niemal sezon jeździli w naszym klubie za darmola, narazali swoje kości czesto słysząc przy tym gwizdy i wyzwiska pod swoim adresem a teraz traktuje sie ich jeszcze w ten sposób... jeśli piszesz, że kara jest słuszna, to te chol.erne cwaniaczki z W25 mogły zareagować od razu- jeszcze zanim Sebastian wyjechał w tym "zmodyfikowanym" kevlarze na tor... ale nie... wtedy cwaniaczki miały podkulone ogony- wtedy Ulamek był cacy- bo od kilku miesiecy jeździł za darmo i jeszcze kilka meczy musiał za friko odjechać... wtedy trzeba było ważyć każde słowo i poklepywać po plecach... dla mnie to jest skandal i świństwo którego nawet po tej ekipie się nie spodziewałem... ale niestety- kiedy już myślę, że nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć to wychodzą takie właśnie kwiatki... wstyd i tyle- sytuacja, która utwierdza mnie w przekonaniu, że póki Pan Rusiecki i jego koledzy będa mieli cokolwiek z tym klubem wspólnego- ja nie zostawię tam choćby jednej ciężko zarobionej złotówki.
i jeszcze na koniec... zgodzę się z Marcinkiem... jeśli w tym klubie bierze się pod uwagę zatrudnienie w sezonie 2014 taki zawodnikow jak Lindback czy Adrian Gomólski- to ja proponuję ludziom, którzy o tym decydują otworzyć "słownik języka polskiego" na literce "H" i przyswoić sobie co znaczy słówko "HONOR"... kasa kasą, długi długami- ale jednak w lustro co rano trzeba patrzeć... ludzie... są w życiu pewne granice- a wy je wszystkie po kolei przekraczacie...

pocaluj_mnie 

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 08:05   

Ponk zwykle pisze o takiej porze, kiedy ja już zapadam sen, więc dopiero rano idzie coś napisać:)
Generalnie myślę podobnie z tym, że chyba za mało wiemy z Lindbackiem i chyba nie można być tak jednoznacznym w osądach, bo jak dla mnie ta sprawa jest zbyt skomplikowana i (powtarzając się) myślę, że poszło o spore pieniądze, które Lindback zobaczył jak świnia niebo. Bo jakoś wszędzie występował, tylko nie w Gnieźnie.

Cytat:
Gościu pluje nam w twarz przez praktycznie cały najważniejszy w ostatnich latach sezon, wymyśla sobie ADHD które jednak nie przeszkadza mu startować w GP czy w Szwecji.. a Wy go przewidujecie w składzie na przyszły rok?! KPINA!!!

Tylko, ze przede wszystkim Toninho splunął sam sobie w twarz, bo brak występów oznacza brak kasy. Widocznie uznał, że nawet jak wystąpi, to tej kasy nie zobaczy. Nie ma co się łudzić, że o coś innego chodziło, gdyż za dużo żużlowcy mają kosztów do pokrycia, aby kierować się czymś innym. Zagarowi tez w pewnym momencie nerwy puściły, więc zobowiązania wobec niego musiały być naprawdę wysokie.
Nie znamy zapisów w jego kontrakcie, więc może wymysł z "ADHD" nie stanowił jakiegoś sposobu na uniknięcie kary za niewykonanie umowy? Zarząd uznał, że im to też pasuje, bo nie będą musieli płacić mu zaległości za 2012 r. , gdyż zostały one przerzucone na poczet kontraktu z 2013 r. , a ten nie będzie wykonany i gra gitara :-)
Nie pamiętacie już jak Prezes udawał głupka i mówił, że "nie wierzy w plotki" o tym, że Toninho bawi się najlepsze po knajpach? Jakoś nie kojarzę, aby A. Rusiecki w dalszej fazie sezonu, kiedy Lindback już nie startował choćby słówko pisnął na jego temat. Dostawało się za to komu innemu:

Cytat:
Fakt, że jako klub znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej nie jest żadną tajemnicą; kilkakrotnie poruszałem ten temat w rozmowach z mediami na przestrzeni ostatniego miesiąca. Nie zmienia to jednak faktu, że mimo opóźnień realizujemy zobowiązania wobec zawodników na tyle, ile jest to tylko możliwe. Brak płynności finansowej to codzienność wielu klubów żużlowych od lat, chociaż jak widać tylko w Gnieźnie nie boimy się o tym mówić otwarcie. Za niestosowny uznaliśmy jednak fakt, że jako pierwszy w tej sprawie wypowiedział się właśnie Matej. To zdecydowany lider naszej drużyny, który jako jedyny w tym sezonie, sportowo nie zawiódł nas w praktycznie żadnym meczu. Bardzo wiele mu zawdzięczamy i na każdym kroku staramy się to doceniać. Skoro jednak wspomniał on o braku pomocy z naszej strony, to muszę w imieniu spółki się do tego ustosunkować. Jest to wprawdzie trudne, ponieważ wiąże mnie kontrakt, którego zapisy nie pozwalają mi mówić cyframi, ale chcę zaznaczyć, że umowę z Matejem zrealizowaliśmy jak dotąd w nieco ponad pięćdziesięciu procentach, a nie licząc zobowiązań, które nie nabrały jeszcze statusu wymagalności nawet w sześćdziesięciu. Nie stanowi to rzecz jasna usprawiedliwienia sytuacji, ale pokazuje, że na pomoc klubu z pewnością Matej może liczyć

Co do plucia nam w twarz, to jak dla mnie zrobili to ludzie z Zarządu. To Ci ludzie jeśli mają honor, o którym tak wspomina ponk powinni to zrobić, ale on the other hand...jakbyście co miesiąc zarabiali -naście tysięcy złotych, to byście poszli w długą? :-) No i kto ten bałagan posprząta?

Lindbackowi w przyszłym roku życzę powodzenia, ale nie sadzę, aby za rok występował dla Startu. Tylko ja nie zgadzam się, by robić z niego kozła ofiarnego i głównego winowajcę całej sytuacji.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 09:35   

Obiektywny napisał/a:
http://www.espeedway.pl/news,watt_i_ulamek_beda_ukarani,66033,12.html

Nie wiem jak ta śmieszna kwota ma dopomóc klubowi, ale skoro swego czasu podpisywano ugodę z Adrianem Gałą na 500 zł (słownie pińć stówek) to już nic nie może dziwić.

r1 
69

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 16:06   

Panowie pozostanie Antona w Starcie na sezon 2014 to jest tylko życzenie naszych kochanych zarządzających. Prawda jest taka że nasi zaproponowali mu bardzo dobry kontrakt (nie pod względem finansowym), który ma pomóc AL odbudować się w sezonie 2014. Jeśli A nie zostanie to niestety ale ciężko widzę naszą licencję ponieważ pozostanie A sprawi że duża część naszego długu zniknie. Zgadzam się z wami że miejsce AG jest gdzie indziej.

kapi_gno 

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 18:40   

Ja uważam, że silny w tym roku będzie tylko Rzeszów ;) Reszta, nie chce ekstraligi, bo widzi po nas, jak wyglądamy po sezonie. Także myślę że skład na 1-4, 1 ligi wystarczyłby taki:

1. D.Adamczak- W 1 lidze jest w stanie robić po 8-12 pkt
2. M.Fajfer- Pamiętajmy, że ten chłopak miał mało jazdy w tym sezonie i nie miał gdzie się pokazać, a ja uważam że on jeszcze dużo może zrobić.
3. J. Doyle- Może być liderem.
4. M.Puszakowski- też pokazywał w Rawiczu, że jest solidnym zawodnikiem.
5. B.Pedersen- Poprowadziłby Start, do zwycięstw
6. A.Gała- Wszyscy pamiętają tego chłopaka, jak tylko się wywracał i miał defekty, Ale od połowy sezonu, to w Relacjach i na treningach, nie widziałem żeby ten młody chłopak miał jakiś upadek, zrobił ogromne postępy w końcówce sezonu i jestem spokojny, że zastąpi Fajfera i będzie robił po 5-7 pkt.
7. Wawrzyniacy/Gość- Marcin, to niestety na zawsze w 2 lidze. Gość z ekstraligi np. M.Nowak

Rezerwa: Lisiecki.

ponk 

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 22:22   

r1 napisał/a:
Jeśli A nie zostanie to niestety ale ciężko widzę naszą licencję ponieważ pozostanie A sprawi że duża część naszego długu zniknie.

jeśli nie zostanie- to się mu wlepi 3 miliony kary za to, że przez cały sezon upijał się wodką z "red bullem" a powiniem pić ją ze "STARTerem" i wyjdziemy na plus...
p.s. widzę, ze niektorzy z Was widzą już w Doyle'u lidera... nie wiem... śmiać się czy płakać... zastanawiam się tylko po co nam zawodnik, który co roku połowę sezonu traci ze względu na kontuzje...

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 22:43   

Cytat:
widzę, ze niektorzy z Was widzą już w Doyle'u lidera
lub szydzą :PPP

AMBROS 
AMBROS

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 00:33   

Przepraszam bardzo, Ja naprawdę nie chcę nikogo obrazić ani urazić, ale czy tutaj czytając kilka komentarzy to zastanawiam się czy to piszą idioci, czy tacy co udają idiotów, czy tacy co chcą z innych zrobić idiotów.
Pozostanie Antonio sprawi że duża część długu spółki akcyjnej zniknie.
Hahaha.

Nic samo nie znika, bez powodu, zostanie dopisane(jak zawsze) do następnego kontraktu. To taka można powiedzieć,,kreatywna księgowość". I w ten sposób ma się zmniejszyć na papierze dług spółki akcyjnej p. Rusieckiego. Więc ile uda się przepisać długu w kontraktach przyszłorocznych z Naszymi tegorocznymi zawodnikami to o tyle zmniejszy się tegoroczny dług na papierze który w tym sezonie wypracował prezes spółki akcyjnej p. Rusiecki.

r1 
69

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 08:34   

AMBROS to nie księgowość. To zwykły układ. Podam Ci przykład.

Dostałeś dobrze płatną pracę. A że byłeś rozchwytywany to twój pracodawca dał ci dużą pensję i dużo grosza na początek. Ale Ty nie spełniasz pokładanych w Tobie nadziej a w dodatku zaczynasz olewać swoje obowiązki. Twoja umowa o pracę gwarantuje Ci jednak spore zyski mimo słabej pracy to i tak sporo zarobiłeś. I teraz tak.
Twój stary pracodawca proponuje Ci odkupienie win, gwarancję pracy przez cały rok tak abyś mógł wrócić na właściwe tory w zamian Ty zrzekasz się części zarobionych pieniędzy.
Masz już na oku nową pracę i wisi Ci stary pracodawca. Odda Ci całą kwotę.
Tym sposobem taki Start może uratować trochę swoją skórę.

Inna sprawa że większość środowiska żużlowego jest oburzona karami dla zawodników. Ja rozumiem że kara zawsze jest kontrowersyjna ale jeśli taki zawodnik ewidentnie ma w dupie swoje obowiązki to kara musi być. Oczywiście powinien być zapis że karę można zastosować wobec zawodnika któremu klub nie zalega z zapłatą więcej niż np. za 3 ostatnie spotkania ligowe. Myślę że to by ostudziło większość prezesów w karach.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Czw Lis 07, 2013 10:01   

Być może działacze pójdą tropem Częstochowy i zaproponują takie rozwiązanie zawodnikom, którzy mają dług i nie za bardzo chcą zostać. Oczywiście nie mówimy tu o bajecznej kwocie odstępnego 1 mln netto ;]

Piotr 

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 20:53   

Witam stało się , spadek i Bankructwo ,Niby były szanse ,ale co z tego jak byśmy się utrzymali i tak Bankructwo .Wobec większości winny Prezes ,a pozostali człowiek który obiecywał sponsorów jak będziemy w extra lidze szpec od marketingu kogo wciągnął do Gniezna ?? ? on bez winy ,kierownik drużyny bez winy ,pseudo trener bez winy ,cały żarzad winny ,a leci tylko Prezes pozostali będą doić dalej kibiców i za błędy popełnione w minionym sezonie nie poniosą kary .Również gdzie był przyszły prezes przewodniczący rady , co by było jak by ci zawodnicy dziś karani jechali jak obiecywali ,Start już by nie było .

TeTris 

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 23:08   

no to panowie jesteśmy w czarnej d... odpadł nam Dakota North, powoli odpada Davidsson. jest ciężko, rozmawiamy ze Schleinem, ale co jak co ten zawodnik nie będzie strzałem w ,,10''.

ubot90 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 07:32   

Jak mamy jeździć takimi wynalazkami, to naprawdę lepiej postawić na naszych młodych wychowanków jak Maciek Fajfer czy Lisek, przynajmniej ich pojedyncze zwycięstwa będą cieszyć.

pyskaty2 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 08:55   

Z tego co ja słyszałem blisko klubu jest Nicholls. Zostanie Bjarne. Juniorem będzie Gała, drugim ktoś z elipy. Jeden Polak ma być mocny, drugi slabszy. Sytuacja finansowa z tego co sie czyta nie jest taka zła. Mamy dług, ale mniejszy niż Poloinia (tam pomaga miasto). Np Gorzów cały czas opowiadał, że mają 1,5 mln długu, a biorą 3,5 na spłatę hehe

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 09:09   

Cytat:
Z tego co ja słyszałem blisko klubu jest Nicholls
troszkę inaczej. Nie jest blisko tylko wyraził chęć startów.

Cytat:
Sytuacja finansowa z tego co sie czyta nie jest taka zła
opierając się tylko na zadłużeniu 1,5mln niby nie ale dodając już kwotę kredytu/ów jakie klub zaciągnął już nie jest tak wesoło bo to trzeba spłacić! Chyba, że zastosujemy twierdzenie, że kredyt to nie dług ;]

Cytat:
Np Gorzów cały czas opowiadał, że mają 1,5 mln długu, a biorą 3,5 na spłatę hehe
z zaznaczeniem, że kredyt pójdzie na spłatę zadłużenia by nie mieć problemów z licencją, na podpisy i na utrzymanie w początkowej fazie sezonu. Zostanie spłacony z biletów ( sprawdź jaką tam mają frekwencję ) oraz z kasy od sponsorów, która do klubu napływa dopiero z początkiem roku w kilku transzach ;] ( sponsorzy nie wykładają całej kasy przed sezonem ani na początku tylko najczęściej w trakcie ). Sytuacja finansowa w Gorzowie jest stabilna.

daras30 
speedway

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 09:59   

diabolo napisał/a:
Sytuacja finansowa w Gorzowie jest stabilna.
Nie byłbym tego taki pewien kolego :) Nie żeby mnie to cieszyło, wręcz przeciwnie, ale uważam, że zawodnik zanim podpisze tam kontrakt niech się lepiej 10 razy zastanowi , może to Gniezno nie będzie wcale takie złe ;)

Robak 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 10:05   

diabolo napisał/a:

Jak dobrze pamiętam,to na koronę też wyraził chęć,oczywiście za odpowiednią stawkę.Ciekawe czy Nas stać na niego,jednak ja cały czas mam do Sccotiego szacun i zawsze dobrze o nim myślę...

Obiektywny 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 10:51   

diabolo napisał/a:
Cytat:

Jak większości klubów nawet w Polonii. Bliski za to jest, ale startów w Grudziądzu ;/

zandir 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 11:55   

Przestańcie już z tymi :starymi" nazwiskami", wiadomo że po sezonie 2013 w klubie pozostały jedynie zgliszcza i teraz czas na budowe czegoś nowego, sklad nie opierać na nazwiskach co pokazał przykład Wrocławia, ale realnych podpisanych kontraktach. Nie opierać składu na zaciągu zgranicznym, ale dać szanse polskim młodym zawodnikom. Mamy przykład Damina, trafia do Łodzi jako nieznany junior startujacy w eksta i jest odrazu jednym z lepszych zawodników, pokazał nam nawet dobry zużel w tym roku, nastpny temat podchwycony znowu przez Łodź - Jakub Jamróg. Jest kilka fajnych nazwisk, które czekają na swoja szanse i które nie chcą jakiejs wielkiej kasy. Starty Oskara w barwach GKM chyba nam wszystkim cos pokazały, młody zawodnik majacy ekstralige starty za soba jest 100 razy lepszy od tej całej zbieraniny. W Gnieźnie jest chyba teraz czas na zasadnicze zmiany , a nie nazwiska Schlein, Nicholls, Davidsson, Lindback, B. Pedersen.

Do_żylny 

Wysłany: Sob Lis 09, 2013 16:44   

cały czas sie zastanawiam na co liczył i czym kierował się zarząd przy podpisywaniu kontraktów...
W tej chwili jedynym wyjściem z sytuacji jest zbudowanie składu w oparciu o juniorów i wychowanków + jeden zagraniczny senior.
I modlić sie o utrzymanie.
Lindbaeck, Pedersen, Doyle, Nichols, owszem, ale tylko jeden z nich.
Trzeba ciąć koszty i to maksymalnie!
Ale za to jaki bedzie emocjonujący sezon, walka do ostatniego meczu o utrzymanie.

pyskaty2 

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 09:56   

diabolo napisał/a:
Cytat:

Cytat:
Sytuacja finansowa z tego co sie czyta nie jest taka zła
opierając się tylko na zadłużeniu 1,5mln niby nie ale dodając już kwotę kredytu/ów jakie klub zaciągnął już nie jest tak wesoło bo to trzeba spłacić! Chyba, że zastosujemy twierdzenie, że kredyt to nie dług ;]

Cytat:
Np Gorzów cały czas opowiadał, że mają 1,5 mln długu, a biorą 3,5 na spłatę hehe
z zaznaczeniem, że kredyt pójdzie na spłatę zadłużenia by nie mieć problemów z licencją, na podpisy i na utrzymanie w początkowej fazie sezonu. Zostanie spłacony z biletów ( sprawdź jaką tam mają frekwencję ) oraz z kasy od sponsorów, która do klubu napływa dopiero z początkiem roku w kilku transzach ;] ( sponsorzy nie wykładają całej kasy przed sezonem ani na początku tylko najczęściej w trakcie ). Sytuacja finansowa w Gorzowie jest stabilna.

Nie zgadzam się. Zadłużenie 1,5 mln z tego co mówił prezes, to całe zadłużenie. Dlatego nie wiem o jakim dodatkowym kredycie mowa. Poza tym ile jest tego kredytu?? Przecież Start jest nową spółką, więc nie ma możliwości, żeby dostał większy kredyt niż kilkanaście tysięcy zł.

W mediach był jasny przekaz - 3,5 mln to na spłatę długu. Niby w Gorzowie mają tyle kasy, a dług coraz większy? Jak to robią? Weź pod uwagę, że nia mają jakiś większych sponsorów, a zawodników jenych z najdroższych w lidze - PUK i Kasper.

19SKS52 

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 10:12   

Miejmy nadzieję, że do grudnia wszystko się wyjaśni. Mega transferów osobiście nie oczekuję, po prostu najlepszą opcją jest zbudowanie słabszego składu, który utrzyma się w 1 lidze i solidnie w trakcie sezonu odbudować fundamenty klubu. Mam tylko nadzieję, że zrezygnujemy z Ułamków, Lindbacków itp. Oprzeć się na Pedersenie- jako lider i dobudowywać do niego Adamczaka i innych młodych walczaków (Miras jako krajowy lider tu by się nadawał!).
Tak swoją drogą spadek z eligi to ciekawe doświadczenie. Zobaczymy ilu zostało prawdziwych kibiców :) .

Robak 

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 12:02   

19SKS52 napisał/a:
Tak swoją drogą spadek z eligi to ciekawe doświadczenie. Zobaczymy ilu zostało prawdziwych kibiców :) .

Myślisz,że spadek jest jedynym wyznacznikiem bycia "prawdziwym kibicem"?

Gratuluję !! ! :ups:

19SKS52 

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 13:24   

No oczywiście. Prawdziwi zostaną, sezonowcy zostaną w domu...
PS. nie jedynym, ale jednym z kilku, który właśnie nas spotkał

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 21:12   

Cytat:
Nie byłbym tego taki pewien kolego :) Nie żeby mnie to cieszyło, wręcz przeciwnie, ale uważam, że zawodnik zanim podpisze tam kontrakt niech się lepiej 10 razy zastanowi , może to Gniezno nie będzie wcale takie złe ;)
czy mam to uważać za ukryty przekaz? :P bo mogę różnie to interpretować, wiesz o co chodzi hehe
ps. na moje oko Gorzów ma już skład zamknięty :P szukają teraz tylko zapchajdziury.

Pyskaty2-
Cytat:
Nie zgadzam się. Zadłużenie 1,5 mln z tego co mówił prezes, to całe zadłużenie.
no właśnie, z tego co mówił Prezes...Ty mu wierzysz cały czas na słowo. Ja bym tak pisał jak bym zobaczył to na papierze...w treści mówione już dawno przestałem wierzyć. Ale niech Ci będzie, że jest tyle ile twierdzi Prezes.

daras30 
speedway

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 21:52   

diabolo napisał/a:
czy mam to uważać za ukryty przekaz?
;]
diabolo napisał/a:
na moje oko Gorzów ma już skład zamknięty szukają teraz tylko zapchajdziury.
To fakt a jak wiemy zawodnik, na którym nam zależy nie zamierza przesiedzieć na ławie drugiego sezonu z rzędu ;) Życzę mu ekstraligowego klubu i jazdy w każdym spotkaniu ,jednak byłbym niezadowolony gdyby w pierwszej lidze jeździł w innym jak Start klubie :)

Odpowiedz do tematu