Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Metroseksualizm - wasze zdanie
Autor Wiadomość
Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 22:46   Metroseksualizm - wasze zdanie

Coraz częsciej mówi sie o upowszechnianiu zjawiska zwanego METROSEKSUALIZMEM chciałbym poznać Wasze zdanie co myslicie na ten temat. Czy metroseksualny facet jest skreślony i nadal liczy się tylko macho... czy może kobiety bardziej doceniaja chłopców o miekich ruchach, zadbanych, wygolonych tu i tam, pachnących i zadbanych, lekko narcyzowatych...

fluorek 
fluorek

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:15   

hmmmm....... ja tam jestem za prawdziwym Macho! - dbającym o siebie (i o mnie :) ), ogolonym tu i tam (to już kwestia gustu :) ), ładnie pachnącym itd ... itp .....
Panowie poruszajacy się jakby im cos w majtach przeszkadzało, spedzający więcej czasu przed lustrem, u fryzjera, maniqrzystki, kosmetyczki i na zakupach ... niż ja ...... odpadają !

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:18   

Mnie osobiści dabljuem mierzi - tylko, ze dla wielu granica pomiędzy MM a zwykłym dbaniem o higienę i styl jest rózna... Trzeba ustalić "żelazną" granicę !! :) Najlepiej taką jak zrobił to fluorek :)

fluorek 
fluorek

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:32   

Muszę poprosić kumpelę, żeby tu wpadła i wyjasniła temat - pisała pracę o metroseksualiź ie :)
Idę nynkać .... Dobranocki życzę :)

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:55   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Najlepiej taką jak zrobił to fluorek :)

:ups: :ups: :ups: :ups: :ups: zrobiła Diable.. zrobiła... :ups: :ups: :ups: :ups: :ups:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Wto Maj 22, 2007 23:57   

no jak ?? Ten Fluorek :ups:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 00:03   

To "Ten" Fluorek musi być baaaaaardzo metroseksualny skoro "dał" sobie taki mały różowy znaczek przy nicku... :ups:

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 08:59   

a facet nie może być po prostu facetem? tak po ludzku, normalnie. przed wojną nikt o takich głupotach pojęcia nie miał, a każda kobieta chciałaby być adorowana z wdziękiem przedwojennych oficerów ( to tylko taki przykład). lata 30 to okres kiedy mężczyźni byli najlepiej ubrani.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 10:07   

Kapusta :ok:

----

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 11:53   

Kapusta nie tylko ubrani, ale też ich zachowanie było inne niż teraz ... zadbany pwszem ale żeby jeszcze przy tym umiał się odpowiednio zachować ...

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 12:04   

ale czasy sie zecydowanie zmieniły... cos co kiedys było powodem do zniesmaczenia teraz czesto gęsto budzi podziw i zachwyt... Proponuje przesledzic chociażby figure modelki, która ewoluowała w przeciagu ostatnich dziesięcioleci...

wuja 

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 12:04   

Stary jestem, nie wiem co to "metroseksualizm". Ale, gdy widzę super odstrzelonego chłopaka z super dziewczyną i obydwoje mówią językiem, którego nie powstydziliby się dorożkarze, to mnie szlag trrafia i zastanawiam się, skąd wzięło się takie zchamienie społeczeństwa.

pozdrawiam
wuja

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 12:46   

wuja napisał/a:
Stary jestem, nie wiem co to "metroseksualizm". Ale, gdy widzę super odstrzelonego chłopaka z super dziewczyną i obydwoje mówią językiem, którego nie powstydziliby się dorożkarze, to mnie szlag trrafia i zastanawiam się, skąd wzięło się takie zchamienie społeczeństwa.

pozdrawiam
wuja

wuja (mam nadzieje, że nie jest zbyt wielkim nietaktem przejście na ty)gdzie ty jeszcze dorożkarzy uświadczysz?
a co do schamienia społeczeństwa. przed wojną mieliśmy warstwę inteligencji(zresztą takie określenie na grupę społeczna występuje tylko w Polsce) i trochę inne normy kulturowe. dyplomacją zajmowali się ludzie z arystokracji, ponieważ oni mieli koneksje rodzinne w całej europie, minister którego żona użyła samochodu służbowego do celów prywatnych (ale zatankowała za swoje) podał się do dymisji itp. ale nadeszła II wojna światowa i nasi okupanci zarówno niemcy i sowieci postanowili naród polski pozbawić jego najważniejszej części-inteligencji. z zapałem wysyłano ich do obozów, rozstrzeliwywano. tak więc ci którzy przeżyli nie za bardzo mieli ochotę wracać do Poslki ludowej. do władzy dorwali się chłoporobotnicy i na chwilę obecną w rządzie mamy leppera z 5 wyrokami na koncie a premier mówi o wykształciuchach jako o czymś wrogim. nie będe dalej się rozwodził na ten temat bo dużo o tym pisać. gdybym mógł się przenieść w czasie to chciałbym wylądować w latach 30 XX wieku. ale jako człowiek wykształcony. bo nie zapominajmy, że większość społeczeństwa klepała biede

----

Wysłany: Sro Maj 23, 2007 23:22   

a skoro mowa o Lepperze on do tego tematu pasuje jak ulał :d

kaszi 

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 04:34   

póki my (mężczyźni) zachowujemy kontrolę nad kolorystyką ubioru i ciała (solarium!), nie napinamy mięśni dwugłowych przy zwykłych czynnościach, np. przy myciu zębów, nie piszemy wiele o sobie na blogach, a z czystych fizjologicznych i emocjonalnych powodów chcemy podobać się kobietom, to chyba jest okay, nie? :)

kajtkowa 
Rock Fan

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 13:53   

kaszi :ok: :hahaha: robawiłeś mnie.
Facet musi dla mnie mieć swój styl. Ale też nie przesadny. Prezencja musi być. Zadnego żelu we włosach (to dla mnie męskie nie jest), ani żadnych różowych koszulek (tak jak mój znajomy ostatnio założył, Boże... zaniemówiłam).
Po prostu musi byc "normalny" :P

kaszi 

Wysłany: Sob Maj 26, 2007 14:54   

dla mnie też wydało się to śmieszne, co napisałem... ale ze wszystkimi tymi rzeczami miałem styczność.. podczas obserwacji hehe :)

----

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:39   

a ja chyba częsciowo się zgadzam z kaszim jeśli nie ma w tym wszystkim przesady to dlaczego nie :)

MJ 
BMW ///M5 e39

Wysłany: Wto Kwi 29, 2008 02:13   

Cytat:
nie napinamy mięśni dwugłowych przy zwykłych czynnościach, np. przy myciu zębów

wspomnienia kasziego z krótkiego pobytu w akademiku ...

Jest co wspominać;)

abraxas 

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 11:50   

Posty zostały wydzielone z tematu: "Co zrobić, żeby zostać prawdziwym metrolem?" / Aliena

Aliena napisał/a:
Ja również uważam, że facet powinien być facetem.

To może podyskutujemy, co to znaczy być facetem? Bo coś mi się wydaje, że dbanie o siebie to już nie przystoi facetowi - tak wynika z powyższej dyskusji ...

Czyli co - lekko śmierdzący potem, wódką i nieogolony :-) ? To prawdziwy facet? A - i brzydki do tego :-) ?

(jeśli ktoś podejmie temat to właściwe służby porządkowe forum poproszę o podjęcie stosownych działań :-) )

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 11:51   

abraxas napisał/a:
Czyli co - lekko śmierdzący potem, wódką i nieogolony :-)

Abraxas zapomniałeś dodać że z petem w kąciku ust. Koniecznie bez filtra :D

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:00   

abraxas napisał/a:
Bo coś mi się wydaje, że dbanie o siebie to już nie przystoi facetowi - tak wynika z powyższej dyskusji ...

Dbanie, a wydziwianie ponad miarę, typu wkładki do slipów aby powiększyc organy lub malowanie paznokci i damskie bluzeczki to chyba coś nie tak z mózgiem. Prawdziwy facet akceptuje siebie takim jakim jest. Goli się , myje, pachnie męską wodą i nosi baby na rękach, a nie oczekuje,że będzie odwrotnie.

abraxas 

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:04   

zofia Nałkowska napisał/a:
Prawdziwy facet akceptuje siebie takim jakim jest

A prawdziwa kobieta?

I co to znaczy przesadne dbanie? Kobieta może dbać o swoją skórę a prawdziwemu facetowi to nie przystoi?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:10   

Bo kobieta jest do pieszczoty, więc musi być zadbana, a mężczyzna do roboty- to też, ale trochę mniej.

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:11   

abraxas napisał/a:
To może podyskutujemy, co to znaczy być facetem? Bo coś mi się wydaje, że dbanie o siebie to już nie przystoi facetowi - tak wynika z powyższej dyskusji ...

Moim zdaniem jest zasadnicza różnica pomiędzy zadbanym facetem a metrolem. Metrola nie można utożsamiać tylko z zadbanym facetem. Metrol to jest facet, który pod wieloma względami stara się upodobnić do kobiet, przede wszystkim psychicznie. Nigdzie nie napisałam, że prawdziwy facet powinien śmierdzieć potem. Ja widzę ogromną różnicę pomiędzy prawdziwym facetem a metrolem i nie chodzi mi o zapach, ani też o to, czy ktoś jest zadbany, bo prawdziwy facet też powinien być zadbany. Dla mnie zasadnicza różnica to kwestia charakteru i psychiki.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:18   

Tu Aliena ma rację. Metrol to osoba z syndromem kobiety.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:28   

Nie bardzo rozumiem skąd ten atak na styl metro. Samo określenie METROL jest zgrubieniem i w wypowiedziach, co niektórych nabrało cech pejoratywnych. Metroseksualizm, bo taka jest prawidłowa nazwa trendu w modzie jak i w życiu jest oparty na czerpaniu przez mężczyzn cech kobiecych, choć i tak nie do końca. Faceci metro są w pewnym sensie przeciwieństwem macho.

Jak stać się metro… nie trzeba tych wszystkich punkcików które tutaj zostały wymienione (notabene niektóre z nich były co najmniej żenujące i świadczyły tylko o poziomie autora). Z resztą czy faktycznie, jeżeli się kupi japonki, koszule i bermudy to już jest się metro? Bzdura. Można się tak ubierać itd… Nie chce tutaj gloryfikować tego stylu jednak ten jak, jak każdy inny charakteryzuje się pewnymi cechami i nie są to tylko ubrania.

emigrant 

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:35   

Ukasz napisał/a:
Jak stać się metro… nie trzeba tych wszystkich punkcików które tutaj zostały wymienione (notabene niektóre z nich były co najmniej żenujące i świadczyły tylko o poziomie autora).

Czyżbyś się jednak nie znał na żartach? :)

Dla mnie metrol jest tak samo obcym stylem jak emo. Metrole babieją (za przeproszeniem dla wszystich Pań) a emo dziecinnieją. Dosyć można się naoglądać metroli w Gnieźnie a im bardziej na Zachód tym ich więcej =]

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 12:46   

abraxas napisał/a:
Czyli co - lekko śmierdzący potem, wódką i nieogolony

W zasadzie nie ma o czym pisać. Mężczyzna powinien być męski a kobieta - kobieca.
W czym ta kobiecość i męskość tkwi? Podobnie jak diabeł - w szczegółach.
Tyle że dużo ich, więc trudno zjawisko sklasyfikować

Co do smrodu, to jak go nazwiemy łagodniej - zapachem naturalnym, to okaże się, że wiele kobiet o wyrafinowanych gustach seksualnych lubi coś takiego.

Problem ten rozwiązują zresztą na codzień, specjaliści od wymyślania typowo męskich zapachów dla przemysłu kosmetycznego.
Także w przysłowiach tkwią z dawna zauważone prawdy.

Podobno Rosjanie mawiają, że mężczyzna powinien być "obrytyj, obmytyj i z liogha podpityj"
Dawniej twierdzono, że mężczyzna powinien zalatywać koniem.

Z kolei w serialu "Przystanek Alaska" - Krzyś o poranku, pachniał podobno feromonami.
Moim zdaniem warto ładnie pachnieć w dostosowanym do figury stylu.

Natomiast z siusiakami to dajcie sobie spokój! To nierozwiazywalny problem.
Choć przyznam, że zawsze mnie dziwiła mania długości! O krzepkiej grubości jakoś nikt w tych durnych dyskusjach nie wspomina.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 13:56   

Tomaszu, jesteś wielki !

Odpowiedz do tematu