Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Metroseksualizm - wasze zdanie
Autor Wiadomość
abraxas 

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 16:43   

Tomasz Holka napisał/a:
Co do smrodu, to jak go nazwiemy łagodniej - zapachem naturalnym, to okaże się, że wiele kobiet o wyrafinowanych gustach seksualnych lubi coś takiego.

Zwracam uwagę - musi być spełniony warunek WYRAFINOWAENGO gustu seksualnego (a ile pań taki gust ma?). I jak widac - nie wszystkie wyrafinowane panie lubią śmierdzących facetów.

To, że ktoś lubi smród, nie oznacza, że takim ma być prawdziwy facet :-)

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 17:25   

abraxas napisał/a:
(a ile pań taki gust ma?).

Więcej niż przypuszczasz, jak sądzę - a w każdym razie można spotkać takie panie bez uciążliwego szukania.

Nie doceniasz pań!

Zresztą zapach neutralny mamy jedynie pod prysznicem. A jeżeli tylko wytrzemy się do sucha, to już emanujemy zapachem naturalnym, który utrzyma się jakiś czas nawet po skrajnie intensywnym wysiłku - gdy wyglądamy jak wyciągnięci z wody.

Tenże zapach naturalny zostaje zachowany tak długo, dopóki nie zaczną się rozkładać składniki potu.
Wtedy dopiero możemy mówić o smrodzie!
Smrodu, jak sama nazwa wskazuje, nie lubi nikt.

Tyle, że lepiej starać się utrzymywać jak najdłużej naturalny zapach ciała, niż stosować metroseksualne sposoby neutralizacji smrodu w nieskończoność.

Ostatecznie smród + pochłaniacz = smród - a nie zapach.

Choć przyjęło się używać hektolitrów dezodorantów i innych pachnących kosmetyków - szczególnie wśród metroseksualistów,
to jednak warto pachnieć dyskretnie i delikatnie z dominantą naturalnego zapachu skóry.

Panie potrafią to docenić!

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 20:41   

Tomasz Holka napisał/a:
Tyle, że lepiej starać się utrzymywać jak najdłużej naturalny zapach ciała, niż stosować metroseksualne sposoby neutralizacji smrodu w nieskończoność.
Mogłby Tomasz drogi napisac jakie to sa sposoby ?? Chyba zaprawiony jest w Metroseksualizmie ze wie co i jak...

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 20:48   

Tomasz Holka napisał/a:
W czym ta kobiecość i męskość tkwi? Podobnie jak diabeł - w szczegółach.

OK ;]

MJ 
BMW ///M5 e39

Wysłany: Czw Maj 01, 2008 21:05   

Chyba wszyscy wiedzą, że najgorszy jest... perfumowany gnój :hahaha:

TEY rzadzi.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 00:14   

Ukasz napisał/a:
Mogłby Tomasz drogi napisac

Mógłby oczywiście, choć by wolał prostszą formę niż taką przesadnie elegancką.
Aczkolwiek to tylko moje wyobrażenia.
Metroseksualistę kojarzę z baterią wyrafinowanych kosmetyków o przedłużonym działaniu, kremami do rąk i twarzy pielęgnującymi skórę.
Mężczyznę kojarzę raczej z wodą i zwykłym mydłem.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 00:26   

Tomasz Holka napisał/a:
Aczkolwiek to tylko moje wyobrażenia.
Mylne nieco... Faceci którym zarzuca sie metroseksualizm raczej dalecy sa od praktyk typu krycie syfa pudrem. Jezeli dyskusja toczy sie o zapachu to po wysiłku fizycznym, którego motroseksualistom nie brakuje zwyczajnie biorą prysznic. :) Takie analizy obserwacyjne

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 00:46   

Ukasz napisał/a:
krycie syfa pudrem.

Fuj! No złośliwy wobec nich nie jestem. Ale też wyrafinowanych kosmetyków w tym pielęgnacyjnych i nawilżających ani maseczek nie używam.
Nie zarzucam im też braku higieny, choć z zamiłowaniem do sportowego wysiłku raczej nie kojarzę.
Ot, na przykład - ja myję pięć razy ręce a oni bazują w tym czasie na jednokrotnym myciu i kremie nawilżającym do rąk + uwadze by nie narażać skóry na szwank.

Przyznam, że próbowałem używać kremu ale musiałem natychmiast myć rece, które wydawały mi się tłuste.

Diabel-tasmanski

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 10:06   

A ja znam metrola, który od 20 lat ćwiczy karat, wspina się po skałkach i skacze na spadochronie. Myslisz się Tomaszu metrol to nie model i nie gej. W tych środowiskach sport szczególe ekstremalny jest trendy.

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Pią Maj 02, 2008 10:28   

Diabel-tasmanski napisał/a:
Myslisz się Tomaszu metrol to nie model i nie gej.

Pewnie masz rację.
Faktycznie! Metrola kojarzyłem zawsze z modelem. Może dlatego, że brak ich wśród osób tworzących łódzki światek kolarski?

micio 

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 08:52   

A mi to i tak sie kojarzy z częścią od rowerka... To nie jest normalne aby facet siedział dłużej przed lustrem niż kobieta... Wiele osób chce być metro- a po wszystkim (całej tej stylizacji) śmiech na sali bo komicznie wygladaja. Swego czasu- z 2, może 3 lata temu gdziekolwiek się spojrzało to chłopacy, faceci nosili długie grzywki (jak Rubik). Jednym to pasowało, innym nie... Ale chcieli być na topie.
A czy kobiety lubią takich lalusiów? Z własnych doświadczeń widze że wygrywają faceci przeciętni co mają coś do powiedzenia, albo faceci z kasą :whoeva:

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 19:47   

micio napisał/a:
albo faceci z kasą

A fececi z klasą to już nie istnieją?

micio 

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 23:16   

zofia Nałkowska napisał/a:

A fececi z klasą to już nie istnieją?

Oczywiście że istnieją, tylko takich jest bardzo BARDZO mało. Większość to pozerzy co grają niewiadomo kogo, a włoski na żel, albo długa fryzurka pasują im jak swinii siodło :yes:
Oprócz wyglądu powinni też mieć zachowanie pasujące do całokształtu...

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 23:37   

micio napisał/a:
Oczywiście że istnieją, tylko takich jest bardzo BARDZO mało.

Prawda!
micio napisał/a:

No cóż. Zaimponowałeś mi miciu - to też szczera prawda.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Nie Maj 04, 2008 00:07   

micio napisał/a:
a jakie Twoim zdaniem jest zachowanie metro ??

micio 

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 16:24   

Ukasz napisał/a:
micio napisał/a:
a jakie Twoim zdaniem jest zachowanie metro ??

No to wyobraź sobie człowieka w garniaku, ładna fryzurka, leciutki zarost, czyste buty itp. -> Co o nim myślisz? Facet z kulturą, z klasą...
No może to by była prawda gdyby się nie odezwał- co drugie słowo to kuxxx. Albo widzisz gościa- przebojowo wygląda... a jest bardzo nieśmiały ;/
Dlatego takie coś mnie razi jak wygląd nie idzie w parze z człowiekiem.
PseudoMetroli jest wielu- wystarczy zmianka w jakimś piśmie, że moda się zmienia to będą podążać ślepo za nią...
Podobno niektórzy mają wiele twarzy ;]

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 18:19   

micio napisał/a:
Albo widzisz gościa- przebojowo wygląda... a jest bardzo nieśmiały ;/

Z tym bym się nie zgodziła. Jeśli ktoś jest nieśmiały, czy to znaczy, że powinien wyglądać nieciekawie?
Moim zdaniem największy problem jest taki, że wiele osób ma błędne pojęcie na temat metroseksualizmu. Często metroseksualista jest kojarzony z gejem lub z modelem, albo nawet tak jest kojarzony każdy facet, który choć trochę dba o siebie i stara się dobrze wyglądać. A tak naprawdę o metroseksualizmie można mówić dopiero wtedy, gdy ktoś przesadnie zaczyna się skupiać na swoim wyglądzie, jest nadmiernie podatny na wpływ mody, a jego psychika nabiera cech kobiecych.
Myślę, że warto poczytać artykuł na ten temat: http://www.tutej.pl/cms.php?i=1241

micio 

Wysłany: Pon Maj 05, 2008 18:31   

Aliena napisał/a:
micio napisał/a:
Albo widzisz gościa- przebojowo wygląda... a jest bardzo nieśmiały ;/

Z tym bym się nie zgodziła. Jeśli ktoś jest nieśmiały, czy to znaczy, że powinien wyglądać nieciekawie?
... A tak naprawdę o metroseksualizmie można mówić dopiero wtedy, gdy ktoś przesadnie zaczyna się skupiać na swoim wyglądzie, jest nadmiernie podatny na wpływ mody, a jego psychika nabiera cech kobiecych.

No z tym nieśmiałym to nietrafione było ;) (Ale nieśmiała osoba rzadko chce się wyróżniać z otoczenia).

Pracowałem swego czasu w restauracji w Poznaniu z 2 gejami (oczywiście- bylo też pełno normalnych chłopaków). Różnicy nie widziałem miedzy metroseksualnymi co przychodzili jeść a nimi... Tak samo ubrani, tak samo delikatni :D

Ola 

Wysłany: Nie Cze 22, 2008 22:26   

http://purelife.blox.pl/2...ugalie-a-1.html

Monika 

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 22:55   

Ostatnio znalazłam nowy synonim faceta w białych paputkach, skarpetkach, koszuli, ślicznej buźce i ładnie ułożonych włoskach.

.. przedstawiciel handlowy.

Tito 

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 16:35   

Bo kobieta jest do pieszczoty, więc musi być zadbana, a mężczyzna do roboty- to też, ale trochę mniej.

Matko, co za stereotyp.

Nie rozumiem tylu złych wypowiedzi na temat metroseksualistów w tym temacie. Gdyby każdy mężczyzna był taki jak oni, to nie byłoby wojen. =] A zresztą osoba metroseksualna jest w stanie lepiej zrozumieć kobietę, niż jakiś śmierdzący potem "facet". Czy Panie naprawdę chcą niezrozumienia w związku skoro pociągają ich jakieś antyczne wzorce mężczyzn ?

Pozdrawiam.

DaVe 

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 17:28   

Cytat:
Nie rozumiem tylu złych wypowiedzi na temat metroseksualistów w tym temacie. Gdyby każdy mężczyzna był taki jak oni, to nie byłoby wojen. =] A zresztą osoba metroseksualna jest w stanie lepiej zrozumieć kobietę, niż jakiś śmierdzący potem "facet". Czy Panie naprawdę chcą niezrozumienia w związku skoro pociągają ich jakieś antyczne wzorce mężczyzn

Lol. Pewnie Aliena to wymoderuje :clever: ale nie znoszę takich fifarafa "niby-facetów". Gdzie oni się rodzą? Facet ma być męski a nie taki lalusiowaty "Ken". Takie jest moje zdanie.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 18:22   

Tito napisał/a:
Czy Panie naprawdę chcą niezrozumienia w związku skoro pociągają ich jakieś antyczne wzorce mężczyzn ?

Drogi Tito. Zofia jest 30 lat po ślubie, w związku z pełnym zrozumienia i zapewniam cię,że to zdrowy związek oparty na wartościach a nie na antycznych wzorcach. I wcale mi nie przeszkadza, że mąz nie chodzi do kosmetyczki, nie lakieruje paznokci, nie depiluje torsu, poziom testosteronu odpowiada u niego standartom męskim i bardzo dobrze rozumie kobiety, choć nie jest metroseksualistą. I też jest przeciwko wojnom. Pachnie mydłem, ma czystą koszulę, zmienia skarpetki, rąbie drewno, maluje mieszkanie i przynosi mi kwiaty.
Ale żeby wyrazić takie zdanie , jak moje, trzeba mieć życiowe doświadczenie, a nie być tylko na topie i być tredny, bo akurat teraz jest taka śwaitowa moda na coś, co uparcie się przez pewne środowiska promuje. Czemu to ma służyć? Rozwojowi jednostki czy jego uwstecznieniu?Prawdziwy mężczyzna ma ustabilizowaną osobowość i nie musi szukać innych podniet, aby znaleźć odpowiedź kim jest.

Ola 

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 20:50   

mąz nie chodzi do kosmetyczki, nie lakieruje paznokci, nie depiluje torsu, poziom testosteronu odpowiada u niego standartom męskim i bardzo dobrze rozumie kobiety, choć nie jest metroseksualistą. I też jest przeciwko wojnom. Pachnie mydłem, ma czystą koszulę, zmienia skarpetki, rąbie drewno, maluje mieszkanie i przynosi mi kwiaty.

Skąd żeś Zosiu droga takiego chłopa wytrzasnęła? :o

Czy to może wynik wieloletnich "praktyk wychowawczych"? ;)

Tito 

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 20:52   

Tito napisał/a:
Czy Panie naprawdę chcą niezrozumienia w związku skoro pociągają ich jakieś antyczne wzorce mężczyzn ?

Drogi Tito. Zofia jest 30 lat po ślubie, w związku z pełnym zrozumienia i zapewniam cię,że to zdrowy związek oparty na wartościach a nie na antycznych wzorcach. I wcale mi nie przeszkadza, że mąz nie chodzi do kosmetyczki, nie lakieruje paznokci, nie depiluje torsu, poziom testosteronu odpowiada u niego standartom męskim i bardzo dobrze rozumie kobiety, choć nie jest metroseksualistą. I też jest przeciwko wojnom. Pachnie mydłem, ma czystą koszulę, zmienia skarpetki, rąbie drewno, maluje mieszkanie i przynosi mi kwiaty.
Ale żeby wyrazić takie zdanie , jak moje, trzeba mieć życiowe doświadczenie, a nie być tylko na topie i być tredny, bo akurat teraz jest taka śwaitowa moda na coś, co uparcie się przez pewne środowiska promuje. Czemu to ma służyć? Rozwojowi jednostki czy jego uwstecznieniu?Prawdziwy mężczyzna ma ustabilizowaną osobowość i nie musi szukać innych podniet, aby znaleźć odpowiedź kim jest.

Dbanie o siebie "w stylu metroseksualistu" nie jest modą. To ewolucja. =]

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sob Lip 19, 2008 21:00   

Ola napisał/a:
Skąd żeś Zosiu droga takiego chłopa wytrzasnęła?

Z Gniezna!
Najwięcej witaminy mają nie dziewczyny,
Lecz chłopcy z Gniezna, cud maliny!
Tito napisał/a:
Dbanie o siebie "w stylu metroseksualistu" nie jest modą. To ewolucja.

Tito, co ty wiesz o ewolucji......

femme fatale 
różowa misia

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 02:04   

moim zdaniem..

jestem jak najbardziej za zadbanym, pachnącym mężczyną.. wymagania kosmetyczno estetyczne powinny być jak najbardzie stawiane nie tylko płci żeńskiej..

aczkolwiek należy pamiętać, że jest bardzo cienka granica między metroseksualizmem a zniewieścieniem.. i mężczyźni powinni zachować rozwagę by wiedzieć kiedy powiedzieć samemu sobie "stop".

a gdzie jest to "stop"? choćby wtedy gdy na twojej umywalce jest już ilosciowo połowa kosmetyków twojej dziewczyny.. :D Bierz prysznic dwa razy dziennie, antyperspirant, perfum, swierze i pachnace wlosy.. cera bez tradziku, krem do twarzy-why not? twarz ogolona, ubrania czyste, całe i mieszczace się w obowiązujących kanonach mody to co czyni z was zadbanych facetów :D :*

44 

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 08:20   

A jednak ciężko byłoby mi sobie wyobrazić, że zaczynam golić klatę i nakładam maseczki ;)

Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 11:56   

44 napisał/a:
ciężko byłoby mi sobie wyobrazić, że zaczynam golić klatę i nakładam maseczki ;)

Moim zdaniem prawdziwy mężczyzna nie powinien golić klaty :) Powinien po prostu dbać o siebie i to wystarczy. Golenie klaty to lekka przesada :)

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 12:45   

Alieno... :D

A pachy ?? :mruga:

Odpowiedz do tematu