Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Metroseksualizm - wasze zdanie
Autor Wiadomość
Aliena 
anielska cierpliwość

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 22:30   

Ukasz napisał/a:
A pachy ??

Gdybyś zapytał o damskie pachy, odpowiedź byłaby prosta - owłosione damskie pachy moim zdaniem wyglądają nieestetycznie i dla mnie depilacja jest bardzo ważna. Ale nad męskimi pachami nigdy się nie zastanawiałam, więc to nie jest dla mnie istotne. To jest indywidualna sprawa każdego faceta. Jeżeli owłosione pachy przeszkadzają mu w higienie lub czuje dyskomfort z tego powodu, to nie ma w tym nic złego jeśli usuwa nadmierne owłosienie. Nie zwracam uwagi na to czy facet ma włosy pod pachami.
Z goleniem klaty jest inna sprawa, bo owłosiona klata mi się podoba, więc jeśli natura obdarzyła kogoś owłosieniem w tym miejscu, uważam że golenie tego owłosienia nie jest wskazane :) Jeśli ktoś z natury ma gładką klatę to też jest OK, ale golenia nie popieram :)

Diabel-tasmanski

Wysłany: Wto Maj 12, 2009 23:34   

Okazuje się, że niektóre metrozachowania maja znacznie dłuższą historię iż metroseksualizm i znacznie głębsze podłoże psychologiczne :)

http://rowery.onet.pl/2607,1556525,artykuly.html

Tomek Holka 
tomanek53

Wysłany: Czw Maj 14, 2009 23:27   

Diabel-tasmanski napisał/a:
niektóre metrozachowania

Akurat golenie nóg przez kolarzy nie ma nic wspólnego z metroseksualizmem! Wiem to z całą pewnością,
jako że od mniej więcej 25-ciu lat, świat łódzkich mastersów czy oldboyów jest także moim światem.
Przede wszystkim zjawisko to już trwało zanim pojawił się termin metroseksualizm! Zatem choć nikt nie zarzucał kolarzom metroseksualizmu (bo nie znano terminu), to i nikt nie twierdził, że są zniewieściali (a takie to właśnie określenie było wtedy w powszechnym użyciu)

Do przyczyn wymienionych w przytoczonym przez Diabła artykule dodał bym jeszcze iluzoryczne zmniejszenie oporów wentylacyjnych.
Skoro nawet zacietrzewieni mastersi golą nogi, to pewnie jednak chodzi o wyrównanie do zawodowców.
Skoro ma się rower top professional, tudzież taką bieliznę, buty i resztę stroju, to i nogi trzeba ogolić co by dopełnić wizerunku!
O ile opory kolarza z ogolonymi nogami maleją o jakieś nanoniutony, to już ogolonego do imentu pływaka powinno dotyczyć dużo znaczniejsze zmniejszenie tychże.

Choć ostatnimi laty stały się modne kompletne kostiumy pływackie poprawiające opływ wody wokół ciała, więc depilacja dla wyczynowych pływaków pewnie straciła na znaczeniu.

Xenna 

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 21:43   

Prześledziłam dyskusję i chyba jej centralnym punktem miała być odp. na pytanie "Ukasza":Czy metroseksualny facet jest skreślony i nadal liczy się tylko macho... czy może kobiety bardziej doceniają chłopców o miekich ruchach, zadbanych, wygolonych tu i tam, pachnących i zadbanych, lekko narcyzowatych...
Ja uważam, że moralność prawda i gust jest jak dup...każdy ma swoją! :mruga:
Osobiście jednak podzielam opinie większości wypowiadających się pań - ciężko było by mieć faceta, który spędzał by w łazience więcej czasu niż ja. Nie mam nic przeciwko temu, że mężczyzna o siebie dba - ale oczywiście w granicach rozsądku natomiast kiedy patrzy się na niektórych METROSEKSUALNYCH facetów to niestety idzie dostrzec, że przekroczyli oni pewną granicę robiąc przy tym z siebie żywe laleczki typu "Ken" - to smutne! Ja kiedy widzę takie "przypadki" mam ochotę krzyknąć - "Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?" :mruga:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 21:49   

Xenna napisał/a:
hłopców o miekich ruchach

Cudowne stwierdzenie :D

Kukiz 
BJJ

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 00:02   

Xenna napisał/a:
(...)natomiast kiedy patrzy się na niektórych METROSEKSUALNYCH facetów to niestety idzie dostrzec, że przekroczyli oni pewną granicę robiąc przy tym z siebie żywe laleczki typu "Ken" - to smutne! Ja kiedy widzę takie "przypadki" mam ochotę krzyknąć - "Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy,
mmm, orły, sokoły, herosy!?" :mruga:

No cóż wydaje mi się że sporo takich "chłopców o miękkich ruchach" (zgadzam się że tekst genialny) zachowuje się tak bo sporo dziewcząt ma takie a nie inne preferencje. No cóż jeśli ktoś się zmienia dla kogoś świadczy tylko o nim.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 01:13   

Xenna napisał/a:
Nie mam nic przeciwko temu, że mężczyzna o siebie dba - ale oczywiście w granicach rozsądku
kiedy sie kończy rozsadek ?? :) PRzy ogoleniu pach ?? nóg ?? jajek ?? klaty ?? Czy moze wtedy kiedy facet idzie do kosmetyczki na regulacje brwi ?? Czy może wtedy gdy idzie na solarium ?? a moze wtedy kiedy wybiela zęby ??

Faceci ładni... swoim wyglądem skazani na "zła" opinie zniewieściałych co maja zrobić ?? celowo sie zaniedbać ?? Czy moze wykorzystać swoj good look i zarabiać na tym ?? :)

Widełki sa dośc szerokie tutaj...

Lubie zadbac o siebie... ale czy juz jestem metro ?? czy moze nie jestem juz macho ??

Diabel-tasmanski

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 08:15   

Ukasz o nie zrozumiałeś. Granicę przekraczasz wtedy kiedy zaczynasz się poruszać za pomocą miękkich ruchów :D

A na granicach to najlepeij się zna Zofia Nałkowska :)

Xenna 

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 16:45   

Haha ;] a to zaskakujące, że Ukasz nie zrozumiał bo okreslenie "miękkich ruchów" należy do niego, tekst ten przytoczyłam jako cytat z pierwszej strony tej dyskusji!
Jednak ta granica nie koniecznie musi się odnosić do takich gestów.Gdzie kończy się granica - zależy gdzie ją sobie wytyczymy ale facet, który chodzi na depilacje klaty, regulacje brwii, używa (o zgrozo) pudru, maluje paznokcie, naciera się balsamami i spędza godziny w łazięce przy lustrze - o sorry ale to już dla mnie np. przegina!!!

Ukasz napisał:

Faceci ładni... swoim wyglądem skazani na "zła" opinie zniewieściałych co maja zrobić ?? celowo sie zaniedbać ?? Czy moze wykorzystać swoj good look i zarabiać na tym ?? :)

Widełki sa dośc szerokie tutaj...

Lubie zadbac o siebie... ale czy juz jestem metro ?? czy moze nie jestem juz macho ?? [/quote]

Nie uważam, aby faceci ładni byli odrazu skazani na złe opinie - to bzdura, poza tym ustalmy nie każdy przystojny mężczyzna jest odrazy metroseksualny! - I Bogu dzięki!!! :))
Ukasz piszesz, że lubisz o siebie zadbać to bardzo dobrze, zadajesz jednocześnie pytania czy w związku z tym jesteś już metro a nie jesteś macho - no cóż mój drogi a jak czujesz???sam powinieneś to wiedzieć!!!

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 23:02   

Cytat:
Haha a to zaskakujące, że Ukasz nie zrozumiał bo okreslenie "miękkich ruchów" należy do niego, tekst ten przytoczyłam jako cytat z pierwszej strony tej dyskusji!
okreslenie "miekkie ruchy" jest poprawne polityczne... lepsze to niz pedał/ciota etc... :P Zaraz ze nie zrozumiał...
Xenna napisał/a:
naciera się balsamami
no tego to juz nie kumam.. wychodze z basenu np Gniezno gdzie woda jest jaka jest chlorowana.. skóra dostaje ostro "popalić" i co nie wolno zadbać ?
Xenna napisał/a:
no cóż mój drogi a jak czujesz???sam powinieneś to wiedzieć!!!
akurat ja to mam na to wyj... :) nie dbam jakos permanetnie o siebie, ale od czasu do czasu lubie uzyc kosmetyku innego niz mydło ;)

Xenna 

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 08:14   

No i chwała Ci za to, że "od czasu do czasu lubisz użyć kosmetyku innego niż mydło"!Balsam po basenie to ja też rozumiem :yes: pisałam o facetach, którzy dbają o siebie nadmiernie, przesadnie przyznasz chyba, że modelowanie brwi, farbowanie włosów czy golenie np. nóg (nie mam na mysli sportowców to co innego) to już raczej...dziwne zabiegi!
Sam napisałeś, że nie dbasz "jakoś permanętnie o siebie", co odczytuje jako zdrowe podejscie i w tym przypadku sam dałeś sobie odpowiedż na wcześniej postawione pytania. :heej:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 04:22   

Xenna napisał/a:
golenie np. nóg (nie mam na mysli sportowców to co innego)
mogłabys podad mi motywacje do takiego czynu w przypadku sportowców ?? co Twoim zdaniem (i jakie dyscyplin) dopinguje sportowców do golenia nóg ?? :)

Xenna 

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 09:35   

Ukasz a Ty śledzisz tą dyskusje???ten wątek, o który pytasz pojawił sie już wcześniej i mówiono w nim m.in. o kolarzach i pływakach.

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 09:44   

Xenna napisał/a:
Ukasz a Ty śledzisz tą dyskusje???ten wątek, o który pytasz pojawił sie już wcześniej i mówiono w nim m.in. o kolarzach i pływakach.
ale mi chodziło o Twoje zdanie... a nie to co ktoś tam juz napisal ;) No ale skoro nie masz nic do dodania...

Xenna 

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 10:10   

O matko! Adnotacje w nawiasie - "(nie chodzi mi o sportowców)" napisałam ponieważ bez niej zaraz ktoś dodał by kolejny post odnoszący się do tego, że niektórzy faceci golący nogi nie są metroseksualni tylko uprawiają sport, w którym takie zabiegi są na porządku dziennym i w pewien sposób pomagają im :yes: ...a Ty zahaczyłeś drugą stronę...A jakie jest moje zdanie? - W tym przypadku nie będę oryginalna jeśli w jakiś dziedzinach sportu zabiegi tego typu są stosowane od wielu lat i faktycznie pomagają, nie wiem czy to podniesieniu wyników czy po prostu lepszemu samopoczuciu (w szczegóły nie wnikam) to ok. :mruga:

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 10:20   

Szczerze powiem, jestem nieco rozczarowany ;P Myslałem ze wiecej wyciśniesz z tego tematu ;P ze napiszesz, ze pływacy gola nogi bo... ze sprinterzy gola nogi bo... ze cyklisci gola nogi bo ;P

no ale trudno ;P

Xenna 

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 10:36   

:ups: przepraszam bardzo za rozczarowanie, ale temat brzmi:"metroseksualizm - wasze zdanie" a nie "jak myślicie co kieruje sportowcami, którzy golą pewne elementy swojego ciała"... :yes: :mruga:
Sądziłam, że chcesz faktycznie poznać opinię na temat tego jak podchodzą niektóre kobiety do metro mężczyzn, bo zdaje się takie miałeś początkowe założenie zaczynająć pisać ten temat. ;]

Ukasz 
mięśniolot

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 15:36   

Xenna napisał/a:
przepraszam bardzo za rozczarowanie, ale temat brzmi:"metroseksualizm - wasze zdanie" a nie "jak myślicie co kieruje sportowcami, którzy golą pewne elementy swojego ciała"...
dyskusja na forach internetowych charakteryzuje sie płynościa i w pewnych kwestiach dowolnoscia i odejsciem od watku głownego. Moim zdaniem w tym przypadku taka role pełni dyskuja własnie na temat sportowców, którzy jakby nie patrzeć dla wielu są ikonami, wzorami do naśladowania etc... :) czyli metrosportowiec bedzie wzorem dla faceta, który moze stac sie metro. ;)

Xenna 

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 16:07   

Co za płynność myśli
Ukasz napisał/a:
dla wielu są ikonami, wzorami do naśladowania etc... czyli metrosportowiec bedzie wzorem dla faceta, który moze stac sie metro.

- przyznaje, że sportowiec może być wzorem dla faceta ale chyba nie w tym że np. goli nogi :mruga: a jeśli ktoś idąc takim tokiem myślenia stwierdza, że będzie metro robiąc to co robią sportowcy to mu naprawdę współczuje! :rotfl2:

Diabel-tasmanski

Wysłany: Sob Cze 27, 2009 17:08   

Ukasz napisał/a:
pływacy gola nogi bo... ze sprinterzy gola nogi bo... ze cyklisci gola nogi bo

To temat o sporcie i o tym w jakim sporcie, w jakim celu przydaje się golenie nóg czy o metroseksualiźmie?

Ukasz napisał/a:
metrosportowiec

oooo a kto to taki? Sportowiec uprawiający swoją dyscyplnę w metrrze?

A poza tym podpsiauje się obiema rękoma pod wnioskami Xenny

Zuzanna 

Wysłany: Wto Sie 20, 2013 19:15   

mi to wisi, każdy niech sie ubiera jak chce i robi co chce póki nikomu nie narzuca

Odpowiedz do tematu