Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polonia Bydgoszcz - Carbon Start Gniezno
Autor Wiadomość
CEBUL 

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 09:50   Polonia Bydgoszcz - Carbon Start Gniezno

Witam. Już w niedzielę kolejny pojedynek czerwono - czarnych. Rywal niewygodny, na którego terenie ciężko było w historii o sukcesy. Teraz wydaje się, że klub bydgoski przeżywa największy kryzys w historii istnienia sekcji żużlowej. Obecnie Polonia jest czerwoną latarnią Nice PLŻ. Nie oznacza to jednak, że jedziemy tam na łatwy spacerek. Wręcz przeciwnie. Dla Polonii to pierwszy mecz z cyklu być albo nie być w Nice PLŻ. Oni muszą wygrać, my jedziemy tam jak zwykle na luzie. Uważam, że wynik naszego zespołu w granicach 39-41 pkt. będzie dobrym rezultatem. Skład taki sam jak na Łodzi.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 10:07   

Innej możliwości składu z naszej strony nie oczekuję.
Jonas, Adi, Adamczak, Wadim, Bjarne, Piesek i Heniu to nasza najsilniejsza "7".

Co do meczu to spodziewam się wyrównanego pojedynku i myślę, że wynik może oscylować w granicach remisu jednak gdybym miał wskazać zwycięzce postawiłbym na Bydgoszcz.
Nasze dwa ostatnie mecze pokazały, że liga się już wyrównała i zawodnicy wjeździli się w sezon. Ciężko będzie wygrać, aczkolwiek zwycięstwa w Grudziądzu i Lublinie pokazały, że nie ma dla nas rzeczy nie możliwych.

Do_żylny 

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 10:53   

myslę że jest to mecz z tych "przegramy i nic się nie stanie"

szyna6 

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 12:08   

mecz zapowiada się na bardzo ciężko..."Polonia" jest pod ścianą i oni muszą z nami wygrać za wszelką cenę...mi marzy się wygrana jednak jak zdobędziemy z 41-42 punkty a w rewanżu wygrana + bonus będzie naprawdę super:)))

skład Bydgoszczan nie obliczalny a jedynym pewnym ogniwem jest młody Woźniak - liczę na sukces...

obstawiam taki skład jak w meczu z Łodzią...

wynik relanie: 49:41 dla Bydgoszczan.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 15:01   

Gałandziuk komisarzem...cóż...trza ubić będzie za wczasu.
Zatem, czyżby znów powiało nam optymizmem? :start_1:

DarooM 

Wysłany: Wto Maj 27, 2014 20:45   

W Bydgoszczy zawsze było ciężko o punkty,z reguły były porażki.
Zwycięstwo byłoby czyms pięknym i nie jest to nierealne.
Realnie jednak skłaniam się ku pierwszej naszej porażce.
40 pkt powinniśmy tam wykręcic :mruga:

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sro Maj 28, 2014 19:36   

W przeszłości szło nam ciężko na torze Polonii, nawet gdy dysponowaliśmy niezłą ekipą w 2011 roku. Ale to głównie zasługa spreparowanego toru, którego najlepiej umiał psuć dawniej Koselski, a we wspomnianym roku Sawina. Teraz może na gładkiej i równej, a przede wszystkim bezpiecznej nawierzchni wypadniemy lepiej?

Osobiście liczę na wygraną. Polonia co prawda silna jest na swoim torze, ale przeżywa spory kryzys. Trzeba to wykorzystać.

Hyziu 

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 08:25   

Awizowane składy drużyn:

Carbon Start Gniezno
1. Jonas Davidsson
2. Adrian Gomólski
3. Damian Adamczak
4. Wadim Tarasienko
5. Bjarne Pedersen
6. Adrian Gała

Polonia Bydgoszcz
9. Mateusz Szczepaniak
10. Marcin Jędrzejewski
11. Patrick Hougaard
12. Hans Andersen
13. Robert Kościecha
14. Bartosz Bietracki

Do składu Polonii wraca Hougard. Jeżeli będzie w formie z przed kontuzji to Polonia jest zdecydowanym faworytem i ok. 40 punktów można brać w ciemno, a wszystko powyżej będzie in plus dla naszych.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 09:43   

Bydgoszcz przeżywa od kilku lat kryzys,okraszony chyba trzema spadkami do 1.ligi, w tym sezonie idzie im jak krew z nosa i powiem tak - mamy historyczną szansę tam wygrać. Takiej dysproporcji na korzyść Startu w rywalizacji z Polonią w moim kibicowskim życiu nie przypominam sobie.

Brzmi to jak herezja, zwłaszcza gdy większość z kibiców ma w pamięci sezony dominacji Polonii, ale co było a nie jest nie pisze się w rejestr.

TeTris 

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 09:59   

trzeba pamiętać, że na pewno do składu za kogoś wskoczy Dennis Andersson, który też ładnie śmiga. mam nadzieję, że po ostatnim słabym meczu Jonas się podniesie, bo o formę Damiana czy Bjarnego jestem raczej spokojny. oczywiście w Bydzi jest szybki Szymek Woźniak, nie wiadomo jak pojedzie Kościecha (który w zeszłym roku na mecz z nami sę obudził) czy Hansior. myślę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno...

wiadomo, że zwycięskiego składu się nie zmienia, ale troszkę inaczej poustawiałbym pary. spokojny Jonas razem z walecznym Wadimem, Damian z Adikiem i Bjarne z Gałą. w naszym klubie brakuje też ,straszaka', bowiem ani Rohan Tungate ani Matej Kus nie są zapraszani na treningi. rozmawiałem z Matejem i po meczu w Lesznie nie dostał żadnej informacji o treningu, klub odpowiada: Czech jest naszym zawodnikiem i może być na treningu kiedy chce.
tylko po co ma przyjeżdżać w ciemno? nie rozumiem dalej tej polityki.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 10:15   

Cytat:
myślę, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno...

...Polonii Bydgoszcz, jadącej u siebie przy presji kibiców i świadomości ewentualnej porażki, która pogrąży ich jeszcze bardziej. Start tylko może.

Nie chcę prorokować, bo to przypomina wróżenie z fusów po kawie sypanej, ale dla mnie najlepszym transferem tego roku jest Dariusz Śledź.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 10:54   

Identyczna refleksja naszła mnie ostatnio, mając obok siebie Lecha K. oraz Darka Śledzia i mogąc ich porównać. Przepaść. Po prostu przepaść.

Głupie dowcipkowanie, szpan i postawa pt. "zeżarłem wszystkie rozumy", a na dodatek czuję się tu jak u siebie.
Kontra wyważone, składne i płynne wypowiedzi Śledzia. Przede wszystkim jednak SENSOWNE. Do tego widać, że traktuje ekipę jak rodzinę. I ogólnie - może i oboje zjedli zęby na żużlu, ale tylko Śledź zainwestował później w porządną sztuczną szufladę ;P

Drobny OT --> Pyskaty, Ty żyjesz?

19SKS52 

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 15:17   

Pyskaty napisał/a:
przy presji kibiców

czyjej presji :D ? kibiców :D ? w Bydgosczy :D ?

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Maj 29, 2014 15:46   

19SKS52 napisał/a:
Pyskaty napisał/a:
przy presji kibiców

czyjej presji :D ? kibiców :D ? w Bydgosczy :D ?

Haha, wyborne, posikany i jutro zakwasy na brzuchu...

godziu 

Wysłany: Pią Maj 30, 2014 12:37   

Dla nas sprawa wygląda prosto:
1. Mamy optymalny skład... :yes:
2. Nie mamy presji... =]
3. czekamy na jakość toru w Bydgoszczy (róznie to bywa)... :smuteczek:
4.no i oczywiście na " formę dnia" poszczególnych zawodników...
... i do przodu po kolejną niespodziankę... :mruga:

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 10:22   

Davidsson jeździł w Bydzi...
Ciekaw jestem jego postawy dziś ;)

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:11   

Takiego łomotu się nie spodziewałem.....

maksior 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:29   

Trzeba umieć jeżdzić na każdym torze a nie tylko na betonie.Następne cztery mecze będą w palnik.

tony187 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:34   

Zwycięstwo wisiało w powietrzu...

maaagic 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:38   

Ramenedes napisał/a:
Takiego łomotu się nie spodziewałem.....

A ja owszem. Ale co z tego? :) Ligowy byt mamy już raczej pewny, a od początku wiedzieliśmy, że na nic więcej nie możemy liczyć.

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:42   

Davidsson jak widać liderem nie będzie. Trochę popłynęli, ale ważne jest żeby byli w PO. W komentarzach od razu wypłynął wątek "odpuszczania" spotkań. Szczególnie gdy jest taki mecz gdzie ktoś musi a nam nie zależy.

speedhub 
speedhub

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 19:11   

Prosiłbym o wnikliwą analizę meczu:
mecz od 6 do 15 biegu przegraliśmy 4-oma punktami. Najwyraźniej położył nas początek meczu, kiedy to tor nas ewidentnie zaskoczył.

Brak dobrych przełożeń = brak płynnej jazdy = brak pewności na torze. A wiadomo, że w Bydgoszczy trzeba trzymać pełen gaz przez 4 okrążenia (tak jest ten tor skonstruowany, że to umożliwia)

Davidsson i juniorzy w ogóle nie istnieli. Bardzo ładnie Tarasenko, Adamczak i nie najgorzej w sumie Pedersen.

Przed rewanżem jestem optymistą - wygramy, ale o bonusie możemy pomarzyć

Do_żylny 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 20:43   

To że przegramy i to wysoko wiedziałem juz po wywiadzie z imbierowiczem, i protescie ze względu na tor. Aleczy to istotne, prawdziwe problemy ma gkm, rybnik i właśnie polonia. Sorry ale dla mnie polonia już nie istnieje po tyn co widać na trybunach, tan niema dla kogo już żużla rrobić.

pyskaty2 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 21:19   

Przyczepny tor to nie był, bio trzymał tylko krawężnik. A te koleiny? i równanie toru w czasie meczu? co to ma być? Leszno? Żenada, nie dziwona ta, że ludzie nie chodzą w Budgoszczy na mecze,

19SKS52 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 21:22   

Na torze troche gorzej, za to na trybunach jak zwykle zabawa. Porażka- zdarza się. Szkoda tylko, że niektórym zabrakło ambicji, by odjechać choć 4 kółka.

pan kleks 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 21:35   

Dzisiejsza jazda Startu w Bydgoszczy wyglądała tak jak pogoda po 13 tym biegu ... brak słów( i nie zganiajmy wszystkiego na ten kiepski tor)

TeTris 

Wysłany: Nie Cze 01, 2014 21:37   

wiadomo co z Vadimem?
no cóż, były zwycięstwa, przyszły porażki, bo wątpię byśmy w dwumeczu wygrali z nimi. Kuciapa, Larsen, Ljung, Scott zrobią różnicę i właśnie w niedzielę najbardziej boję się o wstyd. żebyśmy zrobili chociaż 35 punktów. Bydzia to twardy rywal u siebie, ale na wyjeździe laczki. zaprosić na trening innych obco i niech Jonas od piątku wałkuje ten tor, bo będzie jak ostatnio. do Rzeszowa niech jedzie wariant oszczędnościowy, czyli Kus i Maciek Fajfer+Gomóła, Adamczak i dać odpocząć Vadimowi.

radkoski 
Gniezno/Winiary

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 20:14   

Z tego co wiem to niezła corrida na torze w Bydzi była.
Kiedyś Leszno, Gorzów, Zielona...czas na Polonię - nie ten kierunek :nonono:

rkempes 
Start od zawsze i na zawsze

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 12:02   

No była . Ale ich juniorzy wymiatali na tym że hej . Nasi juniorzy ze strachem przyjeżdżali o pół okrążenia z tyłu . Nie rozumiem tego, czyżby nie jezdzili przez 2-3 lata swojej kariery na przyczepnym torze ?

Do_żylny 

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 12:38   

obejrzyjcie sobie relację na itvl , wypowiedź imbierowicza przed meczem i wszystko jasne - panowie odpuszczamy - powód? może rzeczywiście tor, może sie nie chciało w dzień dziecka, może szkoda sprzętu niewiem ale nie snujcie jakiś teorii odnośnie formy zawodników...

Odpowiedz do tematu