Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Carbon Start Gniezno - Stal Rzeszów
Autor Wiadomość
CEBUL 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:05   Carbon Start Gniezno - Stal Rzeszów

Już w niedzielę kolejna potyczka. Przyjeżdża niepokonany lider tabeli Nice PLŻ. Rzeszowianie są w gazie i kroczą pewnie do Extraligi. Wobec tego każde, nawet minimalne zwycięstwo czerwono-czarnych będzie sukcesem. W zeszłym roku w ostatnim biegu, na ostatnim okrążeniu wymknął nam się remis. Mam nadzieję, że teraz rozstrzygniemy ten mecz wcześniej niż w XV biegu. Obstawiam wynik 48:42.

Szuler_Start 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:13   

Przed tym meczem trener powinien koniecznie ściągnąć pozostałych obcokrajowców na trening. Jonas pojechał drugi słaby mecz, niech poczuje oddech innych na plecach.

szyna6 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:22   

tak jak pisałem wcześniej...zaczęło robić się pod górkę mam nadzieje że nasi będą gryźć tor i uda się wygrać z Marmą jak i buczą u siebie bo terminarz mamy bardzo cieżki.....

START-MARMA
MARMA - START (tutaj chyba raczej każdy zna wynik)
START - POLONIA - tu liczę na 2 pkt:)
ORZEŁ - START ( czuje że w Łodzi nie liczac MARMY nikt nie wygra)

Więc obowiązkowo wygrana z MARMĄ i POLONIĄ i będzie rewelacja:)

Skład - tutaj nie ma co kombinować.

Choć popieram przedmówcę OBOWIĄZKOWO - DAVIDSSON powinien piątek i sobotę poświęcić na piekielne spasowanie z torem ponieważ w MARMIE mamy kilku naszych byłych jeźdzców więc torem nikogo nie zaskoczymy:

1. LARSEN - u nas nie jeździł ale jest w GAZIE - pieknielnie szybki;
2. MIESIĄC - najsłabsze ogniwo;
3. LJUNG - startowiec na nasz beton pewniak;
4. SCOTT - co tu dużo mówić z Ljungiem najsilniejsza PARA.
5. Kuciapa - hmmm jest w formie ale .....
6. Sówka - rok temu powiedziałbym że namiesza w tym roku mnie nie przekonuje choć na juniorce budzi respekt.
7.... tutaj obojętnie kto pojedzie to 0...

moje marzenie: 47:43 dla STARTU
realnie: 40: 50 dla MARMY

Do_żylny 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 14:39   

daj palec wezmą rękę...
naszym celem było przetrwanie i spokojne utrzymanie a to już się teoretycznie dokonało gdyż Rybnik według mnie nie zdobędzie > niż 10 pkt... ba, twierdze że nawet Grudziądz włączy sie w walke.. o utrzymanie.
teraz to już tylko jazda na lajcie. Wszyscy będziemy sie cieszyć z kolejnych wygranych ale nikt nie powinien rozpaczać po porażkach.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 15:12   

Dokładnie, pozostała nam jazda by sprawiać niespodzianki. :yes:

TeTris 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 16:38   

utrzymanie już prawie mamy. po co popadac dalej w długi? jestem niemal pewien, że z Rzeszowem przegramy. naszym celem było pozostac w I lidze, a wygrana z Bydzią, bonus w Rybniku i 3 punkty na Lublinie mogą nam dac coś więcej. gdyby do solidnego Pedersena dołączył Davidsson (w co niestety nie wierzę) mecz mógłby byc na styku. ale jak co roku Jonas najpierw jeździ super, a potem im dalej tym mniej punktów. nasi juniorzy jedyne co mogą przywieźc w biegu drugim to 3:3, Sówka mało osiągalny. przede wszystkim zaprosic na siłę Kusa (który chce tu jeździc, bo rozmawiałem z nim, a zaproszenia nie dostaje), Tungate'a i Nilssona. zmienic pary, jeśli chcemy wygrac to wszystko trzeba postawic na jedną kartę.

9.Tarasienko- ta para najlepiej się rozumie
10.Gomólski
11.Pedersen- może jakoś uciągnie Jonasa
12.Davidsson- w sumie nie wiem czemu taki wybór, bo to tylko startowiec i to w dodatku jeśli jedzie od krawężnika
13.Adamczak
14.Gała
15.Piosicki

mimo wszystko obstawiam 38:52...

victorski 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 17:16   

Co do meczu w Bydzi...przegralismy i tyle. Przed sezonem ta przegrana była wkalkulowana i nic złego sie nie stało. Co prawda troszke wysoko ale...co tam patrząc realnie jest zaj...e jak do tej pory.
Trudny mecz z Rzeszowem a skład....strasznie bym namieszał.
9 Jonas - wiadomo startowiec itp.
10. vadim - dostanie tor zewnetrzny i pofrunie no i bedzie jako tako zabezpieczeniem na wypadek wpadki Davidssona :mruga:
11.Gomólski- przy kredzie i jako prowadzący powinno mu byc łatwiej
12 Adamczak- jest w gazie, po wymieszaniu par uzupełni Jonasa.
13. Pedersen - biegi z juniorem wiec trzeba nam pewniaka no i w 11 biegu jechał by z Wadimem mega silna para.
14 gała - co prawda w biegu 12 będzie doparowym Gomólskiego ale ...również przeciwko juniorowi Stali (oby nie sówce ) =]
15 Piosicki- dwa biego z Pedersenem jak wystrzeli ze startu to...

Troszke namieszane ale tylko po to aby każdemu dać to czego najbardziej potrzebuje aby mecz był udany. Co prawda potrzebujemy troszke szczęścia , no ale kto go nie potrzebuje....

TeTris 

Wysłany: Pon Cze 02, 2014 19:06   

jedyne co można zrobić to ubić tak tor jak na Ostrów w 2009 i troszkę wybić żużel z głowy rzeszowiakom.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 08:49   

Żeby się czasem nie zagalopowali i nie strzelili sobie w kolano z tym ubijaniem - jak z Bydzią, a potem z Gruzją w 2011.
Na Bydgoszczy był asfalt wylany, a i tak w tytę dostaliśmy. A na Grudziądzu to spod ciągnika podczas równania iskry szły; niektórzy twierdzili, że byli świadkami jak nawierzchnię taczkami przed meczem wywożono z toru. Zatem to już były bardziej wyścigi szosowe ;P

A czy nam wtedy z Ostrowem na pewno pomógł tor? czy raczej ogólna, nieuchronna i zbliżająca się katastrofa KMO (wliczając w to pana Harrisa ;)

szczypi 
SGIF-team

Wysłany: Wto Cze 03, 2014 09:01   

Start Gniezno Internet F@ns oraz Młoda Wiara Tajwan organizuje akcję „Obudź w sobie Ultrasa”!
więcej informacji :
http://www.sgif.pl/2014/0...-sobie-ultrasa/

TeTris 

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 16:47   

nasz skład na mecz z Rzeszowem:
9.Adamczak
10.Gomóła
11.Jonas
12.Vadim
13.Bjarne
14.Piesek
15.Gała

speedhub 
speedhub

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 20:35   

TeTris napisał/a:
nasz skład na mecz z Rzeszowem:
9.Adamczak
10.Gomóła
11.Jonas
12.Vadim
13.Bjarne
14.Piesek
15.Gała

Skład wydaje się być optymalny na tę chwilę. Brawa dla trenera za zmiany par. Widać, że Śledziowi bardzo zależy na pokonaniu Stali Rzeszów (wiadomo dlaczego). Myślę, że nasi zawodnicy będą też chcieli zrobić prezent swojemu trenerowi oraz kibicom.

Przy wzrastającej formie Gomóły i Vadima po kontuzji, przydałby się błysk Davidssona jak na początku sezonu i niezawodność Pedersena.
Bez tego ciężko będzie wygrać.

Sowa 

Wysłany: Sro Cze 04, 2014 21:05   

Dobra wiadomość jest taka, że nie powinno już padać do końca tygodnia, więc jest szansa na solidne potrenowanie i dopasowanie się do nawierzchni, aby na meczu już wszystko ładnie grało. Wcześniej z tym bywało różnie i wydaje mi się, że to może być nasz spory atut. Zwłaszcza w przypadku Jonasa ten element odgrywa kluczową rolę. Z kolei jakieś przesadne ubijanie, to jest zawsze spore ryzyko i zwykle chyba mieliśmy z tym więcej problemów niż pożytku. Kiedy to rywale przyjeżdżali i czuli się od początku jak u siebie, a my byliśmy w czarnej dupie, bo zostawaliśmy na starcie. W sumie z Łodzią ostatnio też tak trochę wyglądało.

P.S.
Skład bardzo sensowny i widać, że ktoś trzyma rękę na pulsie, więc już jakiś pozytyw. :D

Hyziu 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 08:46   

Co do atutu naszego toru, to chyba głównie za czasów Ś.P. Leona Kujawskiego był on zdecydowanie naszym atutem. Znał jak nikt inny nasz tor i potrafił go przygotować, a dodatkowo potrafił wytłumaczyć zawodnikom jak mają na nim jechać i jak ustawić maszyny.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 09:03   

Dokładnie, od dobrych 3-4 sezonów nie ma w Gnieźnie czegoś takiego jak "nasz" tor. Może w ubiegłym roku na Tarnowie, taki jednorazowy wybryk niestety.
A 2012 i 2011 to były już jaja w kontekście posiadania takiego atutu.

TeTris 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 09:04   

http://www.sportowefakty....enniego-larsena

patrząc na jego twitter Kenni napisał tylko, że wycofał się z zawodów tylko dlatego, że upadł.

veegeeta 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 16:30   

Mam nadzieję że będzie pełny stadion, dlaczego? Pojawią się na tym meczu osoby które są w jakimś stopniu zainteresowane sponsoringiem, powiem tylko tyle że jeżeli spodoba im się atmosfera u nas to będzie naprawdę ciekawie, z tym sponsorem przy dobrych wiatrach moglibyśmy znów zacząć snuć marzenia ... Przybywajcie więc na stadion i pokażmy jak ważny jest dla nas speedway a na pewno pomoże to w ewentualnych dalszych rozmowach osobie która stara się ich nami zainteresować .
Dodam iż Pana który namówił tych ludzi do przyjazdu na mecz powinniśmy na rękach nosić, bo człowiek naprawdę chce nas z tego bagna wyciągnąć .. Tyle, przybywajcie na mecz a się przekonacie ;)

Do_żylny 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 18:13   

moim zdaniem powinno być dużo ludzi. w końcu to najlepszy mecz sezonu.
Ja sie martwie o co innego, że będzie asfalt i emocje zostaną zduszone do pierwszego łuku...

witkacy 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 19:57   

Na weekend zapowiadają upały, więc tor będzie szybko przesychał. Trzeba to też wziąć pod uwagę.
Patrząc na składy i dotychczasowe wyniki to obstawiam 50:40 dla Rzeszowa. Stal ma dwóch najlepiej punktujących zawodników, a pozostała trójka jest w pierwszej 10. Jedynym słabym ogniwem jest Miesiąc i Gaschka. Po cichu liczę na niespodziankę.

FC Strzała 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 21:09   

Na stadionie będą kamery TVP SPORT/TV REGIONALNA więc pokażmy na co stać kibiców Startu.Nasz Start jest na zapleczu EKSTRA a my kibice pokażmy że jesteśmy w EKSTRALIDZE :yes:

DarooM 

Wysłany: Czw Cze 05, 2014 21:18   

Do_żylny napisał/a:
moim zdaniem powinno być dużo ludzi. w końcu to najlepszy mecz sezonu.
Ja sie martwie o co innego, że będzie asfalt i emocje zostaną zduszone do pierwszego łuku...

Właśnie oto chodzi.Lepiej zabic emocje,ale zwycięzyc.Na Rzesze tylko i wyłącznie skała.
Rzeszow u siebie na kopie rozbił Łotyszy do 21,Łotysze u nas o mało co nie wygrali.
Będzie mega ciężko o zwycięstwo,ale tylko betonem możemy ich pokonac.
Innej możliwości nie widzę.
Davidsson,ten Pan musi zapunktowac jak na początku sezonu... :mruga:

eugeniusz 

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 05:47   

Czytam różnych ekspertów tego forum i zastanawia mnie jedno - czym My różnimy się od ROLNIKÓW z Bydgoszczy w przygotowaniu toru ? Bydgoszcz od zawsze słynęła z przygotowania przyczepnych torów, My zaś BETONIARZE słyniemy z walcowania na skałę tor. Widowiska na tak przygotowanych torach są po prostu nudne, a emocji brak. Każdy ma prawo przygotować tor jaki mu odpowiada tylko śmiesznością jest krytykowania innych gdzie My podobne metody stosujemy.

Tor powinien być tak przygotowany, aby w przypadku przegranego startu nasi zawodnicy mogli na dystansie wyprzedzić przeciwnika.
Rzeszów ma obecnie najlepsza drużynę I ligi i o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Oby porażka w Bydgoszczy nie była początkiem dłuższej serii.

I mała uwaga do kibiców : zachowajcie się godnie nie wyzywajcie, nie buczcie, nie gwizdajcie pokażcie że jesteście NAJLEPSZYMI KIBICAMI W Polsce bez względu na wynik końcowy.

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 07:42   

już jest nowy sponsor a może być jeszcze jeden ;) http://www.start.gniezno....-meczu-z-marma/

All Bundy 
Sprzedawca butów

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 08:17   

Na jednym z portali sportowych zauważyłem taki komentarz(normalna czcionka). Postanowiłem ustosunkować się do tego (pogrubiona czcionka).

Na tym meczu trzeba być obecnym:
-mimo tego że bilety najdroższe w całej lidze, rodzina z dziećmi(powyżej 16 roku życia) płaci aż 86 złotych, Do tego trzeba jeszcze dodać bardzo drogi program zawodów 8zł.
-bilety są najdroższe bo musimy pomóc spłacać długi z zeszłego sezonu (nieoficjalnie mówi się, że to nasza wina bo nie przychodziliśmy na stadion kiedy przegrywali mecz za meczem)...aha nie zapomnij doliczyć chipsów z Biedronki za 5 zł i piwa 2% za 7 zł :)
-program ja drukuje sobie sam w domu, nie mam zamiaru kupować kilkunastu reklam za 8 zł i wkładką meczową która zazwyczaj trzeba poprawiać bo zmienia się skład...

-mimo transmisji telewizyjnej.
-jeśli będziesz oglądał w domu to nie jesteś kibicem Startu !! Na stadion marsz !!

-mimo KLĘSKI w poprzednim meczu z ostatnim zespołem I ligi.
Przecież gdzieś musieliśmy przegrać, żeby nie awansować :)

-mimo że organizatorzy przygotowują ,,nudny" tor dla kibiców-mało walki na torze.Mimo tych przeciwności kibice jak zawsze muszą zaufać organizatorom że niedzielny mecz będzie dobrym widowiskiem.
-co do toru to już chyba wszystko zostało powiedziane. Beton=nudny mecz !! + tumany kurzu. Na innym torze niż beton nie istniejemy bo nie umiemy na nim jeździć...

Na tym meczu musimy być i kibicować ambitnym zawodnikom, oby w sportowej i fair walce, a nie jak można było usłyszeć w audycji żużlowej ,,esencja speedwaya"-dojechanie z przeciwnikiem do bandy. Większej głupoty i chamstwa nie słyszałem.
Dobrze, że Nicki albo Miedziak u nas nie jeżdżą bo co mecz to drewniana banda była by w kawałkach :ups:

pyskaty2 

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 08:29   

All Bundy napisał/a:

-bilety są najdroższe bo musimy pomóc spłacać długi z zeszłego sezonu (nieoficjalnie mówi się, że to nasza wina bo nie przychodziliśmy na stadion kiedy przegrywali mecz za meczem)...aha nie zapomnij doliczyć chipsów z Biedronki za 5 zł i piwa 2% za 7 zł :)

A piwo nie kosztuje 5 zł?

Bilet dla rodziny za 86 zł to mocne nadużycie. Nie spotkałem na stadionie rodziny 2+2, gdzie dwójka dzieciaków ma więcej niż 16 lat ;) Sorry bruner, jeśli już to dzieciakmi mają zwykle w okolicach 8-13, i wtedy bilet dla rodziny wyniesie 48 zł. W ogóle przy 86 zł chyba ktoś policzył kobietę za 29 zł ;) Albo to już ta nowa moda, gdzie rodzicami są panowie hehe fuj

Pytanie gdzie są takie tory n a których nie istniejemy, bo nie bardzo mi wiadomo. Bydgoszcz zaszalała, ale to wyjądek. Takich torów już się w Pl nie robi.
Częstochowa np. nie robi toru betonowego, a tam zwytkle dobrze sobie radziliśmy prezez to, że tor jest normalny do walko.
W Bydgoszczy były dziury i dlatego przegraliśmy tak wysoko. Jakby nie było dziur wynik byłby lepszy.
Bydgoszcz też takiego toru zwykle nie robi, na Rzeszów zrobili twardy tor i dostali lolę.

pocaluj_mnie 

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 08:30   

veegeeta napisał/a:
Mam nadzieję że będzie pełny stadion, dlaczego? Pojawią się na tym meczu osoby które są w jakimś stopniu zainteresowane sponsoringiem, powiem tylko tyle że jeżeli spodoba im się atmosfera u nas to będzie naprawdę ciekawie, z tym sponsorem przy dobrych wiatrach moglibyśmy znów zacząć snuć marzenia ... Przybywajcie więc na stadion i pokażmy jak ważny jest dla nas speedway a na pewno pomoże to w ewentualnych dalszych rozmowach osobie która stara się ich nami zainteresować .
Dodam iż Pana który namówił tych ludzi do przyjazdu na mecz powinniśmy na rękach nosić, bo człowiek naprawdę chce nas z tego bagna wyciągnąć .. Tyle, przybywajcie na mecz a się przekonacie ;)

Carbon Vegeta Start Gniezno? Fajnie brzmi w sumie.

All Bundy 
Sprzedawca butów

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 08:35   

pyskaty2 :glupek2:

86 zł a składa się na to bilet normalny dla mężczyzny za 29 zł + 3x bilety ulgowe po 19 zł dla kobiety i dwójki dzieci pow. 16 lat :) matematyka i czytanie ze zrozumieniem nie bolą :)

Cytat:
to już ta nowa moda, gdzie rodzicami są panowie hehe fuj

Głodnemu chleb na myśli :D

pyskaty2 

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 08:46   

Mój błąd, ale takie rodziny rzadko można sptokać na stadionie. Raczej dzieciaki są młodsze

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 09:07   

All Bundy napisał/a:
Na jednym z portali sportowych zauważyłem taki komentarz(normalna czcionka). Postanowiłem ustosunkować się do tego (pogrubiona czcionka).

Na tym meczu trzeba być obecnym:
-mimo tego że bilety najdroższe w całej lidze, rodzina z dziećmi(powyżej 16 roku życia) płaci aż 86 złotych, Do tego trzeba jeszcze dodać bardzo drogi program zawodów 8zł.
[b]-bilety są najdroższe bo musimy pomóc spłacać długi z zeszłego sezonu (nieoficjalnie mówi się, że to nasza wina bo nie przychodziliśmy na stadion kiedy przegrywali mecz za meczem)

Kłamstwo. Średnia widzów/mecz była na bardzo wysokim poziomie. Porównując to do liczby mieszkańców Gniezna i okolic to mieliśmy procentowo 2/3 średnią w lidze. Stadion mieści max 10-11 tyś więc średnia 8 tyś to bardzo przyzwoity wynik. Dodać należy b.słabe wyniki drużyny. Kibic wsparł klub bardzo mocno. Uwielbiam takie przeinaczanie faktów i zrzucanie winy na wszystkich dookoła tylko nie na siebie.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Cze 06, 2014 10:44   

ps. bilety zawsze mieliśmy drogie i myślałem, że już się z tym wszyscy pogodziliśmy ;)

Odpowiedz do tematu