Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[7.09.2014 - XIV kolejka PLŻ] Start Gniezno - GKM Grudziądz
Autor Wiadomość
speedhub 
speedhub

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 13:04   [7.09.2014 - XIV kolejka PLŻ] Start Gniezno - GKM Grudziądz

W niedzielę podejmujemy na własnym torze GKM a na forum cisza! Czyżby wszystkim skrzydełka opadły po meczu w Rybniku? W niedzielę na stadionie zabraknie kibiców sukcesu, dla których doskonałym bodźcem do nie przychodzenia na stadion jest transmisja telewizyjna.

Po tym meczu możemy być na 2 lub 5 miejscu. W przypadku porażki z GKM-em i zwycięstwie ROW-u w Bydgoszczy kończymy sezon. Każda inna ewentualność sprawia, że pojedziemy w play-offach. Przy zwycięstwie i utracie bonusa przez Łódź w meczu Orzeł-Stal Rzeszów (co jest prawdopodobne bo Orzeł ma do odrobienia wynik 55:35) będziemy na 2 miejscu.

Chodzą słuchy, że GKM pewny jazdy w pierwszej 4 odpuści mecz, aby móc jechać w półfinale z nami, a nie z Łodzią, gdyby ta wygrała tylko za 2 punkty z Rzeszowem.

Osobiście uważam, że nikt jednak nie będzie kalkulował. Na własnym torze jesteśmy niezwykle groźni. Pary ustawiłbym identycznie jak na mecz z Lublinem.

tom 
tomki

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 20:37   

A co tu dyskutowac przecież wygramy i jedziemy z 2 miejsca i żaden wynik z łodzi odnośnie vice liderowania nas nie interesuje. 51-39

TeTris 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 08:35   

na razie trzeba przepędzić deszcz, bo on chyba najbardziej przeszkadza. ;) druga kwestia jest taka, że nie chcę widzieć już Jonasa ,,boję się startować'' Davidssona. i na koniec taki mały plusik- nie chcieliśmy Piosickiego (a szkoda, bo chłopak chciał tu zostać na następny sezon) GKM się upomniał i teraz dyskutują nad wypożyczeniem Michała. chyba można wypożyczać od 1 września, więc raczej nie widzę przeszkód by Piesek nie wystartował w meczu Start - GKM.

według mnie skład powinien wyglądać tak:

9.Vadim Tarasienko
10.Maciej Fajfer
11.Adrian Gomólski
12.Damian Adamczak
13.Bjarne Pedersen
14.Adrian Gała
15.Dawid Wawrzyniak

wynik obstawiam około 47:43

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 09:53   

Maćkiem chcesz dziurę po Jonasie łatać? Bo w Gnieźnie ciężko o zastępstwo dla niego. Rozumiem, że strzelasz focha, chociaż WSZYSCY wiedzą jak wyglądają jego wyjazdowe mecze i jak jeździ na przyczepnych - a zwłaszcza dziurawych - torach. Jest szwedzkim Dawidem Cieślewiczem i nic już tego nie zmieni. Ważniejsze jest przyklepanie Play-Off czy obrażanie się na zawodników?
A generalnie nie rozumiem tego całego alarmu. Tak - dostali zdrowy wpier...ol. Nie raz w tym roku na wyjeździe. Ale, przepraszam, od kiedy to przestała obowiązywać zasada, że większość drużyn traci na wyjazdach po wielokroć i tylko nieliczne ekipy nie zaliczają lania na gościnnych występach?

A co do Pieska - może stawiajmy na swoich juniorów, skoro wreszcie są. Na dodatek nadal tak nieliczni.

Hyziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 10:19   

TeTris napisał/a:
i na koniec taki mały plusik- nie chcieliśmy Piosickiego (a szkoda, bo chłopak chciał tu zostać na następny sezon) GKM się upomniał i teraz dyskutują nad wypożyczeniem Michała. chyba można wypożyczać od 1 września, więc raczej nie widzę przeszkód by Piesek nie wystartował w meczu Start - GKM.

Regulamin się kłania ;) Piosicki może iść tylko do Gniezna na wypożyczenie z pośród klubów I ligowych, lub do każdego dowolnego z II ligi.

Poza tym zgadzam się z Szablą. Stawiajmy na swoich, skoro ich posiadamy. Tym bardziej, że cel na ten sezon został już zrealizowany i o wynik drżeć już nie musimy.

godziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 10:25   

Witam! Od środy ma być bezdeszczowo, wiec Nasi panowie powinni "betonik " spokojne przygotować....
co do składu (jeśli finanse pozwalają) to pojedziemy pewnie z Jonasem ....
Na ewentualne rozliczenia bonusów, nie ma co patrzeć ...
Dla nas Ważne są "2 punkty" i tyle...
a co ważne zobaczymy ponownie Sebe który mam nadzieje po raz kolejny zrobi dla Nas wynik.... ;]

TeTris 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 10:35   

Hyziu napisał/a:
TeTris napisał/a:
i na koniec taki mały plusik- nie chcieliśmy Piosickiego (a szkoda, bo chłopak chciał tu zostać na następny sezon) GKM się upomniał i teraz dyskutują nad wypożyczeniem Michała. chyba można wypożyczać od 1 września, więc raczej nie widzę przeszkód by Piesek nie wystartował w meczu Start - GKM.

Regulamin się kłania ;) Piosicki może iść tylko do Gniezna na wypożyczenie z pośród klubów I ligowych, lub do każdego dowolnego z II ligi.

Poza tym zgadzam się z Szablą. Stawiajmy na swoich, skoro ich posiadamy. Tym bardziej, że cel na ten sezon został już zrealizowany i o wynik drżeć już nie musimy.

http://www.sportowefakty....bu-na-play-offy

z moich informacji wynika, że był tylko ,gościem', więc nie musi. :)

oczywiście chodziło mi o mecze Start - GKM w play-offach by było jasne. ;)

W środowisku żużlowym coraz głośniej mówi się o możliwym, niekorzystnym dla Rafała Okoniewskiego, wyroku Trybunału PZM w sprawie rozwiązania jego kontraktu z Marmą Rzeszów...

Taki wyrok Trybunału to również wyrok dla GKM Grudziądz. Po możliwym anulowaniu punktów Okoniewskiego z tego sezonu, ekipa z Grudziądza spada na ostatnie miejsce w lidze! Decyzję powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dni, a wyrok podobno zapadł już kilkanaście dni wcześniej.

http://orzel.lodz.pl/news/1387

speedhub 
speedhub

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 10:40   

godziu napisał/a:
a co ważne zobaczymy ponownie Sebe który mam nadzieje po raz kolejny zrobi dla Nas wynik.... ;]

Odnoszę wrażenie, że Seba zepnie się na niedzielę. No chyba, że w ramach wdzięczności za przelaną pierwszą ratę zaległości będzie łaskawy dla nas :) Tak czy owak, jeśli nie zaliczy dzwona w pierwszym lub drugim swoim biegu (tak jak rok temu w meczach z Apatorem i Włókniarzem) to będzie na betonie silnym punktem GKM-u.

Grudziądz cierpi na brak młodzieżowców. Nowak, który zapowiadał się dobrze, jest słabym średniakiem w I lidze. Piesek by im się przydał, szczególnie na nasz owal.

Bardzo obawiam się, że Seba, Okoń i Kościuch będą śmiagać, że aż miło. Do tego lubiący nasz tor Karpov.
Mecz będzie przedni. Liczę na wygraną 48:42

Hyziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 11:57   

Tetris owszem był tylko "gościem" i to już go eliminuje do wypożyczenia do innej drużyny w tej samej lidze.

Cytat:
Wyciąg z Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym
Rozdział 9 Art. 246. ust. 9 pkt. 3
3) jeżeli w danym sezonie zawodnik reprezentował jako „gość” barwy
danego klubu, może on zmienić barwy klubowe na zasadzie wypożyczenia
do klubu innej ligi niż dany klub lub wyłącznie do tego klubu w danej
klasie rozgrywkowej, którego reprezentował jako „gość”,

Edit:
Odniosę się jeszcze do tych rewelacji na temat GKM. Otóż jeżeli faktycznie by się tak stało to wg moich obliczeń tabela na chwilę obecną po odjęciu punktów GKM-owi i dodaniu poszczególnym zespołom wyglądałaby tak:

1. PGE 25 pkt
2. Orzeł 19 pkt
3. ROW 18 pkt
4. Start 17 pkt
5. Lokomotiv 15 pkt
6. Polonia 14 pkt
7. KMŻ 10 pkt
8. GKM 9 pkt

wówczas mecz w Gnieźnie dla GKM-u byłby meczem o życie. Więc jeśli oni mają jakieś przecieki, że coś takiego może się wydarzyć to będą za wszelką cenę chcieli u nas wygrać jak najwyżej bo to ich być albo nie być :D

P.s. nie daję sobie nic obciąć za te punktację bo robiłem to "na kolanie" ;) więc mogą gdzieś być błędy

pocaluj_mnie 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 12:36   

Nasi powinni wyjść z takiego samego założenia co Edward Mazur na temat Ułamka:

Cytat:
Taki światowy zawodnik, a zamykał "klapę" do połowy. Ja wiem, że było ślisko, ale to jest żużel. Trzeba trzymać gaz i jechać, a nie kombinować. Wstyd było z nim przegrać jak tak jechał

TeTris 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:20   

akurat w PO Piesek może zostać wypożyczony do innego klubu I ligi przez Unię Leszno. tak samo Dąbrowski, który był gościem w Lublinie może startować teraz w Unii Tarnów.

bilety po 25 złotych, bo to przecież taki hit. ;] kto tam siedzi w tym zarządzie?! :|
zamknąć dwa razy bandę przed Ułamkiem i będzie git.

Hyziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:28   

Tyle, że Dąbrowski jest zawodnikiem Unii Tarnów i z niej był użyczany do Lublina na zasadach gościach. To tak samo Piosicki może teraz jechać w Unii Leszno, nikt mu tego nie zabroni, ale nie może być wypożyczony do innego klubu poza Startem w którym startował jako "gość" w I lidze.

Czebyl 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:34   

Hyziu napisał/a:

Edit:
Odniosę się jeszcze do tych rewelacji na temat GKM. Otóż jeżeli faktycznie by się tak stało to wg moich obliczeń tabela na chwilę obecną po odjęciu punktów GKM-owi i dodaniu poszczególnym zespołom wyglądałaby tak:

1. PGE 25 pkt
2. Orzeł 19 pkt
3. ROW 18 pkt
4. Start 17 pkt
5. Lokomotiv 15 pkt
6. Polonia 14 pkt
7. KMŻ 10 pkt
8. GKM 9 pkt

Są błędy. Polonia powinna mieć 16 punktów (Grudziądz po weryfikacji 2 pkt u siebie, 0 z wyjazdu) i Lublin 12 (2 punkty z wyjazdu, 0 u siebie + bonus dla KMŻ).
Tabela:
1. Rzeszów 25
2. Orzeł 19
3. ROW 18
4. Start 17
5. Polonia 16
6. Loko 15
7. Lublin 12
8. Grudziądz 9

W skrócie- Grudziądz leci niezależnie od wyniku meczu w Gnieźnie, a Lublin wygrywając z Loko może się utrzymać bez konieczności odjechania barażu. To jest jednak science fiction w najczystszej postaci, już to widzę jak Grudziądzowi zabierają punkty ;)

TeTris 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 14:41   

Hyziu napisał/a:
Tyle, że Dąbrowski jest zawodnikiem Unii Tarnów i z niej był użyczany do Lublina na zasadach gościach. To tak samo Piosicki może teraz jechać w Unii Leszno, nikt mu tego nie zabroni, ale nie może być wypożyczony do innego klubu poza Startem w którym startował jako "gość" w I lidze.

tak Dąbrowski jest zawodnikiem Tarnowa i jeździł jako gość w Lublinie. tak samo Piosicki zawodnik Unii Leszno był gościem u nas, więc Leszno od dziś może go wypożyczyć, bo to tylko GOŚĆ. tak samo mogłaby Unia wypożyczyć Damiana... od PO może zacząć od nowa startować w I lidze, np. w GKMie. tak tłumaczył to sam zainteresowany, czyli MICHAŁ.

Hyziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 15:18   

Czebyl, przecież Lublin wygrał w Grudziądzu to za co im jeszcze raz dałeś 2 pkt ?? :d
Co do Polonii to w Grudziądzu przegrali 53:37 - 12 pkt Okonia czyli 41:37, w Bydgoszczy Polonia wygrała więc tylko + 1 pkt za bonus odjęty GKM i dodany Polonii, wg mnie powinni mieć 14 pkt (obecnie 13)

Tetris to Michał(lub jego doradcy) kiepsko zna regulamin, bądź go źle interpretuje. Play-Offy to jest ciąg dalszy tego sezonu i obowiązują cały czas te same zasady. Jechał jako gość w klubie A z I ligi do do tej ligi może być już tylko wypożyczony do klubu A, lub do każdego innego klubu z II ligi.
Wszystko jest napisane w punkcie który przytoczyłem wyżej i żadnej filozofii tutaj nie ma.

NiePalJana 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:04   

Nie odejmą żadnych punktów GKMowi.
Te plotki rozsiewa Skrzydlewski, bo to przeciez na jego stronie pojawila sie ta informacja. Nie wiem jaki on ma w tym cel.
Po za tym odjecie tych punktow wcale by tej sprawy nie zakonczylo, przeciez Grudziadz by tak tego nie zostawil i ta sprawa ciagnela by sie do polowy 2015 roku.

Czebyl 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:29   

NiePalJana napisał/a:
Nie odejmą żadnych punktów GKMowi.
Te plotki rozsiewa Skrzydlewski, bo to przeciez na jego stronie pojawila sie ta informacja. Nie wiem jaki on ma w tym cel.
Po za tym odjecie tych punktow wcale by tej sprawy nie zakonczylo, przeciez Grudziadz by tak tego nie zostawil i ta sprawa ciagnela by sie do polowy 2015 roku.

Przecież Grudziądz był ostrzegany, że kontraktują Okonia na własną odpowiedzialność więc Fiałek będzie miał ograniczone pole manewru w przypadku przegranej Rafała.
Co do moich obliczeń, to okazały się błędne. Zwracam honor Hyziu :)

Hyziu 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:47   

Fiałek już się pewnie postara o to żeby wszystko było po myśli GKM-u. Swoją drogą znajomy z Grudziądza wysunął taką teorię (sprawdziłem i faktycznie tak jest), że GKM już ma linię obrony że Okoniewski nie jest ich zawodnikiem tylko GTŻ-u, a do GKM jest tylko wypożyczony i nie mogą mu punktów odebrać. Wiem, wiem absurd :D ale w końcu żyjemy w kraju absurdu :ups:

NiePalJana 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 16:48   

Takie ostrzeżenie ma zerową moc prawną. A pokazuje tylko jak żenującą organizacją jest PZM/GKSŻ.

TeTris 

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 08:32   

żenującą? GKM wiedział co brał i jak może się stać, przecież w pierwszych meczach Okoniewski na linii mety przepuszczał swoich kolegów z drużyny, co pokazuje, że byli świadomi wszystkiego.

Szabla 
Punk's not dead!

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 14:37   

No to awizowane zgodne z przewidywaniami:

Carbon Start:
9. Adrian Gomólski
10. Wadim Tarasienko
11. Jonas Davidsson
12. Damian Adamczak
13. Bjarne Pedersen
14. Dawid Wawrzyniak
GKM:
1. Rafał Okoniewski
2. Norbert Kościuch
3. Sebastian Ułamek
4. Daniel Jeleniewski
5. Andriej Karpow
6. Marcin Nowak

Jeśli Wadim wreszcie faktycznie odjedzie 5 biegów i zrobi w każdym więcej niż jedynkę, Damian zaprezentuje się jak na Lublinie i Gomóła pojedzie "gnieźnieńskie" swoje to myślę, że wreszcie odczarujemy grudziądzko-gnieźnieńską tradycję i wygramy.

19SKS52 

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 18:50   

Mam wrażenie, że mimo tej całej napinającej otoczki będzie spokojny mecz, coś w stylu z Rzeszowem. Chęć zamazania blamażu i wyjątkowa skuteczność w Gnieźnie zrobi swoje i obym się nie mylił.

Czebyl 

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 20:55   

https://twitter.com/FilipCzyszanows/status/507189021928591361
Ciekawe czy Okoń pojedzie w ewentualnych meczach Marma - GKM.

NiePalJana 

Wysłany: Sro Wrz 03, 2014 21:07   

Czebyl napisał/a:
https://twitter.com/FilipCzyszanows/status/507189021928591361
Ciekawe czy Okoń pojedzie w ewentualnych meczach Marma - GKM.

Jechał już w dwóch takich, dlaczego miał by nie pojechać w ewentualnym trzecim i czwartym.
GKMowi nie grozi żadne odjęcie punktów.

TeTris 

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 06:49   

no i znów nie wiadomo czy Vadim zdoła się uwolnić z Rosji... kolejne kłopoty wizowe.
Bjarne w EL najpierw 0, a wczoraj 4+1...

speedhub 
speedhub

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 10:43   

TeTris napisał/a:
no i znów nie wiadomo czy Vadim zdoła się uwolnić z Rosji... kolejne kłopoty wizowe.

To oficjalna wersja. Nieoficjalna i rzeczywista to innej natury kłopoty Vadima. Niestety nasz zawodnik został okradziony z dokumentów i pieniędzy w Rosji. Pozostaje powołać Nilssona, który jechałby na maszynach Vadima lub Macieja Fajfera. Jestem za tym drugim wariantem. Grudziądz już wie bowiem z kim pojadą w półfinale :)

http://www.sportowefakty....-sie-ze-startem

Aby rzeczywiście jechać z nami w półfinale nie mogą sobie pozwolić na... wygraną u nas ;)

TeTris 

Wysłany: Czw Wrz 04, 2014 22:59   

Vadima nie będzie, a w jego miejsce ktoś wie kogo powoła Śledź?

z takich dziwnych informacji, wiem, że na to za szybko, ale dochodzą mnie słuchy, że Gniezno w przyszłym sezonie chciałoby zakontraktować FL.

Hyziu 

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 15:15   

TeTris napisał/a:

z takich dziwnych informacji, wiem, że na to za szybko, ale dochodzą mnie słuchy, że Gniezno w przyszłym sezonie chciałoby zakontraktować FL.

Ciekawe co napiszesz jak jednak się w niedziele Vadim pojawi. Zakończ to wróżenie z fusów już ;)

arkadiusz 

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 16:29   

Kto to taki FL ?

TeTris napisał/a:

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 16:39   

Fredrik Lindgren. Chyba... ;]

Odpowiedz do tematu