Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
W jakich warunkach mieszkają ludzie w centrum Gniezna?
Autor Wiadomość
Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pon Paź 20, 2014 11:33   W jakich warunkach mieszkają ludzie w centrum Gniezna?

Brud i zniszczenie panuje w kamienicach w centrum Gniezna od czasu, gdy miasto Gniezno kilkadziesiąt lat temu przejęło wiele budynków.
Ostatnio w centrum miasta zawaliły się dwie kamienice. Większość z budynków wymaga remontu a niektóre remontu kapitalnego. Mieszkańcy pytając dlaczego tak jest otrzymują jedną odpowiedź:
NIE MA PIENIĘDZY
Postanowiłem to sprawdzić w Urzędzie Miasta i uzyskane informacje przekazać mieszkańcom. Tylko przez ostatnie 4 lata mieszkańcy wpłacili czynszu 33 969 000zł.Z tej gigantycznej kwoty na remonty miejskich nieruchomości przez 4lata wydano 10 006 000zł. Różnica wynosi 23 962 000zł.
W krótkim okresie czasu bo przez 4 lata wpłacone przez mieszkańców 24 miliony złotych wydano na inne cele niż remonty pomimo że większość budynków Starego Miasta wymaga natychmiastowych napraw.

[/b]

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 07:55   

Jak wyglądają kamienice w centrum?Ile wydano na remonty w ciągu ostatnich 4 lat?
Warto obejrzeć kilka przykładów.

Taka polityka mieszkaniowa prowadzi do upadku Starego Miasta. Moim zdaniem wpłacane przez mieszkańców czynsze powinny być wydawane przede wszystkim na remonty domów w których mieszkają.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 08:50   

Przykładowy czynsz
Za mieszkanie w budynku ,w którym nie malowano klatki schodowej od ponad 40lat

opłata stała za wodę- 1szt.= 0,92 +vat 0,07= 0,99
opłata za energie elekt. w piwnicy= 1szt.= 1,71+ va 0,39 = 2,10
opłata za kanalizację = 1 m sześć.= 5,30 + vat 0,42 = 5,72
opłata za zimną wodę = 1 m sześć =3,30 + vat 0,26 = 3,56
opłata za konserwację. domofonu = 1,90 + vat 0,15 = 2,05

czynsz za pow. użytkową 35, 96 x 8,05 = 289,48 + vat 0,00 = 289, 48zł.

CZYNSZ ZA MIESZKANIE O POW. 36m2 WYNOSI :289,48zł .miesięcznie.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 08:52   

JAK KSZTAŁTUJĄ SIĘ STAWKI CZYNSZU W MIEŚCIE GNIEŹNIE?
2007r. 4,80zł. (kwota bazowa)
2011r. 5,81zł (kwota bazowa)
2013r. 6,29zł. (kwota bazowa)

Stawki czynszu wzrosły o 31% w okresie 6 lat

Czy mieszkańcy przy tak wysokim czynszu nie powinni domagać się remontów nieruchomości w których mieszkają?

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 09:36   

Powiem bardzo dyplomatycznie Panie Jurku, że mija się Pan z prawdą, analizując dane czynszowe i koszty remontów. A dlaczego? wystarczy się zagłębić a nie tworzyć poezję na potrzeby kampanii. Pozdrawiam

Ramenedes 
Sedenemar

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 09:40   

:ok: :ok: :ok:
A tak poza tym przez 4 lata swojej kadencji nie udzielał się Pan zbytnio i nie szukał kamienic do remontowania.....
Mam nadzieję, że tegoroczne wybory pokażą czy Gniezno jest nadal ciemnogrodem czy jednak mieszkańcy potrafią wyciągnąć wnioski i nie głosować na tych dla których liczy się tylko koryto.

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 11:48   

Panie Jerzy- prosto z mostu. Ile lat działa Pan w polityce?

Proszę wypisać stanowiska i co dokładnie Pan zrobił dla zwykłego obywatela za kadencji każdego z nich. To forum ma dość znaczne grono odbiorców więc jako pierwszy ma Pan okazję do wykazania się i zdobycia głosów wyborców lub zniechęcenia ich do siebie. Liczę na to iż zakładając tutaj temat ma Pan odwagę i chce podjąć rzeczową wymianę informacji na swój temat...

Nie muszę chyba tłumaczyć, co oznacza brak reakcji z Pana strony na mój wpis ;)

My internauci jesteśmy bezlitośni i chcemy faktów a nie sztucznych uśmiechów na plakatach lub kisielu wyborczego jak powyżej.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:10   

zofia Nałkowska napisał/a:
Powiem bardzo dyplomatycznie Panie Jurku, że mija się Pan z prawdą, analizując dane czynszowe i koszty remontów. A dlaczego? wystarczy się zagłębić a nie tworzyć poezję na potrzeby kampanii. Pozdrawiam

Pani Zofio chyba zna mnie Pani na tyle że w tak poważnej sprawie nie posiadając dokumentów nie publikowałbym żadnych danych z kapelusza.
Wszystkie wymienione liczby mam na piśmie z pieczątkami i podpisami Pani dyr. Marioli Landowskiej i Pana z-cy Prezydenta Rafała Spachacza.
Wszystkiego dobrego życzę.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:13   

Ramenedes napisał/a:
:ok: :ok: :ok:
A tak poza tym przez 4 lata swojej kadencji nie udzielał się Pan zbytnio i nie szukał kamienic do remontowania.....
Mam nadzieję, że tegoroczne wybory pokażą czy Gniezno jest nadal ciemnogrodem czy jednak mieszkańcy potrafią wyciągnąć wnioski i nie głosować na tych dla których liczy się tylko koryto.

Ramenedesie po pierwsze o której kadencji mówisz a po drugie pisałem na tym Forum kilka lat temu o swojej działalności chociażby w Komisji Mieszkaniowej. Cofnij się troszkę wstecz a otrzymasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Pozdrawiam JPL.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:16   

[quote="diabolo"]

Proszę wypisać stanowiska i co dokładnie Pan zrobił dla zwykłego obywatela za kadencji każdego z nich.

Diablo napisz o co Ci chodzi po polsku to odpowiem.
Też Cię lubię. JPL

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 12:52   

Jerzy Lubbe napisał/a:

Pani Zofio chyba zna mnie Pani na tyle że w tak poważnej sprawie nie posiadając dokumentów nie publikowałbym żadnych danych z kapelusza.
Wszystkie wymienione liczby mam na piśmie z pieczątkami i podpisami Pani dyr. Marioli Landowskiej i Pana z-cy Prezydenta Rafała Spachacza.
Wszystkiego dobrego życzę.

Znam i dlatego dziwię się, że patrząc tylko pismo z pieczątkami i podpisami nie drążył Pan tematu. Dobrze zrobimy to razem:
1. Budynek ul Cierpięgi 7 to budynek wspólnoty mieszkaniowej. Mówi to coś panu? Bo mi wiele. to nie miasto decyduje o remontach na tej nieruchomości. Wspólnota włączyła myślenie i klatka schodowa jest ostatnią rzeczą, która odremontują. Dachów zrobionych na całej nieruchomości pan nie widział? Ocieplonych elewacji wszystkich oficyn? kominów? Wie Pan ile wspólnota wydała kasy na to z funduszu remontowego? Dane które pan otrzymał to dane jedynie pochodzące z samym mieszkań komunalnych a nie z budynku.
2. Słomianka 7 -to tez budynek wspólnoty. Dachy zrobione, kominy, drzwi konserwatorskie to koszt wspólnot. Dane które pan otrzymał to koszty i wpływy na mieszkania niewykupione (sam udział miasta) i być może wpłaty na fundusz remontowy. Wspólnoty remontują a miastu nic do tego, jak ma mały udział a tym samym mały głos. To właściciele decydują co chcą robić a nie zgl, czy pan kandydat na radnego.
3. Pisze pan że czynsze tak mocno rosną, a nie był pan radnym w marcu 2010? Pewnie tak, to głosował pan nad programem wieloletnim gospodarowania zasobem mieszkaniowym Miasta Gniezna na lata 2010-2014 i rączkę podnosił za ustalaniem wzrostu czynszu na te lata? dokładnie takie są podwyżki jak przegłosowaliście. nie chce się więcej rozpisywać bo temat rzeka

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 13:16   

[/quote]
3. Pisze pan że czynsze tak mocno rosną, a nie był pan radnym w marcu 2010? Pewnie tak, to głosował pan nad programem wieloletnim gospodarowania zasobem mieszkaniowym Miasta Gniezna na lata 2010-2014 i rączkę podnosił za ustalaniem wzrostu czynszu na te lata? dokładnie takie są podwyżki jak przegłosowaliście. nie chce się więcej rozpisywać bo temat rzeka[/quote]
Po pierwsze:
Pani Zofio bardzo słabo u Pani z pamięcią. Byłem chyba jedynym radnym ,który dokładnie przeanalizował tą uchwałę. Zabierałem głos na Komisjach i na Sesji wytykając sprzeczności zawarte w tej uchwale. Oczywiście że głosowałem przeciwko tej uchwale. Jeśli dobrze pamiętam uchwała przeszła jednym lub dwoma głosami.
Po drugie:
Pani Zofio proszę nie robić ludziom wody z mózgu to Pan Prezydent wydaje zarządzenie ustalające wysokość czynszu a nie radni.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 13:23   

Jerzy Lubbe napisał/a:

Pani Zofio proszę nie robić ludziom wody z mózgu to Pan Prezydent wydaje zarządzenie ustalające wysokość czynszu a nie radni.
Wydrenujmy zatem tę wodę, Pan Prezydent nie może nie zrobić nic, co jest nie zgodne z prawem miejscowym (patrz plan wieloletni).
Proszę też nie wprowadzać w błąd, że miasto pieniądze z czynszów ma wkładać w budynek, ono może tylko i wyłącznie włożyć w samo mieszkanie komunalne nie wykupione i wpłacic udział do kasy w wspólnoty na remonty części wspólnych

diabolo 
Człowiek z kamienia

Wysłany: Sro Paź 22, 2014 16:40   

Panie Jerzy,

Zatem po Polsku. Na życzenie: jaki jest powód założenia przez Pana tego tematu?
Ostatnie Pana wpisy są z 2010r. Jak widać, przez 4 lata nie interesował się Pan forum, nie przedstawiał problemów ważnych dla Gniezna i mieszkańców ( zaznaczę, że problemy jak w/w znane są nie od wczoraj ).

Nagle teraz pojawia się Pan z problemem kamienic. Rozumiem, że idą wybory ale takie działanie nie jest wiarygodne.

Ot tyle z mojej strony.

ps. ja też Pana lubię jak każdego człowieka :)

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 14:03   

diabolo napisał/a:
Panie Jerzy
Zatem po Polsku. Na życzenie: jaki jest powód założenia przez Pana tego tematu?
Nagle teraz pojawia się Pan z problemem kamienic. Rozumiem, że idą wybory ale takie działanie nie jest wiarygodne.

Tematem, który założyłem zajmuję się od wielu lat. Moje osiągnięcia w tym zakresie to:
:yes: Uchwała Rady Miasta Gniezna o sprzedaży mieszkań komunalnych za 10% wartości.
:ok: Zmiana umowy o zarządzaniu nieruchomościami, w wyniku której wszystkie czynsze wpłacane przez mieszkańców trafiają do kasy urzędu miasta Gniezna, a nie do URBIS-u.
:yes: Powołanie i przewodniczenie komisji mieszkaniowej , której decyzje w okresie 1,5 roku spowodowały przydział prawie 60 mieszkań osobom oczekującym. ( mieszkania stały puste, a osoby ubiegające się o przydział nie otrzymywały przydziału)

To wszystko udało mi się zrealizować gdy byłem radnym, ponieważ ponownie kandyduję założyłem temat o który pytasz. Gdybym został radnym to po prostu zrobię wszystko aby wróciła normalność do nieruchomości Starego Miasta. Bo przecież musisz się ze mną zgodzić że sytuacja nie jest normalna.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 09:10   

[/quote] Wydrenujmy zatem tę wodę, Pan Prezydent nie może nie zrobić nic, co jest nie zgodne z prawem miejscowym (patrz plan wieloletni).
[/quote]
Drga Zofio!! Cóż za tajemniczych określeń Pani używa. Ja wiem co się kryje pod pojęciem plan wieloletni i sam wielokrotnie byłem świadkiem zmian tego planu. Ponadto plan tzw. wieloletni stał się w ostatnich latach zbiorem pobożnych życzeń bez konsekwentnej realizacji. Stawało się to często zgrzytem wśród radnych m.in. był to jeden z wielu powodów opuszczenia przez Pana Karmolińskiego klubu SLD

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 10:52   

Jerzy Lubbe napisał/a:
Drga Zofio!! Cóż za tajemniczych określeń Pani używa. Ja wiem co się kryje pod pojęciem plan wieloletni i sam wielokrotnie byłem świadkiem zmian tego planu. Ponadto plan tzw. wieloletni stał się w ostatnich latach zbiorem pobożnych życzeń bez konsekwentnej realizacji. Stawało się to często zgrzytem wśród radnych m.in. był to jeden z wielu powodów opuszczenia przez Pana Karmolińskiego klubu SLD

Panie Jurku, ale którym planie Pan mówi, bo ja o tym http://zgl.gniezno.eu/ima...9/5/uchwala.pdf . Ten jest realizowany na bieżąco

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Wto Paź 28, 2014 11:42   

Panie Jurku, ale którym planie Pan mówi, bo ja o tym http://zgl.gniezno.eu/ima...9/5/uchwala.pdf . Ten jest realizowany na bieżąco

Zofio a ja traktowałem Cię tak poważnie :glupek2:
Jeśli chodzi Tobie o uchwałę RM Gniezna z31 marca 2010 r. w sprawie: wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Gniezna na lata 2010-2014.
To właśnie głosowałem przeciwko tej uchwale i jej zapisom. Uchwała jest obszerna ale ja znam ja bardzo dobrze. wg. Ciebie Pan Prezydent jest zobowiązany do realizacji tej uchwały i dlatego jest tak jak jest. NIEPRAWDA.. Jak są realizowane zapisy w tej uchwale?
Str. 41 tabela nr 17 zawiera zapis m.in. Planowany koszt remontów budynków i lokali komunalnych w 2013roku to kwota 5.083.891zł.
Miasto wydało na remonty w 2013r. 1 658 000 zł

Podałem tylko jeden przykład jak jest realizowana uchwała na którą się powołujesz. Jest to właśnie główna przyczyna nienormalności na Starym Mieście.

zofia Nałkowska 
Estera Zofia Walcząca

Wysłany: Sro Paź 29, 2014 13:56   

Panie Jurku, no kurcze, czy my operujemy na innych legalnych danych czy tworzymy poezję lub źle interpretujemy to co jest odstępne?
Stawki czynszu dla lokali socjalnych wynoszą 1,24zł/m2
Średnia stawka w zasobach komunalnych wynosi 5,29 zł/m2.
Wpływy czynszowe w latach 2010-2013 wyniosły coś koło 17,5 mln zł, z czego 5,5 mln stanowiły dofinansowania w formie dodatków mieszkaniowych. Tak się składa, że w zasobach komunalnych na bieżące utrzymanie nieruchomości mogą być wydatkowane fundusze jedynie z wpływów czynszowych. Co to oznacza? Że remonty, przeglądy techniczne, czyszczenie kominów i ekspertyzy, pomiary elektryczne, próby szczelności instalacji gazowych, deratyzacje, oraz sprzątanie, zaliczki na fundusze eksploatacyjne i fundusz remontowy we wspólnotach itp. są pokrywane tylko i wyłącznie z czynszów i to jest bieżące utrzymanie nieruchomości stanowiących własność miasta Gniezna lub udziały we wspólnotach.
W latach 2010-2013 miasto wydatkowało na to utrzymanie ok. 25 mln zł. Oznacza to, że wpływy czynszowe nie pokryły kosztów bieżącego utrzymania. Skąd więc wzięto pieniądze na pokrycie należności? Z czynszów lokali użytkowych.
Te dane nie są ze szklanej kuli Zofii, ale z materiałów na komisje, większość radnych je na pewno dostała i mogła też Panu udostępnić, jeśli chcemy mieć rzetelna wiedzę w tym temacie.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Sro Paź 29, 2014 14:29   

Panie Jurku, no kurcze, czy my operujemy na innych legalnych danych czy tworzymy poezję lub źle interpretujemy to co jest odstępne?

Droga Zofio ,ja zawsze opieram się zawsze na legalnych dokumentach.

1.Przytoczyłem tylko fragment uchwały na którą Pani się powołuje nie ja.
2.Skąd znam kwoty wydawane na remonty? Już wcześniej o tym pisałem.
3.Już tacy byli co zarzucali mi głoszenie nieprawdy i dobrze Pani wie jak to się skończyło.
Jeśli nadal Pani twierdzi że moje wypowiedzi maja coś wspólnego z poezją to odsyłam do twórczości Wisławy Szymborskiej ona naprawdę tworzyła poezję przez duże P. :heej:
pozdrawiam JPL

skorpione 

Wysłany: Sro Paź 29, 2014 23:30   Re: W jakich warunkach mieszkają ludzie w centrum Gniezna?

Jerzy Lubbe napisał/a:

Postanowiłem to sprawdzić w Urzędzie Miasta i uzyskane informacje przekazać mieszkańcom. Tylko przez ostatnie 4 lata mieszkańcy wpłacili czynszu 33 969 000zł.Z tej gigantycznej kwoty na remonty miejskich nieruchomości przez 4lata wydano 10 006 000zł. Różnica wynosi 23 962 000zł.
[/b]

Gdzie jest reszta?

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Czw Paź 30, 2014 09:30   Re: W jakich warunkach mieszkają ludzie w centrum Gniezna?

Gdzie jest reszta?[/quote]
To pytanie należy skierować do osób , które uchwalały budżet Miasta Gniezna. :nauka:

skorpione 

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 13:11   

czyli jako radny Pan to wyjaśni i zmieni?

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 13:22   

skorpione napisał/a:
czyli jako radny Pan to wyjaśni i zmieni?

Panie Skorpionie tu nie ma co wyjaśniać to po prostu trzeba zmienić.
pozdrawiam JPL

skorpione 

Wysłany: Pią Paź 31, 2014 13:24   

i Pan to zmieni?
Tak?

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 08:13   

skorpione napisał/a:
i Pan to zmieni?
Tak?

Skorpione a jak się Tobie wydaje po co startuję do Rady Miasta?

Robak 

Wysłany: Pon Lis 03, 2014 23:22   

Jerzy Lubbe napisał/a:
skorpione napisał/a:
i Pan to zmieni?
Tak?

Skorpione a jak się Tobie wydaje po co startuję do Rady Miasta?

Ja odpowiem. Po to aby pobierać diete. Cała filozofia.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 08:11   

[quote) Ja odpowiem. Po to aby pobierać diete. Cała filozofia.[/quote]

Drogi Robaku,
Po pierwsze pisze się dietę
Po drugie powinieneś wiedzieć jakie są powody wypłacania diet polecam internet.
Troszkę historii. Rozpoczynałem funkcjonowanie jako radny w 2002r. i wówczas to ja osobiście ułożyłem regulamin wypłacania diet radnym rady miasta Gniezna . Polecam , przeczytaj, może zrozumiesz.
pozdrawiam J. P. Lubbe kandydat do Rady Miasta Gniezna w okręgu nr 4,ubiegający się o mandat ze SWOJEGO KOMITETU WYBORCZEGO, bezpartyjny,o poglądach prawicowych. :mruga:

Robak 

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 09:55   

Jerzy Lubbe napisał/a:
Po pierwsze pisze się dietę

Zwykła literówka, za co przepraszam :)

Co do reszty....pitu,pitu.

Dziękuję.

Jerzy Lubbe 
Jerzy Paweł Lubbe

Wysłany: Wto Lis 04, 2014 10:34   

Robak napisał/a:
Co do reszty....pitu,pitu

Pitu, Pitu to jest dobry argument. Bardzo się cieszę że tak szybko zapoznałeś się z dokumentami o których wspominałem. Głęboka wiedza jaką uzyskałeś na temat o którym się wypowiadasz podnosi poziom dyskusji na tak wysoki poziom że dla mnie ta dyskusja jest po prostu za trudna.
pozdrawiam JP Lubbe :olaboga:

Odpowiedz do tematu