Forum internetowe Gniezna i Powiatu Gnieźnieńskiego
Strona głównaPortal Gniezno.com.pl

Pytania i odpowiedziUżytkownicyGrupyStatystykiRejestracjaZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Walka wyborcza
Autor Wiadomość
MikołajDorożała 
MikołajDorożała

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 11:15   Przykłady łamania ordynacji wyborczej w Gnieźnie

Udokumentowane przykłady łamania prawa z 16.09 2007 rok godz 10.00
http://www.wrzuta.pl/obraz/h2jdMyFHLd/ bez pozwolenia .........
http://www.wrzuta.pl/obraz/1Cs0pJ1QGp/rozmowa z policją
http://www.wrzuta.pl/obraz/tVOfXMU2NS/ rozmowa z policją
http://www.wrzuta.pl/obraz/uKxls0eMKx/ po rozmowie z policją

Paweł Kolski 
Kandydat do Rady Miasta

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:37   Czyżby Pan Poseł Arndt również złamał prawo ?

Z tego co wiem nie było jeszcze decyzji Urzędu Miasta Gniezna w sprawie umieszczenia materiałów wyborczych na słupach lampowych. Najwyraźniej organizatorzy wczorajszej konwencji PO, zapomnieli nie łamać prawa wyborczego...
http://www.wrzuta.pl/obraz/ohMEhwzYQq/
http://www.wrzuta.pl/obraz/pv6sx5INMA/
http://www.wrzuta.pl/obraz/vkMc3waRTe/
http://www.wrzuta.pl/obraz/ob97oX2rSs/
http://www.wrzuta.pl/obraz/e5iTo8WdWM/
http://www.wrzuta.pl/obraz/mUTTfrQd1K/

Misza 

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 20:54   Walka wyborcza

Byłem w Waszym pięknym mieście na konwencji PO. I uderzyła mnie jedna rzecz. Na konwencję jakieś dwie "matki" przyprowadziły trójkę dzieci - dziewczynki, które na oko miały 10-11 lat. Dały im plakaty PiSu, kaczki, kazały wejść na murek (ten na środku rynku) i podskakiwać czy tańczyć.

Czy PiS w Gnieźnie zawsze wykorzystuje dzieci do swoich brudnych kampanii?
Czy te "matki" bez wyobraźni pomyślały co by się stało, gdyby któreś z tych dzieci spadło z tego muru i nadziało się na pręty które są tuż obok?
Najgorsze, że po mojej interwencji ta "matka" odpowiedziała, że dzieci nie mogą zejść i muszą stać na murku, bo "inaczej nie będzie ich widać". Gratulacje dla tej pani.

Przesyłam Wam zdjęcie
http://img356.imageshack....eznie030jm9.jpg

Gladiator 
Maximus Decimus Meridius

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 20:58   

na murek to mi nie wygląda ;)

Misza 

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:01   

Nie zdążyłem zrobić zdjęcia na murku. Ale chodzi o ten który znajduje się na środku rynku.

Sir Troll 

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:25   

Misza, albo Ci się miasta pomyliły, albo byłeś w Gnieźnie mocno "pod wpływem" czegoś co mocno zniekształca rzeczywistość. Na rynku w Gnieźnie nie ma żadnego murku ponad jakimiś prętami. Co zresztą widać na Twoim zdjęciu.
A jeżeli 3 dzieci z plakatami, to brudna kampania, to ciekawe jak wygląda czysta.

Misza 

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:31   

http://www.e-gniezno.pl/konkurs/t_holka/06.jpg
To co to jest z tym płotem?

Misza 

Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 21:34   

Sir Troll napisał/a:
A jeżeli 3 dzieci z plakatami, to brudna kampania, to ciekawe jak wygląda czysta
Czym innym jest przyjść z dzieckiem na konwencję zeby pokazać mu jakieś wartości z którym według nas powinno się identyfikować, a czym innym jest posyłanie dzieci na konwencję "wrogiej" partii, żeby nauczyć je nienawiści.

revolta 

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 08:47   

Wolalbym oddac glos na kogos, kto nakleja plakaty bez pozwolenia niz na partie obecnie wszechrzadzaca. I oddam glos na kandydata PO lub LiD bez wzgledu na to co pokazuja w swoich tandetnych reklamach przeciwnicy polityczni.
Pozdrawiam

Sir Troll 

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 08:57   

Tak, tak... bo PO, to jakieś wartości (z akcentem na jakieś), a PiS szkoła nienawiści.
Następnym razem, zanim coś napiszesz, to przyłóż sobie lodu do głowy.

revolta 

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 09:01   

Murek, plotek, dziwactwo ze srodka Rynku - nazwa nieistona - Dzieci nie powinno sie stawiac na tym dosc wysokim "czyms". Ciekawe gdzie byla Straz Miejska ktora zawsze tego czegos strzeze...
Jak widac, w Gnieznie nie ma zbyt wielu zwolennikow PiSu [oraz Samoobrony czy innego LPRu]. Bardzo sie z tego powodu ciesze i dawno nie bylem tak z Gniezna dumny:)
Pozdrawiam.

wuja 

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 09:09   

Sir Troll napisał/a:
Tak, tak... bo PO, to jakieś wartości (z akcentem na jakieś), a PiS szkoła nienawiści.
Następnym razem, zanim coś napiszesz, to przyłóż sobie lodu do głowy.

Nie powiedział bym, że jest to grzeczne odezwanie się, pełne miłości PiS-owskiej.
Tak samo jak pełne miłości PiS-owskiej było wytykanie dziadka wcielonego siłą do Wehrmacht-u, a obecnie przytulenie Niemki Rokitowej do grona doradców łaskawie nam panującego.

Sir Troll 

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 09:25   

Ależ wuju, przecież z mojego postu miłość aż kipi - troszczę się zarówno o stan Miszy jak i o poziom forum.
;)

daras30 
speedway

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 22:47   

Sir Troll napisał/a:
Bez "akcentu" to by mi pasowało a PiS to faktycznie można powiedzieć szkola nienawiści ,życie za ich rządów to życie w ciągłym strachu ludzi którzy do czegoś "doszli" ciężką pracą ,wieczne nadmuchiwanie jakis beznadziejnych afer, pindolenie o jakis układach dbanie o "dobry" wizerunek swojej parti kosztem naprawy państwa, ciągłe pranie brudów nie przynoszących żadnych konkretnych korzyści dla ludzi, ignorancja ,łgarstwa,fatalna polityka zagraniczna etc mógł bym tak jeszcze wymieniać .
Bezszczelnym jest opierać swoją kampanię na wmawianiu ludziom tego że gospodarka się polepsza dzięki doskonałym ruchom PiSu heheeh najgorsze w tym jest to że największy ich (niby) sukces możemy zawdzięczać temu że na szczęście nie ingerowali w spawy gospodarki... bo inaczej to szkoda gadać .
Nie wiem, naprawdę nie wiem gdzie można w polityce PiSu zobaczyć jasne punkty....

Sir Troll 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 10:59   

daras30 napisał/a:
życie za ich rządów to życie w ciągłym strachu ludzi którzy do czegoś "doszli" ciężką pracą

Ja własną pracą do paru rzeczy doszedłem a jakoś w strachu nie żyję. Może ci co się boją mają się czego bać?
daras30 napisał/a:
Bezszczelnym jest opierać swoją kampanię na wmawianiu ludziom tego że gospodarka się polepsza dzięki doskonałym ruchom PiSu

Z pewnością jest to bezszczelne. Bardziej szczelne pewnie byłoby twierdzenie, że za zarządów PiS gospodarka kwitnie dzięki działaniom PO, SLD i zwłaszcza nieboszczki Mumii Wolności.
daras30 napisał/a:
Nie wiem, naprawdę nie wiem gdzie można w polityce PiSu zobaczyć jasne punkty....

I nie zobaczysz dopóki nie przestaniesz widzieć tylko tego co widzieć chcesz.

revolta 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 11:42   

^^^^ Gospodarke napedzaja inwestycje zagraniczne i praca czesci samorzadow lokalnych ktore poszukuja inwestorow a nie bezposrednie dzialania rzadu. Bezrobocie maleje bo ludzie masowo uciekaja z Polski. Poziom emigracji jest najwyzszy od czasu zakonczenia II Wojny Swiatowej... PKB rosnie ale tracimy najwazniejsze - spoleczenstwo. To jest sukces?
Nie neguje wszystkich prac obecnego rzadu ale wiekszosc sukcesow polskiej gospodarki napedza czlonkostwo w UE i relatywnie tania sila robocza. Lustracja i przestepstwami gospodarczymi powinni zajmowac sie prokuratorzy a nie poslowie czy Rada Ministrow.

Sir Troll 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:44   

Ludzie emigrują dlatego, że za granicą za tę samą pracę otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie. Wyjeżdżali za poprzedniej ekipy, wyjeżdżają za obecnej i wyjeżdżać będą za następnej. Wszystko jedno jaki szyld będzie miała. To jest skutek w największym stopniu polityki "gospodarczej" poprzednich 60 lat i w niemałym ostatnich 18.
Członkostwo w UE ma na pewno niebagatelny wpływ na inwestycje, jednak gdyby rządy Kaczyńskich były takie katastrofalne i zamordystyczne, jak próbują to niektórzy przedstawiać, to nie tylko inwestorzy by tu nie przyjechali, ale nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą.

revolta 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 14:33   

Sir Troll napisał/a:
Ludzie emigrują dlatego, że za granicą za tę samą pracę otrzymują znacznie wyższe wynagrodzenie. Wyjeżdżali za poprzedniej ekipy, wyjeżdżają za obecnej i wyjeżdżać będą za następnej. Wszystko jedno jaki szyld będzie miała. To jest skutek w największym stopniu polityki "gospodarczej" poprzednich 60 lat i w niemałym ostatnich 18.
Członkostwo w UE ma na pewno niebagatelny wpływ na inwestycje, jednak gdyby rządy Kaczyńskich były takie katastrofalne i zamordystyczne, jak próbują to niektórzy przedstawiać, to nie tylko inwestorzy by tu nie przyjechali, ale nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą.
Do takiego poziomu emigracji przyczynia sie kilka czynnikow: niskie place, zle warunki pracy, sytuacja polityczna, socjalna, mieszkaniowa itd. Rowniez wiele osob opuszcza kraj bo ma dosyc rzadow p Rydzyka i coraz bardziej uciazliwych stosunkow spolecznych. Meczy coraz wiekszy podzial spoleczenstwa i udzial kosciola w zyciu publicznym. Mlodzi ludzie nie znaja czasow okupacji czy komuny, nie chca zyc w rownie mrocznym i ograniczonym panstwie wyznaniowym.
Czy rzadzacy ponosza za to odpowiedzialnosc? TAK - WSZYSCY OD 1989 ROKU DO DZISIAJ BEZ WYJATKU. Obecny rzad tylko wzmocnil okreslone srodowiska bo ma w tym interes - ponad polowa ludzi chodzacych na wybory to ludzie starsi majacy specyficzny i zupelnie obcy mlodym pokoleniom system wartosci.

PiS popelnilo z pewnoscia trzy wielkie bledy:
1. Wzmacnia autorytet p Rydzyka liczac na okreslony elektorat
2. Apetyt na wladze przekreslil koalicje PO-PiS
3. Koalicja z Samoobrona i LPR
Sadze ze gdyby powstala zgodna i budujaca koalicja PO-PiS, mielibysmy teraz pierwszy rzad majacy szanse na sukces w kolejnych wyborach i realizacje zadan od poczatku do konca.
Teraz mamy wojne... Kazdy z kazdym...

daras30 
speedway

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:29   

Sir Troll napisał/a:
Ja własną pracą do paru rzeczy doszedłem a jakoś w strachu nie żyję. Może ci co się boją mają się czego bać?
Każdy ma coś za uszami każdy... sęk w tym że jeszcze trochę to przyjdzie nam stanąć przed sądem za podarowanie bombonierki pielęgniarce bo uznają że to łapówka ,zastanawiam się czy się do tego procederu nie przyznać samemu będe miał mniejszy wyrok :mruga: Przesadziłem oczywiście jednak polityka PiSu do tego właśnie się sprowadza.
Cytat:
Bardziej szczelne pewnie byłoby twierdzenie, że za zarządów PiS gospodarka kwitnie dzięki działaniom PO, SLD i zwłaszcza nieboszczki Mumii Wolności.
Co do tej kwesti mam podobne zdanie jak Revolta więc nie będe się powtarzał ale dodam jeszcze że juz o wiele bardziej wpłyneły na to decyzzje wydawane za rządów SLD (choć za nimi nie przepadam trzeba to przyznac) jak obecne machanie szabelkami PiSu.
Cytat:
I nie zobaczysz dopóki nie przestaniesz widzieć tylko tego co widzieć chcesz.
Proszę mi zatem przedstawić owe zalety PiSu i w czym są one lepsze od PO.

jarek19790 

Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 17:48   

Szkoda tylko, że Gniezno się nie rozwija, a przynajmniej nie tak jak mogłoby się rozwijać, a PiS tutaj nie rządzi. Gniezno wyludniło się po wejściu Polski do Unii, wyjechało zwłaszcza sporo młodych ludzi, z różnych zresztą względów, o których wielokrotnie pisaliśmy. I myślę, że ani PiS, ani PO, nie odpowiadają bezpośrednio za taki stan rzeczy, choć ludzie z tych partii zasiadali i zasiadają w RM.

revolta 

Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 09:25   

daras30 napisał/a:
Proszę mi zatem przedstawić owe zalety PiSu i w czym są one lepsze od PO.
Wystarczy porownac trzech gnieznienskich poslow. Kazdy zrobil cos dobrego dla Gniezna. Ten z PiSu chyba tez cos zrobil ale kojarzy mi sie glownie z incydentem w Spoldzielni Mieszkaniowej... Wiekszosc go nie chciala na sali ale wlazl na chama szrpiac sie z ochrona... Po co? Eeee...

sos 

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:06   walka na plakaty czy niszczenie mienia

Trwa przedwyborcza walka na plakaty. Niektórzy nie przebierają w środkach.

Niejaki pan Wesołowski z LID niszczy mienie spółdzielni mieszkaniowej przypinając pinezkami swoje plakaty na drzwiach wejściowych.

Nie odpowiada mi to ponieważ jako mieszkaniec społdzielni ponoszę koszty remontów. Co ciekawe prawdopodobnie pozwala mu na to pan prezes bo jest z tego samego ugrupowania. Ja rozumiem ulotki na wcieraczkach, plakaty na tablicach ogłoszeniowych, ale przybijanie plakatow do nierzadko nowych drzwi to wg mnie niszczenie mienia.

Czy powinienem zgłosić to na policję?

Andrzej 
Giga - Tata II

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:11   Re: walka na plakaty czy niszczenie mienia

sos napisał/a:
Czy powinienem zgłosić to na policję?

Bezwzględnie

kaszi 

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:21   

sos napisał/a:
Niejaki pan Wesołowski z LID niszczy mienie spółdzielni mieszkaniowej przypinając pinezkami swoje plakaty na drzwiach wejściowych.
To niemal oczywiste, że za niszczenie mienia prawdopodobnie odpowiada sztab wyborczy, a nie osoba z wizerunkiem na plakacie, prawda?

sos 

Wysłany: Sro Paź 10, 2007 21:47   

Ale pan W. chyba ma wpływ na to gdzie go wieszają. Swoją drogą "pogratulować" takiego sztabu.

MeeryJ 
domina

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 11:30   

http://www.pardon.pl/arty...o_przeciwko_pis

Polecam gorąco. Bardzo dobra zajawka :yes:

Marcineek 
SGIF-team

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 15:40   

Kolejny atak poniżej pasa?

http://wiadomosci.gazeta....69,4593550.html

Ktoś tu jeszcze ma wątpliwości co do obiektywizmu TVP i czystości walki PiSu?
nic.. czekamy na 20.00

kaszi 

Wysłany: Pią Paź 19, 2007 23:04   

I doczekaliśmy się... ;)

Burza w szklance wody. :)

ptica76 

Wysłany: Nie Paź 21, 2007 22:59   

Cieszmy się z wyników :) Jakieś nadzieje na poprawę sytuacji?

kapusta 
old punk never die

Wysłany: Nie Paź 21, 2007 23:41   

nie cieszymy się z wyników. jakoś nie widze szans na poprawę sytuacji

Odpowiedz do tematu